Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen alapon szól be a...

Milyen alapon szól be a maszk(nem)viselés miatt olyan, aki az álla vagy az orra alatt viseli?

Figyelt kérdés
Többször jártam úgy üzletben, hogy bemegyek maszk nélkül (igen, egy polgári engedetlen pernahajder vagyok) és olyan pénztáros szól rám, akin vagy nincs, vagy az álla alatt van a nyakában, vagy az orra alatt. Az ilyen mindezt hogy képzeli?

2020. szept. 12. 22:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Látom, sokan nem értik a lényeget.

Van egy szabály, ami egyébként erősen megkérdőjelezhető, de attól még szabály.

Ugyanakkor olyan játszik erkölcsi világítótornyot, aki maga sem tartja be.

Durva, hogy a válaszolók jelentős része szerint ez semennyire sem probléma, azaz hiába mindenkire kötelező, mégis sima ügy, a maszkot nem viselő rászól egy másik maszkot nem viselőre.


Ez olyan kb, mintha átmegyek a piroson, de a másikat leugatom, hogy nem tehetem meg.


Változatlanul az a véleményem, hogy csak az várhat el jogkövető magatartást, aki maga is jó példával jár elöl.

2020. szept. 13. 00:20
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

#11 Értjük, de hogy a francba vársz szimpátiát/támogatást ebben a helyzetben? :D


Vedd fel a maszkot, és akkor nem lesz részed ilyen képmutatásokban.

2020. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem szimpátiát várok, mert tisztában vagyok vele, hogy a mainstream média kiölte a legapróbb önálló gondolatot is az emberek jelentős részének az agyából, csupán akkor is hiteltelennek tartom, ha bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű.
2020. szept. 13. 00:36
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

11#


Attól még a rendőr megbüntet ... teljesen mindegy ki szol ... attól még rossz dolgot tettél.


Ez amugy kb ovodás szintű érvelés hogy “ő hogy hogy megteheti ha én nem?”.

2020. szept. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Egy szemernyivel sem óvodásabb, mint az a fasszzmértegetés, hogy arra élvez, hogy megteheti, hogy nem veszi fel, de másokat vegzálhat miatta. Amúgy meg őt is megkuffantanák szerintem.
2020. szept. 13. 06:08
 16/18 Shai-Hulud ***** válasza:

Nos képzeld el, hogy elzúg melletted valaki százötvennel, és odaszól, hogy ne menj gyorsan, mert elöl rendőrők mérnek. Erre te beletaposol a gázba, hogy akkor neked is szabad...

Csak az a baj, hogy a rendőröket mélyen nem érdekli, hogy "mások is gyorsan mentek", akkor is megbüntetnek érte, mert ettől még neked sem szabad gyorshajtani.

Ja, és főleg azt nem fogja érdekelni, akit éppen elgázoltál.


Ugyanilyen a maszkviselés is.

Az, hogy más nem viseli, téged nem mentesít az alól, hogy hordanod kell, még akkor sem, ha téged bosszant, hogy még oda is szól neked.

Ha megbüntetnek érte, hiába mondod, hogy "de más sem hordta...", ez nem fog érdekelni senkit sem.

Főleg azt nem fogja érdekelni, aki éppen tőled, a te felelőtlenséged miatt fertőződött meg...

2020. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de akkor is pofátlan és nyíltigazságtalán dolognak tartom.

A sebesség rossz példa. Mert nem annak hatására leszek "törvényszegő", hgy amasik mit tesz

2020. szept. 13. 18:37
 18/18 anonim ***** válasza:
55%

Aki polgári engedetlenségből nem hord maszkot, az legyen szíves és menjen a politikusok arcába dumálni maszk nélkül, ott őket köpködni, de más embert, aki elhiszi, hogy a vírus létezik, ne félemlítse meg azzal, hogy rá lehel, rá fröcsköli a nyálát, rá hapcizok arra az árura, amit ő meg fog vásárolni! Ennyi empátia lehetne benned a többi emberek felé.

Egyébként meg az a véleményem, hogy akik a maszkot az álluk vagy az orruk alatt vagy még inkább az alsó ajkukat épphogy fedve hordják, azok a legnagyobb szarháziak. Be vannak fosva, hogy megbüntetik őket, mert hogyha véletlenül jönne az ellenőrzés, gyorsan fel húznák az orrukra. Az ilyen emberek a szememben jellemtelen nullák.

2020. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!