Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ezen az...

Miért van az, hogy ezen az oldalon "mindenki szegény", az életben pedig nem?

Figyelt kérdés

Ha itt valaki leírja, hogy 20 milliós autója, vagy 80+ milliós háza, esetleg luxushajóútra megy, már titulálják is hazugnak.


Ha feljön egy bérrel kapcsolatos kérdés, s valaki ír egy teljesen általános, közép- felsővezetői/informatikusi FIZETÉST (700 000+), az már le is van pontozva.

Tízezerszámra van olyan vállalkozó Magyarországon, aki kivesz legalább 40 milliós osztalékot évente (fel egészen a milliárdokig), ez a kategória szinte soha nem is ír, mert úgyis hitetlenkedést és "ilyen nem létezik" érzést váltana ki.


A való életben rengeteg luxusautó jön- megy, a vállalkozások pörögnek, szállodák fullon, stb.


Itt ennyire a szegény réteg van reprezentálva, akik azzal nyugtatják magukat, hogy a jómód létezését is tagadják?


2020. aug. 25. 13:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindenki az. Csak egy csomó megkeseredett jár ide, akik ahelyett hogy tennének ez ellen itt zsörtölődnek azokon akik jól élnek (én pl. csak szórakásból vagyok itt). Amúgy az nem kizáró ok ha valaki gyerek ( ezt #1 nek írom). Én is még csak tinédzser vagyok de ettől függetlenül nem vagyok szegény. A szüleim milliókat keresnek és nagyon nem tartanám fair-nem ha nekem ebből nem jutna.
2020. aug. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

@ 14:34


Büszke lehetsz magadra ha az életed legnagyobb érdeme az hogy a szüleid gazdagok.

2020. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg anyósomat.

Ő a legjobb példa nálunk arra, hogy az mondja a legjobban, akinek "legjobb" sora van. Ő anyagilag eléggé ki van segítve (a párja saját pénzen felújítja anyósom házát, amibe anyósom nem fizet semmit saját pénzből vagy annyira elenyésző hogy megemlíteni sem érdemes az össz összeghez képest). Mégis csak azt sorolja amije nincs még. Nyilván ettől mégsem boldog. Nekünk saját magunknak kell össze spórolni a pénzt arra is, mégsem nyavalygunk és örülünk hogy ez kész, az kész. Várunk türelmesen amíg össze gyűjtjük a pénzt xy dologra. Én családomban 2 szülőm egyedül él, nagyanyám is, mégsem nyavalyognak ők sem hogy jaaaj nincs pénz. Anyósomék is jól élnek, nem olcsó kaját esznek, nem szegények. Csak nem milliomos ami szeretne lenni és mindenkinek azt mondja milyen keveset keres. De hát sokan annyiért dolgoznak amennyiért ő. Én is kb. Csak én nem irigylek mindenkit akinek jobb sora van nálunk, mert sokan megdolgoztak azért hogy ott legyenek ahol. Nekik legalább volt ötletük meg bátorságuk valamibe belefogni.


Mi nem vagyunk szegények, azt nem mondanám, de gazdagok sem. Megélünk, nem rosszul, de azért spórolni kell a nagyobb kiadású dolgokra több hónapon, vagy pl. 1,5 éven át.

2020. aug. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

@ 14:35

ember állítsd már le magad, egy tini gyereknek milyen eredmények kellenének az életben? miért kell rögtön irigységből egy gyerek torkának ugrani? majd ha felnőtt lesz, akkor esetleg lehet beszélni eredményekről, pld. meg tudta-e tartani a vagyont, tudja-e tovább vinni az örökséget, vagy elherdált mindent pár év alatt, de még akkor se lesz sok közöd hozzá...

ez a legalja mindennek, neten b.szogatni egy gyereket, kib.szott szánalmas vagy te is, és mindenki más is, aki ezt műveli. foglalkozz a saját tyúksz.ros életeddel és ez a szánalmas önégetés helyett inkább azon tevékenykedj, hogy te is jobban élj.

üdvözlettel: valaki, aki a mélyszegénységből küzdötte fel magát a milliomosok közé.

2020. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mo. az ellentmondások országa.
2020. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyilván ez az oldal nem a legjobb mintavételi hely, hiszen akinek valójában kiegyensúlyozott és teljes élete van akár pénz, akár bármi az nem itt fogja elpazarolni az idejét.
2020. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Leírtam, hogy milyen típusú kérdéseknél, milyen keresetűek vagy milyen kamusok jelennek meg. Hát, a pontozásokból és válaszokból ítélve, itt bizony a kamusok jelentek meg, akiket irritál minden válasz, ami nem őket igazolja és szórják ám a mínuszokat...


"A Balatonra ennyiért (6-700 000) kerestek szakácsot, szezon végén ugyanennyiért mennek Tirolba."

Hát, persze. A városomban van szakácssuli, szóval van pár régi cimborám, akik szakácsok. Ez úgy néz ki, hogy hirdetik a balatonon ennyiért. Jelentkezés után lejön a szállás, napi 16 óra munka vagy feketézés, meg amúgy sem 700 a 700. Szóval ezt még felezd meg és utána számold át órabérbe. Mindjárt nem annyira szép...


"Ennyit keres egy nemzetközi kamionsofőr, egy informatikus, egy multis középvezető."

Oké és hány ilyet ismersz? És hányból nézed ki, hogy itt lóg? Senki sem azt írja ám, hogy nincsenek emberek, akik annyit keresnének, hanem azt, hogy nevetséges, amikor itt adják elő magukat az emberek, amikor fél perc után kiderül, hogy nem annyit keresnek.

Arról nem is beszélve, hogy informatikusokhoz is nettó 200.000 kezdőket dobálnak már sok helyen, aztán felmehet max. 400-ig a többségnél. Aki többet keres, az mögött már rengeteg év és tudás van, szóval ez még ritkább.

2020. aug. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
"Arról nem is beszélve, hogy informatikusokhoz is nettó 200.000 kezdőket dobálnak már sok helyen, aztán felmehet max. 400-ig a többségnél. Aki többet keres, az mögött már rengeteg év és tudás van, szóval ez még ritkább." - Ezt meg tudom erősíteni. Ráadásul az sem mindegy, milyen cég, közszféra, állami tulajdonú cég de nem közszféra, versenyszféra, kis cég, multi...
2020. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!