Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Depressziós a...

Mit csináljak? Depressziós a barátnőm, de nem hiszi el magáról. Sokszor beszél az öngyilkosságról is

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, 4 éve járunk, még a szüleinknel lakunk, mert borzasztoak az alberlet arak pesten.


Mielott osszejottunk volna, lattam rajta hogy nincs minden rendben, de nem zavart. Viszont az utobbi 1 evben egyre gyakrabban vettem rajta eszre a depresszio tuneteit.

Persze az is segitett hogy rajojjek, hogy folyamatosan mondja, hogy utalja magat, elfaradt az eletben, kover, nem szexi, unalmas, es antipatikus, veszekszik a szuleivel, folyamatosan csak a negativ dolgokat latja, es el akar koltozni. Ez az elkoltozes tema mar egy ideje megy, tinikora ota el akar koltozni otthonrol.


Ezek kozul egyik sem igaz. Ő egy nagyon maximalista lány, de nagyon. Folyamatosan meg akar felelni mindenkinek, es mindenkinek szimpatikus akar lenni meg tetszeni. Hiaba mondom neki, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, nem erti meg. Viszont az utobbi par honapban elojott az ongyilkossag is, hogy milyen jo lenne, nem kene elni, nem kene kinek megfelelni es nyugalom lenne. En eddig mindig megprobaltam lebeszelni errol. Meg azt is mondta, hogy tiniként megpróbált a vonat elé ugrani, de nem vitte rá a lélek.

Vannak nem mentalis problemai amik megkeseritik szegenykem eletet de ezekrol nem akarok beszelni.


Már nagyon aggódom szegény miatt. Multkor beszéltem neki, hogy el kéne menni pszichiáterhez, ki is néztem egyet, mondtam hogy elkiserem, es tamogatom mindenben. Viszont o nem ismeri be hogy depresszios, es azt mondja, hogy mindenkinek szar az elete es meg kell birkozni vele. No ez reszben igaz de nem ebben a helyzetben. En latom hogy segitsegre szorul, olyan segitsegre amit en nem tudok neki megadni, csak egy mentalhigienias orvos. Csak tenyleg nem latja be, nem hiszi el hogy o depis lenne, es azt mondja, hogy abbol nem is lehet kigyogyulni.


Mit tudnék még tenni? Beszéljek a szüleivel? Barátnője nincs, akivel tudnék beszélni. Hogy vegyem rá, hogy elmenjünk pszichiáterhez? Azt mondta, h nem akar mert sebezhetove valik ott, es kinevetik, vagy elkuldik higy mindenkinek rossz az elete, bele kell torodni. :/


Köszönöm a válaszokat előre is. Bocsánat, hosszú lett és össze-vissza de tanácstalan vagyok és nekem is megy le a hangulatom.



2019. máj. 26. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben nem pszichológushoz próbálnám meg elvinni, nem pszichiáterhez. Ha szükséges orvos, akkor a pszichológus úgyis javasolni fogja. Ha magamból indulok ki én se szívesen kezdenék pszichiáternél, aki egyből adna valami gyógyszert.


Próbáld meg meggyőzni, hogy csak beszélgetni kell, nem fogja senki kinevetni, mert az emberek azért járnak pszichológushoz, hogy segítsenek megoldani a problémákat. Én a páromat úgy “vettem rá”, hogy kértem, menjen el néhány alkalommal, ha úgy érzi segít, akkor tök jó, ha nem akkor nem erőltetem. Igaz én hetekig kerestem megfelelő pszichológust neki, nagyon nehezen tudtam bejuttatni, de megérte, mert már a 2.alkalommal azt mondta, hogy jónak érzi, mind a pszichológust, mind azt a fajta segítséget amit nyújt. Én az első ülésre, vagyis inkább a konzultációra beültem vele. Utána is minden alkalommal elkísértem, csak nem mentem be.


Legyél vele határozott, de ne erőszakos, szerintem ez a legfontosabb.

2019. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Elírtam bocsi, nem pszichiáterhez, hanem pszichológushoz vinnén első körben.
2019. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2019. máj. 26. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első körben pszichológushoz kellene eljuttatni mindenképpen: próbálj meg vele beszélni, hogy ott nem nevetik ki az embert, hanem az adott szakember éveket tanult arról, hogy milyen lelki nehézségek léteznek és azokkal hogyan lehet megküzdeni.


Érvelhetsz talán azzal is, hogy a pszichológusnak kötelező a titoktartás, nincs miért tartani attól, hogy másnak elmondja a problémáit, továbbá, hogy sok, különféle ember jár, hétköznapi és híres emberek is.


Az, hogy szóba került az öngyilkosság, komolyan aggasztó, krízishelyzet, mert fennáll a veszélye, hogy meg fogja kísérelni! Mindent meg kellene tenni, hogy eljusson a megfelelő terápiára, ezért szerintem emiatt elfogadható, hogy szólj a szüleinek is.


Megpróbálhatnál te beszélni a szakemberrel, hogy ő mit tud javasolni ilyen helyzetben, említsd meg az öngyilkossággal kapcsolatos megjegyzéseit. Öngyilkossági krízisvonalat is felhívhatsz, hogy ők mit tanácsolnak, ha az illető elutasítja a terápiát.

2019. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!