Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki dolgozik heti 40...

Ha valaki dolgozik heti 40 órában, otthon pedig tanul, akkor mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, több éve csinálom ezt. Előtte csak tanultam, de már akkor is túl sokat.

Már kezd körvonalazódni, hogy értelme se lesz.


Minden ismerősöm, még a leglustább barátaim is azt mondják, hogy folytassam, ne hagyjam abba, pedig testi-lelki roncs vagyok.


Ha az ember nem alszik eleget, nincs elegendő ideje barátokra, ismerkedésre, hobbikra pedig semennyi és otthon sportol, ott se eleget, akkor mi értelme van az életnek?


2020. okt. 17. 17:59
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

"Nekem 9-10 éves korom óta szól a tanulásról az életem... Jelenleg nettó 220-240 körül keresek és igazándiból szakértelmet nem vagy alig igénylő pozícióban vagyok. :D


De nekem már a minőségi élet MINDENNÉL fontosabb."

2020. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

"Egyébként ismétlem: amit jelenleg tanulok, azzal már el kellett volna tudnom helyezkedni, a mostani tanulás csak kiegészítés lenne (persze ha ebben dolgoznék, negyede ennyi befektetés kellene)."


"A másik az, ha eddig nem sikerült ezzel elhelyezkednem, csak ősszel 80 pályázatom volt, akkor nem is fogok 1 vagy 2 év múlva sem."

2020. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
"És amit most tanulok, azzal igazából már most kellene tudnom állást találni, ha most nem megy, később sem fog. Márpedig nem megy."
2020. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudod, mit jelent a tanulás, mert mindenkinek mások a képességei, a teherbírása. Plusz a programozásban közel se elég a sulis anyagot tanulni.


Nem tudom, hogy jön ide az, hogy neked is vannak nehézségeid. Ha tanácsot akarsz kérni, tedd azt.

2020. nov. 2. 14:07
 45/50 anonim ***** válasza:
Ezek a te szavaid, én csak idéztem. Egyszer azt mondod hogy semmi értelme a tanulásnak mert nem fogsz ezzel se előbbre jutni, egyszer azt hogy már most jól vagy és nehéz dolgokat csinálsz. Legalább olvasd vissza magad, hogy legyen egy kis kohézió a gondolataidban.
2020. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Nem vagyok jól, egy percig sem.



IT-ban dolgozom, a fejlesztő szó benne van a pozíciómban. Ugyanakkor a fejetlenség óriási és a valódi fejlesztői feladatok aránya igen kicsi. Lenne egy év tapasztalatom, de nincs, fentiek miatt. Augusztus eleje óta 80-nál is több álláspályázaton vagyok túl.


Valamennyire szeretek programozni, de totál ki vagyok égve és az öngyilkossági gondolatokig jutok, ha belegondolok, hogy semmi de semmi de semmi élményt nem éltem át. Plusz se párom, se pénzem, se egészségem.


Nem tudom, így érthető-e.....

2020. nov. 2. 17:31
 47/50 anonim ***** válasza:

Nekem érthető, hogy nem vagy jól, az viszont nem, hogy miért kínzod magad olyannal, ami nem megy. Ha programozást vagy könyvelést kéne tanulnom, én is nagyon szenvednék. Eszembe se jutna ilyenbe belekezdeni se, pedig jó agyam van. Csak ismerem a korlátaimat. Nem lehet mindenhez tehetségünk. Szerintem ha egy diplomád már van, és legalább angolul tudsz, akkor bármelyik multiba felvesznek valamilyen munkakörbe.

Ezt csak te fogod tudni megoldani, vagy végigcsinálod, vagy otthagyod. Ezért nem éri meg eldobni az életed.

2020. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

Bármelyik multiba nem vesznek fel, irodai adminisztrátorként is nehéz elhelyezkedni. Plusz azok olyan unalmas munkák (3 évig adminkodtam), hogy az ember eret vág. Plusz 55 évesen ott tart, hogy 0 hasznos tapasztalata van és egy utolsó sz.r helynek örül, ha egyáltalán van munkája.


A logikai készség állítólag fejleszthető és a programozás fejleszti is. Érzem is magamon, hogy fejlődött, sokat (magamhoz képest).

Nehezen tudom kimondani, hogy "nem vagyok rá alkalmas", ha 1,5 év munka melletti tanulás után felvettek valahova. Az, hogy Zs-kategóriás hely és hogy a körülmények miatt még a szokásosnál is kevesebb a fejlesztői munka, pont amióta ott vagyok, arról nem a képességeim tehetnek.

2020. nov. 2. 18:36
 49/50 anonim ***** válasza:
Így nehéz okosat mondani,ha egyszer ezt mondod, egyszer azt. Gondold át, hogy mi lenne neked a jobb, mi éri meg, hogy ennyire kikészülj.
2020. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nagyon nehéz, ha nem lenne az, már meglenne a megoldásom. :(
2020. nov. 2. 20:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!