Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki dolgozik heti 40...

Ha valaki dolgozik heti 40 órában, otthon pedig tanul, akkor mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Rólam van szó, több éve csinálom ezt. Előtte csak tanultam, de már akkor is túl sokat.

Már kezd körvonalazódni, hogy értelme se lesz.


Minden ismerősöm, még a leglustább barátaim is azt mondják, hogy folytassam, ne hagyjam abba, pedig testi-lelki roncs vagyok.


Ha az ember nem alszik eleget, nincs elegendő ideje barátokra, ismerkedésre, hobbikra pedig semennyi és otthon sportol, ott se eleget, akkor mi értelme van az életnek?


2020. okt. 17. 17:59
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Egyébként ez így tényleg nem élet.


32 éves korig csak tanulni és tanulni (jó, munka is), nagyjából nulla szabadidővel, utána gyereket nevelni, utána meg már idős az ember.


Úgy meg szeretném élni azt, hogy spontán vagyok és ha olyan kedvem van, este még elugrok az uszodába, edzőterembe, falat mászni, fotózni, moziba.

Úgy meg szeretném élni, hogy igen, punnyadni is van időm, olvasni is, rajzolni is, festeni is, horgolni is, hogy új dolgokat főzök szakácskönyvek alapján, hogy eljárok sportolni és otthon nem is kell. Szeretnék én is életerős, relatív egészséges lenni. Szeretném élvezni az életet.

2020. okt. 18. 21:58
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Ki kényszerít hogy a sokadik okj t / egyetemet is elvégezd, pláne ha nem megy a tanulás és semmi értelme? Úgy beszélsz, mintha valaki kényszerítene. Hagyd ott már ma és kész, ennyi
2020. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

Kérdezed, hogy mi értelme van az életednek?

-A heti 40 óra az egy rendes, általános munkahét. A munkának az az értelme, hogy eltartsad magad (családod). Íme, van értelme az életednek.

- Bizonyára azért tanulsz, hogy ne lapáttal, ásóval, csákánnyal a kezedben kelljen nyugdíjba vonulnom. Íme - újabb értelme van az életednek.

Mérnök vagyok, az említett szerszámok csak hobbiból vannak a kezemben, de tisztelem azokat az embereket, akiknek ezek naponta a kezében vannak. Mindezt azért írtam le, nehogy valaki azt higgye, hogy megvetem, vagy lenézem őket. Nem!

2020. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
Nyilván azért tanulsz, hogy utána sokkal jobb körülményeket teremts magadnak, és akkor megélj olyan dolgokat, amiket azok nem engedhetnek meg maguknak, akik most inkább szórakoznak
2020. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Ezzel az a gond, hogy MOST, MA kell úgy élnünk, hogy élvezzük az életet, megélünk élményeket, jól érezzük magunkat és minél kevesebbet szenvedünk, mert lehet, hogy nem számunkra nem lesz holnap.
2020. nov. 1. 14:23
 26/50 A kérdező kommentje:
*számunkra nem lesz holnap.
2020. nov. 1. 14:24
 27/50 anonim ***** válasza:
de akkor ha ennyire csak szenvedsz, mi a szrnak csinálsz még három tonna papírt? nem elég a meglévő végzettségeid?
2020. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Hát azok semmire se jók. (Igen, hibáztam.)


Ki ne szenvedne, ha ennyire nincs szabadideje?

2020. nov. 1. 17:32
 29/50 anonim ***** válasza:

Hagyd abba, már mondtuk, pláne, hogy már most tudod, hogy ez a papírod se fog semmit érni

A hr esek is háklisok a papírgyűjtőkre. Azt mutatja, hogy nem tudja az ember eldönteni, mit akar.

Szerintem fordulj pszichológushoz.

2020. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Csak amit most tanulok, valamilíen szinten kedvelem és nehéz elengedni a reményt...


Mert ha abbahagyom, mi lesz utána? Jó, egyébként vannak terveim, de ijesztőek meg minden.

2020. nov. 1. 20:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!