Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki dolgozik heti 40...

Ha valaki dolgozik heti 40 órában, otthon pedig tanul, akkor mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, több éve csinálom ezt. Előtte csak tanultam, de már akkor is túl sokat.

Már kezd körvonalazódni, hogy értelme se lesz.


Minden ismerősöm, még a leglustább barátaim is azt mondják, hogy folytassam, ne hagyjam abba, pedig testi-lelki roncs vagyok.


Ha az ember nem alszik eleget, nincs elegendő ideje barátokra, ismerkedésre, hobbikra pedig semennyi és otthon sportol, ott se eleget, akkor mi értelme van az életnek?


2020. okt. 17. 17:59
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
38%

Szar az időbeosztásod, azért égsz ki. Én is tanulok esti szakon, mellette 40 órában dolgozom, mégis van időm a barátaimra, heti 5x edzek is, van párkapcsolatom, néha tudok pár órát a szakmámmal is foglalkozni hobbi szinten... Nekem ne mondja senki, hogy egy képzés folyamatos felkészültséget igényel. Van kb 2 vészesebb hét egy félévben, utána heto 5-6 óra tanulással simán lehet tartani 3-4 körül az átlagot.


Egyébként pedig mindketten tudjuk, hogy ez nem tart örökké. Maximum 3-4 év... Sokkal jobban megéri először hajtani, aztán élvezni, hogy könnyebb az élet, mint ellazázni, aztán megrohadni valami szar melóban, szar élettel. Szerintem.

2020. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
62%
Semmi. Csak a magyarok még nem jutottak el odáig hogy talán a születés-tanulás-munka-gyereknevelés-betegség-halál életpályánál létezik jobb is. Ezért van pl. még mindig kormányon a Fidesz, mert az embereknek tökéletes a minimálbér, a napi 8-10 óra gyárban gürizés meg a szalámis zsemle.
2020. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

#11


"Szar az időbeosztásod, azért égsz ki"


Egyrészt nem szeretem, ha valaki "szerintem", "úgy gondolom", "az én véleményem az, hogy" nélkül mondd véleményt a másik életéről, dolgairól közel 0 információ alapján.

Másrészt furcsállom, amikor közlik, hogy a másik rosszul csinálja, de hogy hogyan kellene, arról már nem esik szó.


Amúgy én nem hiszek "időbeosztásban", illetve amikor erről van szó és valaki tényleg tételesen elmondja, mire gondol, akkor kiderül, hogy végeredményben egy nagy rohanás az élete.

Persze lehet dolgokat párhuzamosítani, online bevásárolni, csoportos beszedéssel számlát fizetni. Reggel betenni a textilszatryokat és hazafelé menet bemenni a boltba. Én például szeretek főzni és sokszor tanulok mellette, vagy épp cikkeket olvasgatok, ha már kész vagyok a tanulással. Ilyenek vannak. Csodát nem lehet viszont velük elérni.


"Én is tanulok esti szakon, mellette 40 órában dolgozom, (...) utána heto 5-6 óra tanulással simán lehet tartani 3-4 körül az átlagot."


Zseniknek biztosan... :D :D


"Egyébként pedig mindketten tudjuk, hogy ez nem tart örökké. Maximum 3-4 év..."


Nekem 9-10 éves korom óta szól a tanulásról az életem... Jelenleg nettó 220-240 körül keresek és igazándiból szakértelmet nem vagy alig igénylő pozícióban vagyok. :D

De nekem már a minőségi élet MINDENNÉL fontosabb.

Elkezdhetek 32 éves koromban ÉLNI, de akkor már sokminden késő lesz. MOST akarok úgy élni, hogy ha holnap elüt az autó és még 10 percig életben vagyok, ne bánjak mindent meg.


Egyébként ismétlem: amit jelenleg tanulok, azzal már el kellett volna tudnom helyezkedni, a mostani tanulás csak kiegészítés lenne (persze ha ebben dolgoznék, negyede ennyi befektetés kellene).

Ha most nem sikerült, KÉSŐBB SEM FOGOK TUDNI, de legalább veszek a benzinkúton fagyállót és megiszom húzóra az egészet, annyira kiégek.

