Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet magasabb az...

Hogyan lehet magasabb az önbizalmam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy teljesen a béka ülepe alá esett az önbizalmam így kamaszon (18f), ami már régóta bánt engem.

Ez az egyik oka a külsőm miatt van, mert túlsúlyos, ráadásul fiatalabb arcom van a kelleténél (kb. mint egy nőnek; semmi férfiasság). Nem tudom, hogy előny, vagy hátrány az hogy ehhez képest közel 1,9 m vagyok, valamint a hangomért sem vagyok oda, a mutáló- és gyerekhang között van.

A második ok az az, hogy állandóan "lebuz.znak" emiatt és nem merek társaságba menni. Ráadásul ha kitudódna, hogy valójában biszex vagyok (főleg a családtagoknál, homofóbok).

Amikor középiskolába kerültem (15 évesen), akkor nem kerültem egy igazán jó társaságba, ott esett le a legjobban az önbizalmam; kiközösítés, kigúnyoltak a betegségem miatt, a külsőm miatt stb.

A harmadik ok az, hogy egy igen ritka elörökölt betegségben szenvedek, amely az egész életemre kihatással jár, elsődleges tünetek az orrvérzés, pöttyök kialakulása (kiütésszerűen) a testem bármely részén.

A negyedik okhoz sorolható a szemtengely ferdülésem, ami miatt már műtöttek meg kétszer is, és azóta szemüveg nélkül szinte nem látok semmit.

Az ötödik (utolsó) az, hogy 16 évesen nagy konfliktusba kerültem a szüleimmel az iskolaváltás miatt és elneveztek mindenféle lusta parasztnak (főleg apám), amit nagyon magamra vettem. Senki sem állt mellettem, olyan technikumban tanultam, ahol se a közösség se a szakirány nem tetszett.


A stressz miatt rendszeresen fáj a fejem, nyugtalanul alszom és mindig a régebben történt események eszembe jutnak. Eszembe jut, hogy mit lehetett "volna" csinálni 'ha másképp csináltam volna'. És megborzongok.

Arra a szintre értem, hogy nem merek beszélni, félek, hogy kioktatnak, vagy rosszabb esetben megbántanak. Szorongok társaság közelében, nem merem kifejezni magam. Pedig az igazi személyiségem teljesen más ott belül.

Próbálok magabiztosnak és ambíciósnak látszódni, de kezdem azt érezni, hogy begolyózok az önbizalomhiánytól. Ráadásul 16 éves koromban öngyilkossági gondolatok is eszembe jutottak.. Kéne valamilyen megoldás, és minél több idő telik el, annál kevesebb esélyt látok a felépülésre.



2020. nov. 7. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Az önbizalom alapja az önismeret. Amit itt mesélsz az csak a negativumok felsorolása talán a magassag kivételével. Hallhatnank valamit a jo tulajdonsagaidrol?
2020. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, hogy a negatív tulajdonságok között elvesznek a jó tulajdonságaim. Egyébként szorgalmas, barátságos, maximalista vagyok.

Kitűnő bizonyítványom volt a tavalyi tanévben, és sok versenyen vettem részt pl.: helyesírási versenyen, humán (oszktv) versenyen és német versenyeken.

A szorgalmamat és a maximalizmusomat az iskolaváltás után növeltem meg, hogy bizonyíthassak a rokonoknak és a diákoknak, hogy én más vagyok. Legalább ezeket sikerült elérnem.

2020. nov. 8. 07:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A maximalizmus nem jó tulajdonság. Azt jelenti, hogy nem tűröd a kritikát. Én ezzel kezdeném, visszavenném a maximalizmusomat, azaz elfogadnám, hogy esendő ember vagyok.


A szorgalom és a barátságos viselkedés nagy előny. Az iskolai eredmények is fontosak. Ha barátságos vagy, biztos sok a barátod. Ez lehet jó irány kezdetben. Az emberi kapcsolatokban nagy erő rejlik, érdemes kihasználni ezt az erőt.

2020. nov. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Igazad van. Ha kapok már egy hármast vagy egy négyest egy tantárgyból teljesen ki vagyok akadva.

Ettől függetlenül még mindig nem látom magamat előrébb. Jó tulajdonságokat nem látok magamon. A tanárok csak egy balekot látnak bennem, akit mindenhova el tudnak cipelni, hogy learassák a babérokat, aztán az eredmények mellé odaírják, hogy felkészítő tanáraik xy és yx. Miközben a tanárok nem készítettek fel, ha nem lettem volna kitartó, és szorgalmas, akkor nem értem volna el eredményeket.


Milyen jó tulajdonságaim vannak a külsőmről? Talán a hajam; dús és fekete. A fogaim is szépek és egészségesek.

Belső tulajdonságaim amit nem mondtam; becsületes, türelmesség, figyelmesség.

Nem tudom, hogy a kíváncsiság milyen tulajdonságok közé sorolható, képes vagyok minden féléről kérdezni amit én nem tudok.

Erős vagyok a színészeti, kereskedelmi és vendéglátóipari szakokon, és jó a helyesírásom.

A szorongás miatt nem merem a belső tulajdonságaimat kinyilvánítani.

Nem cigarettázok és nem ittam sohasem alkoholt, ráadásul még buliban se voltam még soha.

2020. nov. 8. 08:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs veled semmi gond, az írásod alapján értelmesnek tűnsz. Ne azon kattogj, hogy a múltban mit lehetett volna máshogy tenni, hanem azon, hogy most mit tudsz megtenni magadért. Pl. kezdj el sportolni és egészségesen élni.
2020. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. Nem kéne mennem pszichológushoz vagy egy pszichiáterhez? A szorongásom nem fog magától eltűnni...
2020. nov. 8. 15:22
 7/7 anonim ***** válasza:
De, elmehetsz nyugodtan, biztosan sokat segítene egy pszichológus is!
2020. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!