Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sminkelnek a nők? Miért...

Miért sminkelnek a nők? Miért hiszik azt, hogy attól szebbek lesznek, hogy az arcukat festővászonként használják és egy új arcot festenek maguknak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 31. 19:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 Metionin ***** válasza:
97%
Én azért mert szeretek a színekkel játszani, a napi hangulatomhoz és a ruhámhoz igazítani a szemhéjam színét stb. Nincs ebben semmi különös. A legtöbb nő amúgy se tud olyan szinten sminkelni és nem rendelkezik olyan minőségű termékekkel, amik ezeken a híres "előtte-utána" képeken vannak. Az meg hogy smink= hazugság, hát aki azt hiszi hogy természetes módon csillog valaki szemhéja annak gratulálni tudok. Nyilván mindenki látja, hogy nem természetes, a festett hajon is látszik, és? Ha valaki tetszik magának így, akkor csinálja, ettől még nem lesz senki sem ronda smink nélkül vagy mű sminkkel.
2020. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
14%

22-es, nagyon tévedsz, szinte csak nőkkel barátkozom.

ha jól tudom, ez egy véleménymegosztó oldal, és nekem is van, képzeld :)

de nem értem sem a plasztikai műtéteket, sem azt, ha valaki fest magának egy másik arcot a sajátja helyett.

a színes kontaktlencsét sem értem.

Ha ad valamit az élet, az miért nem jó? ezt nem értem. egy kicsit kiemelni a szemet vagy valamit, persze. De úgy ahogy van ezt a mostani egyenarcot felfesteni a sajátjuk helyett, ez lelki betegségnek tartom.

2020. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
92%
Az az igazság, hogy a férfiak egyáltalán nem veszik észre a szolid sminket, hanem rajonganak a visszafogott sminket viselő, szerintük "természetes szépségekért". "Új arcot" a többség csak alkalmakra (pl bulik, esküvő) fest/festet, a nők 99%-a a hétköznapokban maximum szemceruzát, szempillaspirált használ, esetleg a szemöldökét festi ki vagy a bőrhibáit fedi el korrektorral. Az a mennyiségű smink (egy sima hétköznapon, különleges alkalom nélkül), ami már a férfiaknak is szemet szúr a nők többsége szerint is közönséges (hajvonalig kihúzott szemhéjtus, olcsó műszempilla, vastag réteg alapozó és társaik).
2020. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
82%

Annyira bírom az olyan nőket, akik felsőbbrendűnek hiszik magukat azért, mert nem sminkelnek, és következetesen vakolatnak neveznek minden sminket. Ebből csak az látszik, hogy vagy semmit nem értenek hozzá, vagy irigyek, hogy más mer nőiesnek lenni. Én mostanában amúgy egyáltalán nem sminkelek, mert úgyis maszkban vagyok, meg lusta is vagyok. De régebben munkában elvárás volt(sok helyen az, ahol emberekkel kell foglalkozni). Ha van valami programom, akkor még mindig kifestem magam. Amúgy is szép arcom van, de nem feltűnően. Halvány a szempillám, színtelen a szám. Ha csak egy spirált meg valami rúzst felrakok, már kétszer annyian néznek meg a férfiak az utcán mint nulla sminkkel. Ettől nem lesz más arcom, és szerintem senki nem gondolja, hogy alapból pink ajkaim vannak. Kb minden férfi előbb észrevesz egy enyhén kifestett nőt, az is, aki azt mondja, hogy nem. Mivel egy alap korrektor-spirál-nude szem kombóról ők meg sem mondják, hogy az smink. (Tapasztalat.) A rétegnyi alapozó és púder, méteres műpilla, centikkel túlkontúrozott száj, Brezsnyev szemöldök viszont általában nekik sem jön be.

Én nem értem mit b_szogatják mindig a sminket nem használó nők azokat, akik meg használnak. Ettől nem lesznek sem jobbak, sem szebbek, sem igazibbak, csak szánalmasabbak. Fordítva érdekes módon nem tapasztalok ilyen hozzáállást.

2020. aug. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
9%
26-os a leghülyébb a pitsák között. Észre se veszi milyen logikai bukfenceket vet a mondandója. :D
2020. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
79%
Írja ezt aki érvelni nem tud, csak személyeskedni. Leírnád a logikai bukfencet? Mert ezt ugye nem sikerült eddig.
2020. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 Miss Endzsi ***** válasza:
83%
Hülyén érezném magam a csinos ruháimban, megigazított hajjal smink nélkül lenni. Egyszerűen ég illik feltünő stílus mellé.
2020. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
19%

Nem én írtam, hogy H. P. vagy, hanem valaki más (én vagyok a nem nagyon sminkelős). Nagyon mellényúltál,nem érzem magam felsőbbrendűnek,egyszerűen van egy véleményem,ami más, mint a tiéd. Te passzív-agresszív stílusban reagálsz egy véleményre, támadsz, amire szerintem nincs semmi szükség.

Én is nőies vagyok, adok magamra, csak nem írom át, amit a természet adott.

2020. aug. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
76%

Én azért, mert zsíros az arcbőröm, ami se nem esztétikus, se nem kellemes érzés. Egy kis púder megoldja.

A szempillámat pedig azért emelem ki, mert szeretném inkább egy picit a szememre irányítani a tekinteteket a szám helyett.

Nem túl bonyolult.

26N

2020. szept. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
32%

29


S ha változtatnál étrendeden, ami befolyásolja a bőrt köztudottan, akkor nem lenne zsíros...+egy kis mosdás napi többször is megoldja...

Ez a szem száj dolog meg vicc...azt nézzék melyik szebb vagy melyik csúnyább:DDD

2020. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!