Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért munkával töltik a...

Miért munkával töltik a nappali tagozatos egyetemisták a fiatalságukat?

Figyelt kérdés

Lányom és a kollégiumi szobatársa ugyanannyi idősek és ugyanarra a szakra járnak. Gazdasági területen mesterképzésen nyáron fognak végezni


A lányom nem dolgozik egyetem mellett, így minden kiadását mi álljuk. Kap ösztöndíjat, de abból nem tudná eltartani magát (csak tanulányit kap). Szociális ösztöndíjat nem kap, mert egyke és az egyfőre havi nettó jövedelmünk több, mint 90 eft és nem is váltunk el a férjemmel :D Mi úgy gondoltuk a férjemmel, hogy az egyetemi évek arra vannak hogy önfeledten éljen. Tanuljon, utazzon és szórakozon. Így havi szinten 65 ezer Ft-ot utalunk neki. Emellett fizetjük neki a kollégiumot és a SZÉP kártyánk terhére étkezik. Rengeteg élményt szerez, népes társasági életet él és ezt én így tartottam jónak.



A szobatársa már alapszak első félévében is dolgozott egyetem mellett. Aztán másodévesként már szakirányon. Tehát 3 év szakmai tapsztalata van. Nem kap tanulmányi ösztöndíjat, mert 2-3 jegyekkel teljesíti a tárgyakat. Nem él társasági életet, mert heti 30 óra munka és nappalis egyetem mellett nem fér bele. Havi szinten 230 ezer Ft havi bevétele van szociális ösztöndíjakból és a munkabéréből. Nem szórakozik és utazni se utazik. Csak dolgozik, tanul és alszik. Kizsigereli magát és elvesztegeti a fiatalságát. Pusztán azért, hogy spóroljon a jövőre és hogy könnyen el tudjon helyezkedni


Nem engedném a szülei helyében. persze lehet dolgozni ,de nem heti 30-ban... Ezeket az éveket soha senki nem hozza vissza


Mi a véleményetek erről a jelenségről?



2020. nov. 2. 20:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem engedném neki a szülei helyében." Én meg felnőttként nem kérek engedélyt semmire a szüleimtől, pont azért, mert magamat tartom el. Többre becsülöm az önállóságot, és hogy 100%-osan a magam ura vagyok. 30 óra amúgy nem is olyan sok, az alapszakot főállás mellett nyomtam végig 40 órával. Belefért minden. Most mester mellett rosszabb az órarendem, csak 20 órát tudok dolgozni, igazából unatkozom is sokat, de olyan elszórva vannak az óráim, hogy több nap nem fér bele. Remélem jövő félévben bele fog. Pláne, hogy így online még ingerszegényebb az egész.

19 éves korom óta a vőlegényemmel élek, jövőre esküvő, aztán gyerek. Természetes, hogy nem anyámék tartanak el, pedig amúgy lenne rá pénzük. Ha nem dolgoznék, én nagyon lemaradva érezném magam. Pláne, hogy mint írtad, manapság kb mindenki dolgozik egyetem mellett. Konkrétan nincs olyan ismerősöm aki nem. Idén mikor kezdtük a mestert, sok tanár ezt is megkérdezte a bemutatkozó körben, hogy mivel foglalkozunk. Ennyire alap.

Ha mester végzős a lányod, akkor minimum 23 éves. Én 24 vagyok, és hihetetlen belegondolni, hogy valakinek ennyire nincs igénye az önállóságra, meg a felnőtt életre. Akármennyire is fárasztó, szeretem végig gondolni, hogy mit értem el eddig, és hogy már sínen van az életem.

2020. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkatapasztalat miatt.
2020. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!