Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Annyira tartotok a korona...

Annyira tartotok a korona vírustól, mint az elején, márciusban?

Figyelt kérdés
Csak érdekel.
2020. szept. 2. 18:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem tartok tőle. Február végén találkoztam egy ismerősömmel, aki előtte közvetlen olyan helyen volt, ami tömve volt kínaival, akkor még maszk sem kellett, semmi, azt mondták, itt nincs fertőzött. Olyan beteg volt, hogy alig állt a lábán, amikor nem figyeltem oda, akkor beleivott az üdítőmbe is, és ezt utólag közölte, amikor már megittam. Neki minden tünete megvolt, két hétig volt beteg. Aztán rá egy hétre elmentem külföldre, és mire reggelre oda értem olyan beteg lettem, hogy az ágyból alig bírtam kikelni, én nem voltam olyan rosszul, mint az ismerősöm, de simán lehet, hogy az volt. Ez volt március elsején. Közel két hétig én is beteg voltam. Nagyfaterom hivatalosan is elkapta, és hála az égnek felépült.

Nem félek tőle. Inkább attól félek, hogy ez a szarság megint szétvàlasztotta a családomat. A családtagjaim 1000 kilométerre vannak tőlem, és nem jöhetnek haza, mert nem tehetik meg, hogy két hétre beülnek karanténba, mert kirúgnàk őket. Rengeteg dolgot hoztak volna, amire szükségem lett volna, hivatalos ügyet is a hónapban kellett volna intézni, így viszont nem tudom mi lesz. És ezek a kisebb dolgok. A legutóbbi szarságnàl én is kint ragadtam.

Ja, és mi a véleményem? Érdekes módon "nem volt vírus" egész főszezonban, most lementek a nyaralások máris van. Hu, de nagy védekezés volt, hogy max 500 fő, 500 fő között nem lehet egy aki beteg? Nem lehet beteg a másik 499 tőle? Meg max 100 fő, az ugyanez. Balatonon nem terjedt a vírus? 20 ezer fős focimeccsen sem? Komolyan ez senkinek fel sem tűnik? Nem baj, szeptember egytől megint emelkedik a fertőzöttek száma, eddig nem volt egy sem(legalábbis kuss volt róla), tegnaptól újra minden ezzel van tele. Közben influenzàban többen meghalnak, mint ebben. Ez az egész nem a vírus elleni védekezésre megy ki, hanem másra, csak ezt senki nem látja. Nem hiszem, hogy a világot gyíkemberek irányítjàk, meg hogy az 5G miatt van vírus, meg egyéb ostoba konteók, de ezek tények. Nagyon érdekes tények, amiken több millió ember nem gondolkodik el.

Nem tudom egyáltalán élni, hogy lehet így. Korlátozzàk a szabadságunkat. Házi őrizet? Komolyan? Mint a bűnözőknek? A határon fotózza a rendőr az irataidat? Ha karanténban vagy meg úgy bánik veled még a futár is, mintha replàs lennél, közben egészséges embereket zárnak karanténba. Azért mert külföldről jött, akkor már fertőzött is? Hol a logika? Meg az ingázó, aki 30 km-es körzetben ingázik? Ja, ott már nincs vírus. Az üzletember sem lehet vírusos, neki is szabad bejönni teszt, meg minden nélkül. A kisembertől meg elkérnek fejenként olyan kétszázat, ha nincs kedve házi őrizethez. Mondjuk még az is jobb lehet valószínűleg. Volt ismerősöm abban, és heti egyszer mentek ki hozzá, nem napi háromszor, még hajnalban is, és nem csekkoltàk le, még azt is, hogy milyet szart.

Ja, és még valami. Ez már inkább olyan kommunizmus/szocializmus feeling, ott nem lehetett utazni szabadon, igaz még itt nincs korlátozva a belföldi utazás, de legutóbb például Edelényben szesztilalom is volt (olvasson utána az, aki nem hiszi el), most ki tudja mi lesz? Lehet várni, aztán pedig zombimódban kiállni az erkélyre, és megtapsolni a gazdaság összeroppanàsàt, és az emberek szabadságkorlàtozàsàt. Van mit ünnepelni az biztos!

2020. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

Márciusban sem rettegtem. Idős vagyok, ha meghalok, hát meghalok.

Ami nagyon zavar, az az, hogy hónapszámra nem látom a családom.

Természetesen betartom a szabályokat, rajtam nem fog múlni senki egészsége.

2020. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

Jobban. Értsd: márciusban semennyire, most egy picit.

Magamat nem féltem, de vannak beteg és idős szeretteim, értük aggódok. Mostanra sokan nagyon felelőtlenül viselkednek. :(

2020. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem annyira, mert már valamennyire ismerem.
2020. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Már akkor tartottam, amikor megjelentek a kínai videók még február tájékán. Látszott, hogy ez nem egy H1N1 lesz.

Amikor bezárták az iskolákat-még nagyon keveset tudtunk a vírusról, hogy miként fog működni európai körülmények között. Látszott, hogy az emberek hamar felkészültek a vírushelyzetre, az gazdaság viszont sehol a világon nem. Egy gazdaságot, amiben majdnemhogy bemondásra mozognak hatalmas számok, nem lehet néhány hónap alatt hozzáigazítani egy ilyen társadalmi változáshoz.

Ha a laposföld-hívő maszkégetőket nem számítjuk, abban viszonylagos konszenzus van, hogy egy megbízható gyógyszer kifejlesztéséig együtt kell élnünk a fertőzésveszéllyel. Ezt az időszakot pedig az egyes személy úgy kezeli jól, ha erősíti az immunrendszerét, maszkot visel mindenhol, ahol nem kivitelezhető a távolságtartás, és rendszeresen kezet mos.

Ami aggaszt, hogy ezt a három dolgot sem veszik komolyan, sokszor maguk a munkáltatók sem. Kíváncsi vagyok,melyik emberekkel kapcsolatba kerülő alkalmazott kapott a munkáltatójától legalább FFP2-es maszkot, vagy vitamintablettákat? Van tippem...

2020. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%
Sokkal jobban tartok tőle mint anno márciusban
2020. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!