Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha népszavazás lenne, hogy a...

Ha népszavazás lenne, hogy a téli vagy a nyári időszámítás maradjon, melyikre szavaznátok? Netán megtartanátok a jelenlegi tavaszi és őszi óraátállítást?

Figyelt kérdés
Indokoljátok is meg, hogy melyiknek milyen előnye lenne szerintetek!

2020. okt. 23. 13:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%

10-es vagyok

Én olyan szempontból írok, hogy van egy ismerősöm, aki Pakson dolgozik az erőműben és vele szoktunk ilyenekről is beszélni.

Olvastam azt is, hogy ha nyári időszámítás lenne télen, akkor még 9-kor is sötét lenne. Lehet mi élünk az ország déli részén, de télen, mikor 7 órakkor kelek akkor nincs olyan sötét, ha nyári lenne (8 óra), akkor sem lenne vészes.

2020. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%
A téli időpontokhoz adjatok egy órát: [link]
2020. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
11-es, én munkanapokon 5 és 6 között kelek... 😄
2020. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Téli. Inkább sötétben fejezem be a napot, mint sötétben kezdjem.

Ha a nyári lesz, a sulikezdést simán kilencre lehet tenni, mert addig aludni fognak a gyerekek agyilag

2020. okt. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
84%
Nem azért van sötét vagy világos mert ide odatekergetjük az órát. Természetet nem tudjuk befolyásolni némi óra állítással.
2020. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom mi a gond az óraállítással. Manapság a legtöbb óra magától átáll. Ha választani kell akkor a nyári. A téli időszámítással nyáron túl korán sötétedne. Az nem vigasztal, hogy helyette hajnal 3-kor már világos van. Az hogy sötétben megyünk dolgozni, nem zavar annyira.
2020. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
90% h a téli fog amradni.
2020. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

Mi értelme annak, hogy nyáron korábban sötétedik? Lehet a biológiai órának jobb a téli, de ha kevesebbet vagyunk napon akkor nem leszünk depressziósabbak meg D vitaminból is kevesebbet szerzünk? Tudom számít a földrajzi elhelyezkedés, de gondolom a spanyolok se bánják, hogy 10kor még világos van náluk.

[link] ezt a Facebook oldalt ajánlom olvasgatásra.

2020. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Alapvetően sötétség párti vagyok, szóval nehéz eldönteni. Gyűlölöm, ha nyáron sokáig van világos, szóval ebből a szempontból a téli jobb, de télen meg szeretek sötétben menni suliba/dolgozni (a szemem nem szereti az erős fényt), ezért a nyári lenne ekkor jó számomra.
2020. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
44%

Munka után sehova sem tudnál menni világosban.

Reggel meg van energia hogy a szemet eroltesd vagy eljuss munkába de fáradtan sotetben haza enni rosszabb.

Sotetben szoktak bűnozni legalábbis filmekben ilyesmikben. A munkahelyen biztosabb mint sotetben felni.

Inkább legyen világos este.

Nincs bajom az óraállitassal sem.

Csak este azért lehessen szabadban setalni, hogy lássam hova lépek.

2020. nov. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!