Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van így az élettel?...

Más is van így az élettel? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Semmi nem mozgat meg különösebben az életben, de nem vagyok boldogtalan. Ha hívnak valahova, vagy valamit hoz az élet, tehát nem én lépek aktívan, akkor belemegyek dolgokba, de magamtól nem kezdeményezek különösebben semmit. Nem vágyom semmire igazán. Amikor az iskola határozta meg a napjaim elég keményen, sok feladat, emberek, különórák, életritmus stb. sokszor éreztem negatívnak az egészet, mert sok téren jöttek elő kisebb, és hatalmasabb problémák. Ehhez viszonyítva biztonságos a jelenlegi életmódom, mert kevés dolog van, ami problémát okozhat.


Más is érzett már így élete során? Van neve ennek a tünetnek? Szerintetek lehet ez az alapvető beállítottságom (Biztonságra, nyugalomra való törekvés, motiválatlanság), vagy szimplán beteg vagyok?



2020. okt. 24. 04:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi érdekes nincs ebben: még ebben a kis országban is milliók élnek így. Felkelnek, elmennek dolgozni, utána hazafelé bemennek a boltba, otthon esznek valamit és alszanak. A munkájuk nem érdekli őket, de muszáj csinálni, mert azért kapják a fizetésüket, a kollégáikat már unják, otthon semmi érdekes sem történik, csak nézik a TV-t vagy böngészik az internetet céltalanul, fáradtan, üveges tekintettel, aztán valahogy csak kihúzzák a következő fizetési úgy, hogy minden sárga csekket sikerül befizetni és hó végén is van olcsó parizer a vajaskenyérre. Egyébként meg semmi sem érdekli őket, már rég nem jönnek lázba semmitől, örülni sincs minek, csak telnek a napok egymás után.
2020. okt. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a komfortzona.

Sajnos hajlamosit arra hogy korlatok közt élj

2020. okt. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem a fásultság szó is eszembe jut a leírásod kapcsán.

Esetleg céltalanság?

Ez a világ úgy van berendezve, hogy fogadd el készen a dolgokat. Ülj le a TV elé, a net elé és nézd,olvasd...Fogadd el, ne gondolkodj. És az ember szépen belesüpped ebbe és éli a mindennapjait különösebb motiváció nélkül.

Talán át kellene gondolnod, ki vagy te, mi érdekel valójában, miért tudnál lelkesedni. Lehet,hogy érdekes utazás lenne egy ilyen önismereti túra és találnál célt magadnak, amiért izgatottan ébrednél reggelente.

2020. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!