Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 18:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%

Van amikor nagyobb kegyetlenség megszülni egy babát, mint elvetetni a magzatot. Nyilván örökbe lehetne adni, de nem hinném, hogy annyira jó dolog azzal a tudattal élni, hogy a szüleim "eldobtak". Nem vagyok abortusz párti egyáltalán, de igen is van, amikor ez a jó döntös szerintem.

Ez csak a saját véleményem, megértem azt is, aki nagyon ellenzi.

2020. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
13%
Minimális (egészségügyi) esetet kivéve gyilkosság, a leghatározottabban elítélem.
2020. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
12%
Számomra is gyilkosság, ráadásul az egyik legrosszabb fajta
2020. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
74%
A jelenlegi magyar szabályozás jó. Értékeljük, kevésszer fordul elő. Akárhogy is van, a magzat a nő testében fejlődik, anélkül életképtelen, úgyhogy ez a nőnek kell legyen döntése annak minden következményével együtt. A magzat nem ember, ezért fogalmilag az abortusz sem gyilkosság. Potenciálisan hordozza egy emberi élet lehetőségét valóban, de ez igaz a spermiumra is.
2020. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
80%
Én támogatom (vagyis nem ítélem el, a támogatom erős kifejezés). Van az a helyzet, mikor ez a jobb megoldás
2020. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
80%
Én támogatom, mert ha mondjuk neadjisten teherbe esnék, nem lennék képes megszülni, mivel nagyon jól tudom, hogy soha nem akarok gyereket, és nem szeretném a saját, és a gyerek életét teljesen lerombolni. Persze lehet azt mondani, hogy védekezzen az ember, de sajnos nincs olyan módszer, amely 100%-os eséllyel megelőzné a bajt. Illetve ennél ugye sokkal nagyobb probléma, amikor a magzat beteg, vagy egy megerőszakolás által fogant. Szóval nagyon jó dolognak tartom, hogy létezik az abortusz, bár már látom előre, milyen szépen le leszek pontozva.
2020. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
76%

Támogatom az abortuszt. Nagyon sok esetben szükséges.

-erőszakból fogant baba

-nem megfelelő védekezés, meggondolatlan közösülés

-beteg embrió

2020. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
12%

"nem hinném, hogy annyira jó dolog azzal a tudattal élni, hogy a szüleim "eldobtak""

Nem kell, hogy ezzel a tudattal éljen az örökbe adott. Élhet azzal a tudattal is, hogy "Engem nem ölt meg az anyám, mint annyi más gyereket, hanem életet adott nekem, nem vette el tőlem az esélyt, hogy szerető neveloszulokhoz kerulhessek, később pedig saját családom is lehessen, és boldog életet élhessek." Rengeteg példa van rá.

2020. okt. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
81%

- Normális nő nem hobbiból dönt abortusz mellett

- Ha emellett dönt valaki annak komoly oka szokott lenni

- Az összes öregedő politikus meg kiszállhatna már a pcsába a nők méhéből.

2020. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
12%

"Nem vagyok abortusz párti egyáltalán, de igen is van, amikor ez a jó döntös szerintem."

Ez sajnos pontosan azt jelenti, hogy abortuszparti vagy, hiába áltatod magadat...

2020. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!