Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon sokszor...

Mit tegyek, ha nagyon sokszor vannak depressziós napjaim?

Figyelt kérdés
Jól vagyok pár napig, vagy hétig, aztán megint depressziós leszek 1 hónapra. Pszichológushoz nem akarok menni, mert anyám úgyse engedne, kiskorú vagyok.
2020. okt. 11. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
mitől vagy depis/ rosszkedvű?
2020. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt így normálisan nem tudom megfogalmazni, de megpróbalom. Amikor valakivel a környezetemben jó történik, akkor elkezdek irigykedni, és elkezdek gondolkodni, hogy én mégis miért vagyok ilyen elcsaszett, hogy velem az nem történik meg. Miért élek egyáltalán? Aztán elkezdek az öngyilkosságon gondolkozni, el szoktam játszani a gondolattal, hogy mi lenne, ha meghalnék. Szerintem az jobb lenne. Sokszor csak úgy elkap a sírás minden ok nélkül. Hiába adom ki magamból a sírást, nem lesz jobb. Sokszor nem tudok aludni. Minden napot, amikor el kell mennem valahová, kész kínszenvedésnek élek meg, mert otthon akarok lenni a saját gondolataimmal. Szégyent vált ki belőlem az, hogy velem soha nem történik semmi jó, mindenkinek csak pótlékként vagyok jó, a fiúk számára nem is létezem, a barátaim csak lábtörlőnek használnak.
2020. okt. 11. 10:01
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudom hány éves lehetsz, de szerintem bőven fognak még veled jó dolgok történni. mondjuk ugy nehez lesz ha otthon a 4 fal között kuksolsz. mégis hogy történnének veled jó dolgok ha nem vagy rá nyitott és elzárkózol? járj gyakran társaságba, nem tudom tanulsz e vagy dolgozol, de ha elmész otthonról ne azt lássák rajtad az emberek hogy rajtad van az egesz vilag fajdalma. probalj baratkozni ismerkedni mosolyogj mindenkire és soha ne másokhoz hasonlitgasd magad. ja es a boldog elet egy fontos szabalya hogy soha ne azt nézd mid nincs hanem hogy mid van.
2020. okt. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy semmim sincs. Minek menjek el, ha úgy is megaláznak?
2020. okt. 11. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
dolgozol vagy suliba jársz?
2020. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem is nagyon sokszor van depressziós napom, főleg, ha otthon kell lennem. Ami nekem mindig segít, azok a művészetek, énekelj, rajzolj, fess, amit csak jól esik, vagy menj ki a jó levegőre sportolni. Nekem például muszáj kimozdulnom, hogy jól legyek. Meg az edzéseim segítenek a legtöbbet...

Elég nehéz ezekkel megküzdeni, nekem az is segít, ha kikapcsolom a telefonomat, hogy még véletlenül se kezdjek el feleslegesen social mediázgatni, mert attól csak még rosszabb lesz. Mozdulj ki, találkozz barátokkal! Keress hobbikat! Ilyesmik. Kitartás! Kemény harc, az biztos

2020. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!