Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pollenallergiások, ti ilyenkor...

Pollenallergiások, ti ilyenkor parlagfű szezonban hordtok maszkot?

Figyelt kérdés
Szedek ugyan gyógyszert az allergiámra, de ha bármi az orromat piszkálja, akkor tüsszögök és folyni kezd az orrom, mint amikor kinyitjuk a vízcsapot. Vagyis folyamatosan folyik, nem marad abba, amíg meg nem szűnik az inger. Csak én vagyok ilyen defektes, vagy nektek is okoz ez gondot?

2020. aug. 15. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így reagálok a parlagfűre, de még nálam idén nem indult be. Fogalmam sincs, mi lesz a maszkkal, kevesebbet fogok olyan helyre menni, ahol kötelező hordani.
2020. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan maszk ami a polleneket is kiszűri, csak sajnos drágább, mint a sima orvosi/mosható szövet.
2020. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vesztek pollenszűrős maszkot? Mikor nézelődtem a neten, láttam, hogy ilyen is van, de mivel nem vagyok pollenallergiás, ezért nem veszek olyat, mert úgy vagyok vele, hogy az nektek jobban kell. 🤔
2020. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így képről elnézve, nem tudom megítélni, hozzáér-e az orrhoz, de ha igen, akkor ugyanúgy nem jó, mert ilyenkor a fizikai kontaktus irritálja, az az utolsó csepp a pohárban. Max akkor lenne jó megoldás, ha egész allergia szezonban rajtam lenne folyamatosan éjjel-nappal. Akkor nem látna pollent az orrom, de azért heteken át éjjel-nappal maszkban lenni szerintem nem kivitelezhető.
2020. aug. 15. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért egyet kipróbálnék a helyetekben, hogy milyen a gyakorlatban. Képről lehet, hogy más. Én sport maszkot akarok venni majd, ami a szmogot is szűri, mert szoktam kocogni.
2020. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem már egy allergiagyógyszer sem használ évek óta, szóval nem is szedem őket. Egyébként sem egyféle allergiàm van, és ha be is veszek egyet, az egyiket enyhíti, a másikat meg felerősíti (az egyiktől tüsszögök, másiktól kiütéses leszek, ha gyógyszert szedek kétszer annyi kiütés van rajtam). Szóval évekkel ezelőtt elengedtem ezt, inkább sportolok, túrázok, kerülöm a vegyszeres helyeket, és az olyan helyeket ahol nagyon sok pollen száll, mert még a fejem is belefàjdul, ha sokat tüsszögök. Általában a tóparton nincs bajom (horgász vagyok).

Válasz a kérdésedre: Nem, nem hordok maszkot, legalábbis az allergiám miatt nem, azért hordom, mert kötelező egyes helyeken. Ha nincs nagy por, akkor még munkában sem hordok (csak, ha mondjuk bontás van, akkor veszek fel pormaszkot).

2020. aug. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
25 év tapasztalat után csak annyit tudok mondani,hogy szteroid tartalmu gyogyszerek amik enyhitik a tüneteket.
2020. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!