Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzett már úgy, amikor...

Más is érzett már úgy, amikor az elhúnyt családtagja házában járt, hogy feszélyezi valami, és nem érzi ott jól magát?

Figyelt kérdés
Nagymamám meghalt. Üresen maradt a háza. Nagynéném el akarta adni, ezért megkért engem, hogy menjek oda és takarítsak ki, mert ő lelkileg rosszul van, és nem tud bemenni. Bementem. Nem féltem, meg semmi, és ha meg is jelenne nekem, max csak megijednék, akkor se félnék, mert tudom, hogy nem bántana, de nem is ez a lényeg. Kimentem a konyhába, ránéztem arra a helyre, ahol ült mindig és cigizett meg kávézott. Bementem a szobába, megnéztem az utolsó könyvet, amit olvasott, és olyan nyomasztó volt végig ott lenni. Meg mintha a ház sokkal kisebb lenne. Sokkal közelebb vannak egymáshoz a bútorok a szobában, a falak a folyosón.
2020. okt. 27. 19:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hasonló élményekről tudok beszámolni én is.

Egy nappal nagymamám halála előtt jártam a lakásában, amikor ő már rég a kórházban feküdt a halálos ágyán, és tudtuk, hogy sosem fog már oda visszatérni.

Az azelőtti 1-2 évben már nem is nagyon mozdult ki a lakásból, szóval nagyon természetellenesnek hatott az a nagy csönd és üresség, ami akkor körbevett engem. Azelőtt mindig lehetett hallani, ahogy tesz-vesz, beszél, köhögcsél, járkál egyik szobából a másikba és hasonlók. Aznap este viszont nagyon furcsa volt bírkózni a gondolattal, hogy már sosem fog ide visszatérni, holott minden tárgy és berendezés úgy maradt ott, ahogy ő azt ott hagyta.

Emlékszem, azzal próbáltam kicsit enyhíteni ezt az érzést, hogy bekapcsoltam a tévéjét a szobájában, felhangosítottam, átmentem a szomszédos szobába, és elképzeltem, hogy ő ott fekszik a másik szobában az ágyán és nézi a tévét - ahogy azelőtt mindig tette esténként. És tök furcsa, de egyben jó érzés is volt, mert tényleg olyan illúziót teremtettem meg, mintha ott lenne :)


26/F

2020. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!