Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alkalmaznak a munkáltató...

Miért alkalmaznak a munkáltatók Budapesten olyan embereket, akik vidékről járnak be és a MÁV szolgáltatásait veszik igénybe?

Figyelt kérdés

Hatalmas veszteséggel jár az, hogy a MÁV inkompetenciája miatt ezek a kollégák rendszeres késéssel érnek be, még akkor is, ha utána le kell dolgozniuk a késést. Többször felvetettem a nagyfőnöknek, hogy jobb lenne inkább Budapestre leszűkíteni a felvett alkalmazottakat, hogy minimalizáljuk a késésből adódó problémákat, de eddig még nem igazán ért célba az üzenetem (azért próbálkozok).

Aki vidéken lakik, vállaljon vidéken munkát.


2020. aug. 18. 08:55
1 2 3
 11/28 Micimacko67 ***** válasza:
80%

Aha....miért pont a MÁV késéseit pécézted ki magadnak? Aki busszal jár be az nem késik el sosem?

Másrészt meg nyugodtan költözhetsz te is vidékre és akkor jogodban áll majd elkésni neked is!

2020. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bárki irigy? Nem mindenki szeret zajos nagyvárosban lakni, sok embernek ez csak kényszer... egy külvárosi rész vagy egy fővároshoz közeli kis település sokkal vonzóbb rengeteg ember számára. Ez nem az irigységből szól..mellesleg nem is értem ez honnan jött...

a kérdésed arról szólt, hogy miért nem keresnek munkát vidéken vagy költöznek be? A válasz, hogy azért mert bár Pesten van munkalehetőség így dolgozni bejárnak, de ettől meg nem lesz nekik a nagyvárosi élet vonzó.

2020. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Hát figyelj, majd ha egyszer (SOHA) te leszel bárhol is a főnök akkor majd eldöntöd kit veszel fel...
2020. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%

Te az a gyerek voltál az iskolában aki az elfelejtett házit is beköpte a tanárnak, hogy ellenőrizzék, mi?

Most írod, hogy ledolgozzák, amit késtek. Akkora nagy baj nem lehet, ha a vezetőséget se érdekli. Emellett örül az ember, ha munkát talál, főleg most, légyszi, nézd el mindenkinek, ha nem akar éhen dögleni, mert nem mindenkinek van olyan gyöngy élete, mint neked, hogy ez a legnagyobb problémája... Okoska.

2020. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon okosnak érzed magad, de ki is vagy te a cégnél? Ha nem te vagy a "nagyfőnök" vagy HR-es, mi beleszólásod van abba, kit vegyenek fel? :D


Hidd el, nem vagyunk irigyek, sokkal inkább ingázunk, de élünk egy tiszta, friss levegőjű zöld környezetben egy nagy házban, mint hogy ugyanazért a pénzért egy kis lakásban kuporogjunk a koszos, húgyszagú belvárosban ahol kert helyett max. egy erkélyt kapunk, HA szerencsések vagyunk.

2020. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki teheti meg, hogy Pesten vegyen vagy béreljen lakást, vidéken viszont sokkal kevesebb a munkalehetőség. Ha mindenki Pestre költözne, aki ott dolgozik, abból elég nagy káosz lenne.
2020. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
A nagyfőnök egy igen magas szintű beosztottja vagyok, akinek beosztásától fogva szintén igen magas hangja is van a cégnél.
2020. aug. 18. 10:07
 18/28 anonim ***** válasza:
84%
Hangod van, de eszed nincs.
2020. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nincs értelme a személyeskedésnek, de megértem a frusztrációt.
2020. aug. 18. 10:11
 20/28 anonim ***** válasza:
87%

Ezért jó a gyakorikérdések, itt mindenki az aki akar lenni. Bár a magas hang maximum sikoltozást jelent de oke.

Igazából, ha téged magas beosztásbán bárki alkalmaz akkor az őt is minősíti.

Én nem hiszem, hogy egy magas beosztású ember tényleg elhiszi, hogy bárki irigy lenne rá mert Budapesten lakik, akinek van egy kis pénze húzódik egyre kijebb, persze közben irigykedik a betondzsungelre...nyilván.

Inkább folytasd a magas hangú munkádat és ne szólj bele a nagyok dolgába.

2020. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!