Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kompromisszumot keresek. Mi...

Kompromisszumot keresek. Mi legyen az? Anyám benne van egy autista gyerekek szülei c. FB csoportban, ezzel rólam is elárul infókat, amiket én nem akarok, még ha nem is posztol. Mi legyen a kompromisszum?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: Nem akarom anyámnak tiltani ezt a témát, én sem bírnám, ha elszakítanának az érdeklődési krömtől. Nekem azzal van problémám, hogy anyámnak fent a neve, arca, és a régi osztálytársaim is az ismerősei. (én már kijártam a középiskolát) Szóval: Anyukám fent van fészen, bent van ebben az autista gyerekek szülei c. csoportban és ezzel rólam akaratlanul elárulja, hogy mi a helyzet. Ez a problémám. Őszintén, én jobban örülnék, ha a fész helyett inkább fórumokról tájékozódna, mert ott lehet hamis nicknévvel fent lenni, de mint említettem ő egy tőlem független ember, semmiképp nem akarok neki semmit tiltani. (nem is tudnék)



Mit csináljak?


Amik eszembe jutottak: Megkérem, hogy lépjen ki (amúgy nem posztol, de azzal, hogy tag, elárulja a helyzetem) és átírányítom autista fórumokra. (az a baj, hogy magyarban szerintem nincs ilyen, idegen nelyven nem beszél)



2. Megkérem, hogy lépjen ki és segítek neki csinálni egy kamu fészt, amivel visszalép. Van egy oldal, ahol mesterséges intelligencia csinál nem létező emberekről képet (sajnos nem jegyeztem meg), tehát profilképe is lenne és a kép nem lenne lopott, nem lenne anya beperelhető.



Légyszi mellőzzük a Szabó Péteres "fogadd el magad", "te így vagy tökéletes" bölcsességeket. Én el akarom ezt a helyzetet titkolni, kérlek ezt tartsátok tiszteletben.


Van valami tippetek, ami segíthet?



2020. júl. 25. 18:00
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Én is benne vagyok pedig senkim nem autista, csak fontosnak tartom h informalodjak
2020. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Szólj az adminnak, hogy állítsa át a csoport láthatóságát zártra, vagy nagyon meg fogja bánni!
2020. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nekem nincs már facem régóta, hál'Istennek. Fogalmam sincs, hogy zárt-e a csoport. Mindegy, az osztálytársaim (vagy volt osztálytársak, simerősök, mindegy) akkor is látják, ha zárt. Ez így most nem segít ki. :)
2020. júl. 25. 18:33
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálhatsz. Anyád olyan csoportban van benne, amilyenben akar.
2020. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
#2: Miért is fogja megbánni? Inkább jót röhög a fenyegetéseden.
2020. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Az osztálytársaid csak akkor láthatják, ha publikus vagy ha ők is tagjai a csoportnak.
2020. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

4: Nem akarok erőszakkal csinálni vele semmit. Ha nincs tipped, nem kell ideírni. Úgy kezdődik a kérdésem, hogy kompromisszum...


5: Nem fenyegetek senkit, az sem érdekel, hogy ki az admin. Nekem nem ellenségem az a csoport, sem az anyám. Tudom, hogy jót akar (biztos a csoport is jószándékú amúgy) és, hogy AKARTALANUL árul el infókat rólam. Még nem beszéltem vele erről eddig.



Én csak tippeket kérnék. Ha valakinek a családjával sz@r a viszonya, azt ne rajtam töltse ki és ne magából induljon ki. Olyan megoldást keresek, amivel én is jól járok, de anyámtól sem vezsem el az érdeklődési körét.



Remélem e kisregény után mindenki érti, hogy nem erőszakkal akarom anyámat átnevelni, a szokásait megváltoztatni, csak annyit szeretnék, hogy egy picit jobban fioghyeljen arra, hogy mit árul egy rólam (vagy magáról, a családról) indirekt módon.



KOMPROMISSZUM



Na béke :)

2020. júl. 25. 18:39
 8/31 A kérdező kommentje:

6: régen volt facem, mikor kicsi voltam 12-14 éves. Elég nagy csopi gyűjtő voltam, ami azt jelentette, hogy idegenek profiljára rámentem majd csatlakoztam az összes csopiba, amiben tagok voltak, még a címüket sem olvastam el. A zárt csak annyit jelentett, hogy az adminoknak el kellett fogadni. Amúgy láttam, hogy az emberek miben tagok.



SZóval szerintem ez nem így van, persze azóta változhatott a rendszer.

2020. júl. 25. 18:41
 9/31 anonim ***** válasza:
45%
Mért szégyelled ennyire? V mért baj az ha megtudják vagy következtetnek rá? Én meg diszes vagyok és? Pfff.... kit érdekel. Meg különben is ha autista vagy akkor az írásod alapján a jól funkcionálók közé tartozol... az meg tök népszerű manapság. Egy csomó introvertált személy szereti magát aspergeresnek diagnosztizálni, mert azt hiszik az jobb. Engem is érdekelt a téma ezért elolvastam a Lizankának a könyvét. De tényleg nem értem h mi a problémád vele, meg h mennyire vagy autista hogy nem szúrták ki amíg egy osztályba jártak veled. Szerintem amúgy diszesnek lenni gázabb 😁 én már hallottam olyan véleményt miszerint arról van papírunk h hülyék vagyunk. 18 éves korom után nem is csináltattam meg a papíromat úgy mentem fősulira.
2020. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Direkt írtam, hogy légyszi ezt ne. Ha valaki nem a konkrét kérdésre válaszol, nem tud/nem akar hasznos választ adni, az inkánn ne írjon, légyszi.


Köszi.

2020. júl. 27. 18:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!