Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Foglalkoztat-e az, hogy...

Foglalkoztat-e az, hogy milyen státuszban vagy-e a közösségben és ha igen, milyen magas a társadalmi státuszod?

Figyelt kérdés

Egy kutatást tervezek a kérdésben is megnevezett témakörben. Szeretném meghatározni az emberek egyéni státuszindexét, ami azt mutatná meg, hogy nagyjából hol van az individuum helye a társadalmi hierarchiában.


Ebben kérném segítségeteket.


Érdekelne az, hogy mit gondoltok, miben mutatkozik meg a társadalmi státusz, és mik azok a momentumok, amik adott státuszcsoportra jellemzők.


Természetesen az is érdekel, hogy látjátok ti magatokat, milyen a státuszindexetek, és az is, hogy az elgondolásotokat mire alapozzátok.


Korábban végeztem már az emberi jellemmel kapcsolatos felméréseket, de ez a téma ebben a formában még nem teljesen tisztult le. Természetesen vannak predikcióim, milyen faktorokat kívánok a kutatásba beletenni, hisz azért az elmúlt évek tapasztalata némi sejtéssel "ellátott", de kíváncsi lennék minden meglátásra!


Köszönöm előre is, ha válaszolsz, legyen az komment, vagy privát.



2020. aug. 13. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, nem érdekel, mert állandóan alacsony színvonalon vagyok.
2020. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves 10.: akkor úgy kérdem, befolyásolja-e szerinted a státuszt, ha van olyan célja az egyénnek, aminek alá tudja magát rendelni és amely cél nem csak neki, mint egyénnek, hanem a közösség egészének is előnyére válik?
2020. aug. 13. 17:18
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés eleje érdekesnek tűnt: közösségben. Ahol mindenki mindenkit ismer. Ezt tudom értelmezni.

Társadalomban - innentől kezdve értelmetlen az egész. Még a szomszédról se tudok semmit, a közszereplőkről is max a felszínt. Egy-egy megnyilvánulás alapján meg már csak előítéletek alapján tudunk ítéletet alkotni.

2020. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Isten vagyok! Nem erdekelnek az ilyen rang-korsagok, hiszen mindenki az alattam valo alatvalo :)
2020. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Talán nem a legjobb példa, de ha nekem az egyéni célom, hogy kifejlesztek egy tényleg hatásos gyógyszert mondjuk a stroke ellen, ezért minden létezőt megteszek és a végén sikerül, nyilván magamnak is bizonyítok, státuszt szerzek, de a közösség, a társadalom is elismer.
2020. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy kicsit marhaság, mert a velem szemben ülő fél szemében lehet hogy tök más a státuszom, mint amit én gondolok magamról.

Tegyük fel, hogy vagyok egy színész aki a nemzeti Színházban játszik. Én erre büszke vagyok, szakmailag tök jó dolog, úgy érzem sokat elértem. De hiába, ha a beszélgetőpartnerem szerint naplopó vagyok, ez nem is igazi munka, és ő tart el engem, mert nem csinálok semmi hasznosat.

Ugyanez fordítva, tegyük fel hogy vagyok egy ács aki kitűnően dolgozik, minőségi munkát végez, az ügyfelek mind elégedettek, úgy érzem hogy egy jó szakember vagyok. Ettől még a másik gondolhatja rólam, hogy csak egy koszos fizikai melós vagyok, még diplomát se tudtam szerezni.


És engem pontosan emiatt nem is érdekelt soha ez. Mármint az fontos nekem, hogy én magam elégedett legyek a munkámmal, én magam úgy érezzem hogy hasznos amit csinálok, talán az is hogy szakmán belül mennyire nívós hely ahol dolgozok. De a többi ember véleménye abszolút nem érdekel ilyen téren.

2020. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!