2020. okt. 17. 19:58
 14/50 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem, ha ennyire kategorikusan kijelentetted, hogy már pedig később sem fogsz ezzel a végzettséggel munkát találni, de közben elveszi az értékes időt a hobbiktól, akkor ott kell hagyni a francba az iskolát.
2020. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de mi a szart lehet 2 évtizede tanulni???

Ezalatt már kijártál volna két egyetemet is, bőven.

Ha ennek a tanulmánynak belátható időn belül vége lesz, csináld végig most már, aztán éld az életed. Ha meg nem látod értelme, hagyd a fenébe és kézműveskedj, azzal is kereshetsz pénzt, meg sportolj. Ha ezeket szereted, nem tudnál ebből élni? Kézműves vagy pl edző is lehetnél.

Valamit rosszul csinálsz, azt gondolom. Az életnek valóban nem a tanulás és munka az értelme. Lássuk be, nem véletlenül utálja ezeket nagyrészt mindenki.

2020. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
A 2 évtized az általános második fele, gimi (ezekben kőkeményen nyomtam), másfél egyetem és egyebek.
2020. okt. 18. 15:32
 17/50 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom, ennyi tanulással van már egy erősebb nyelvtudásod is. Mi a francot vesztegeted még az időd ebben a pöcegödörben? Nem veled van itt baj, hanem az országgal. Akiben van szemernyi ész, talpraesettség és nem köti ide család, gyerek az legjobban teszi, búcsút int és élhetőbb országba költözik.
2020. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

JaA és amit még fontos tudnod: a legrégebben ott dolgozók közül szoktak kikerülni általában a főnök besúgói. Ezektől óvakodj és végképp ne beszélj velük másról mint az időjárásról. Nem mindenhol van ilyen parazita, de a munkahelyek zömében van sajnos.

Arról ismerhető fel, hogy túl kommunikativ, beszédes, kíváncsi, szóval folyamatosan kérdez, pofázik, figyel és keveri a szart.

2020. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
94%

Te most komolyan a középiskolai tanulmányaid miatt (is) vergődsz? :D Jézusom, ez patológiás... Figyelj, ha ennyire szar neked ez az egész, ne csináld. De nagyon sokan végigtoltuk, sőt, sokan még ráhúztak pár évet és pályát váltottak és mégis túléltük, ráadásul sokkal jobban jöttünk ki a helyzetből, mint 8 általánossal.


Normális ember azért tanul, hogy utána jobb élete legyen. Ha neked ezt nem segíti elő, amit most csinálsz, akkor válts. Ha meg igen, akkor hagyd abba a hisztit, mert a hőbörgésed 2 évtized (wtf) miatt el fog törpülni a 6-8 évtizeden át tartó kínlódásodhoz képest, amit annai köszönhetsz, hogy most spórolsz az energiával.

2020. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Megcsináltam egy egyetemet, több OKJ-t és most egy újabb egyetemet.


Lassan tanulok, rossz a logikai készségem, így nekem "picit" több energiabefektetés, mint másoknak. Ráadásul nem is biztos, hogy az egyetemi tanulmány elegendő, akkor az ember utánaolvas, gyakorol, pluszban tanul, ráadásul az OKJ-k alatt jogsit is csináltam meg más gondjaim is voltak.


Nem hinném, hogy van ember, aki ennyit tanult (évben és intenzitással), mint én. Én még nem találkoztam ilyennel.


Maximum addigra lenne jobb az életem, mire szülnék, de addig minek.

Ja, nem jobb lenne, hanem több olyasmire költhetnék, ami nem életbevágóan fontos. De egy 20 km-es túrát nem tudnék végigtolni soha többé, az is biztos. Ma futottam, 5 km 37 perc alatt sikerült és kifáradtam. Most akkor mi a fontos? Az ÉLET maga és nem a pénz.


A másik az, ha eddig nem sikerült ezzel elhelyezkednem, csak ősszel 80 pályázatom volt, akkor nem is fogok 1 vagy 2 év múlva sem.


Tegnap 4-5 órát tanultam, ma (eddig) 7-8-at, pénteken 2,5-et. Ez nem emberi, ez kínzás.

2020. okt. 18. 18:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!