Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Annak mi értelme van hogy...

Annak mi értelme van hogy dolgozik az ember, de egy fillért nem tud megtakarítani?

Figyelt kérdés
Mégis mi motiváljon akkor munkavégzés közben? Hogy lehet ezt elviselni?
2018. dec. 31. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Balazska, Szilveszter napja van, igyal (meg) valamit es takarodj mar el valahova mashova...
2018. dec. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos sok embernél ez a helyzet. Dolgozik keményen, de az alap megèlhetèsre elég a fizetés, nem többre.

Szerintem ez már kb rabszolgasàg.

Én váltanèk munkahelyet, új végzettséget szereznek, másik városba vagy országba mennek a jobb munka után. Ott kell hagyni, ahol semmire nem becsülnek.

2018. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 belapus ***** válasza:
100%
Motiváljon az a tudat, hogy bár te nem tudsz megtakarítani semmit, addig vannak olyanok, akik minden reggel arra ébrednek, hogy megint megnyertek egy ki sem írt közbeszerzést.
2018. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos sok embernél ez a helyzet. Dolgozik keményen, de az alap megèlhetèsre elég a fizetés, nem többre"


Biztosan ilyen is előfordul. De én inkább azt látom, hogy ha valaki 100-150 ezret keres akkor annyit költ el, ha emelkedik a fizu és már 250-300 ezret keres akkor meg annyit költ el. Érdekes, nem sokkal előtte fele annyiból is megélt, de amint 300 ezret keres rögtön elkölti azt is mindet. Ja és persze mindig meg fogja tudni magyarázni, hogy hát csak az "alap" megélhetés elviszi az összes pénzt.


Persze semmi gond azzal ha több fizu esetén többet is költünk. De én ezt igyekszem inkább úgy csinálni, hogy mindig kicsit alacsonyabb színvonalon élek mint amit a fizu teljes elköltése megengedne. Így képződik tartalék.

2019. jan. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!