Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 18:27
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
86%
Támogatom. És nem kell a nőnek semmiféle “nyomós” indok meg magyarázkodás. Nem akarja és kész. Pont. Aki ellenzi az abortuszt, annak ne legyen abortusza, de más nő testébe ne szóljon bele. Akinek meg nincs női nemi szerve, az pláne fogja be.
2020. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
73%
Tőle megtagadták az abortuszt, pedig a magzat már nem volt életképes, meghalt, még lehetett volna gyereke. Ki volt önző? [link]
2020. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
89%

32


Félelmetes a nőgyűlölet, ami árad a kommentedből. Lennél kedves a köpködésen és gyilkosozáson kívül más szempontból is nézni ezt az eléggé komplikált kérdést? Te, mint az élet védelmének névtelen harcosa, hogy járulnál hozzá, hogy a nem kívánt, esetleg fogyatékos gyermekeknek jó élete legyen? Jó tudom, ez már rohadtul nen izgat, a lényeg, hogy gyilkosozhass és köpedékesezhess egy ízeset. Méhed ugyan nincs, szülni sose fogsz, de azért megmondanád mitől megy a villamos.


Az apa kérdés. Sajnos vagy nem sajnos úgy vagyunk kitalálva, hogy gyermeket kihordani és megszülni csak egy nő képes a saját testében. Ő viseli ennek minden élettani és egészségügyi kockázatát, vállalja be a szülés fájdalmát és a teste megváltozását. Ezért aztán neki van csak joga dönteni, hogy akarja-e ezt magának vagy nem. Pohos vén politikusoknak semmiképp nincs beleszólásuk. Meg amúgy tipikusan azok mennek abortuszra, akiknek hosszú, kiegyensúlyozott kapcsolatuk van egy családcentrikus pasival, persze. Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Biztos szemét aljas nők jól felcsináltatják magukat, hogy a gyermekre vágyó "spermadonor" apát megszivassák és kedvenc hobbijukat, az abortuszt űzhessék. Nagyon korlátolt és bodlogtalan ember lehetsz te, aki nőt még biztosan nem szeretett.

2020. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
7%
Én a magam részéről elítélem, sose lennék rá képes, embernek sem tartom azt, aki megteszi, nemhogy nőnek. Ettől függetlenül mindenkinek a maga ügye, nekem nem férne bele, ne kezdjenek el engem "téríteni", ha én sem teszem.
2020. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
84%

35


Téged senki sem fog abortuszra kényszeríteni. Nem is ezzel szokott lenni a baj, hanem a másik oldallal, aki erőszakosan meg akarja mondani másnak, hogy mit csináljon a saját testével.


Az ilyen hangzatos kijelentésektől is óvakodnék, hogy kit tartunk nőnek vagy embernek. Sosem tudhatod, mikor kerülsz te, a lányod, a testvéred, a barátnőd ilyen helyzetbe. Amikor majd arca lesz a problémának, és egy szeretted lesz a "gyilkos", lehet máshogy fogsz vélekedni. Ettől még a véleményed a tied, egész addig tiszteletben is tartom mindenkinek, amíg nem akarják megmondani, hogy én mit tehetek vagy nem tehetek meg a testemmel.

2020. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
28%
2020. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
8%

36, lehet véleményem, szabadság van. Nekem ez a véleményem az ilyen "nőkről". Attól még, hogy nem mondom meg nekik, lehet véleményem. Családom szintén sose tenne ilyet, a barátaimat pedig megválogatom. Ha nem fér bele az erkölcsi értékrendembe egy barátnőm tette, akkor pedig nem muszáj vele barátkoznom (ezt nem kell feltétlen az ab-ra kihegyezni, lehet bármi, lopás, korrupció, hazugság, bármi, ami nem fér bele az ember értéjrendjébe)


És sajnos ez nem igaz, hogy csak az egyik oldal erőszakos.. Van a családban megerőszakolt nő, aki terhes lett és akinek esze ágába sem volt elvetetni a gyerekét. Ne tudd meg mit kapott a "választáspárti" nőktől, orvosoktól stb.

2020. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
93%
Nekem meg volt a családomban olyan, aki abortuszra ment, mert egy veleszületett szívbetegség miatt belehalt volna a terhességbe, ezt csak akkor tudta meg, amikor teherbe esett a férjével tervezett babával. Anyám egyik nagynénje volt. Még kicsi voltam, amikor bele is halt a szívbetegségébe, a legjobb ember volt, akit ismertem, sose hisztizett a betegsége miatt, pedig egész életen orvosokhoz járt, és biztosan voltak fájdalmai.
2020. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
90%

"Mit kapott" kit érdekel mit kapott? Az abortuszon átesett nők mit kapnak? Te magad már csak embernek sem nevezed őket. És akkor te még a lájtos verzió vagy, mert legalább betiltani nem akarod. Annak a nőnek a családodban volt joga választani, megtarthatta a gyerekét.


Én - és szerintem minden "abortuszpárti" ember nevében kijelenthetem -, csak a választás szabadságát szeretném a nőknek megadni. Ha bármilyen okból megfogant, akkor legyen joga dönteni. Akármi is van, az ő életére van ez kihatással, őt határozza meg ez egy egész életre. Neki van efölött döntési jogosultsága, nem pedig vén politikus férfiaknak. Valami lengyel baromnak volt pofája azt mondani, hogy így legalább meg lehet keresztelni a gyereket, még ha utána rögtön meg is hal. Ilyeneket van mersze mondania valakinek a 21. században.

2020. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
6%

De hiszen minden nőnek megvan a választás joga. Csak amíg az ab elfogadott, sőt büszkén fel lehet vállalni addig egy erőszakból fogant kislányt és az anyját pedig agyon szekálják -nem mellesleg nagyrészt a többi nő-, mert választott. Ahogy azt a nőt is, aki meg meri tartani a fogyatékos babáját. Lehessen választani, de akkor ne csak az egyik oldalt fogadjuk el és pátyolgassuk agyon.


És szálljanak ki a nők egymás méhéből.

2020. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!