Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem mehetnek ki a...

Miért nem mehetnek ki a párok, élettársak, családtagok sétálni este 8-10-ig? Hol ártanak a vírus védekezésnek az egyesével vagy kettesével haladó emberek az utcán, a legkisebb forgalomban elalvás előtti időszakban?

Figyelt kérdés
2020. nov. 11. 06:53
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
De, létszükséglet a mozgás, kikapcsolódás a levegőn. Létszükséglet. Ezen kívül egy rakás szituáció van amikor létszükséglet este 8 után menni, családi, bármilyen dolgot megoldani munka után, munkához szükséges dolgokat intézni, és a rendőrnek nehézkes elmagyarázni és indokolni.
2020. nov. 11. 08:19
 22/58 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező! Én agglomerációban lakom, soha a büdös életben nem láttam annyi embert sétálni az utcán, mint a tavaszi korlátozások alatt. Be voltak zárva a plázák, nem tudtak magukkal mit kezdeni, mindenki ment ki az utcára.


Alig vártam, hogy kinyissanak, hogy kiürüljön az utca. És igen, ahogy lehetett menni a plázába, mindenki ott töltötte a szabadidejét, nem az utcán.


Az a baj, hogy muszáj valamilyen korlátot szabni (bàr nekem sem tetszik), mert sokan nem tudnak gondolkodni és képtelenek 1-2 egyszerű szabályt betartani.

2020. nov. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 A kérdező kommentje:
De most nincsenek tavaszi korlátozások, munka van. Teljesen más szituáció, nincsen maradjotthon, munka utáni, munkához szükséges feltöltődés létszükséglet a munkaképességhez.
2020. nov. 11. 08:21
 24/58 A kérdező kommentje:
Amúgy a többi szabály szerintem jó, ez az egy ami nem igazán van átgondolva.
2020. nov. 11. 08:22
 25/58 anonim ***** válasza:
78%

Nem akarom védeni a csutit, ne érts félre.


Ez a szabály arra jó, hogy csökkentse az egymáshoz átjárkálást, ide-oda járkálást, tehát a találkozások számát.


Ausztriából vettük át.


Az embereken azt is érzem kicsit, hogy ha a kormány homlokegyenest mást csinál, mint nyugat, akkor az a baj, ha ugyanazt, akkor pedig az.

2020. nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:
Értem hogy csökkenteni akarják az átjárkálást, de valami olyat hozhatnának hogy saját lakásból ki be indoklás nélkül lehet menni vagy az hogy 500 m-re lakóhelytől. Az eddigi semmihez képest amikor tömegek lehettek egy rendezvényen, felesleges ilyen kérdéses kimenetelű szabályt bevezetni ennyire szigorúan, ami árt a munkaképességnek mert az emberek dolgoznak, utaznak, legegyszerűbb este gyalogolni egyet hogy másnap újra tudják kezdeni, vagy akár a kisgyerekesek, bírják a családi estéket, ez kell hozzá hogy néha ki lehessen menni.
2020. nov. 11. 08:33
 27/58 anonim ***** válasza:
67%

Akkor sem létszükséglet, a hiányába nem halsz meg. Ezt jelenti a LÉTszükséglet.


Most gubózzatok be, és úgy beszélgessetek.

2020. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
67%

25! Este 8-ig simán tudnak egymáshoz járnálni az emberek. A szomszédban is vendégsereg van folyamatosan. Aki eddig is hülye volt, az ezután is az marad, csak 8 előtt.


Szerintem a vásárlás része nem lett átgondolva, mert általában 6-ig dolgozom. Fizikai képtelenség odaérni bárhova és végezni 7-ig mondjuk egy nagybevásárlással.

2020. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
36%

28



Senki se azt mondja, hogy nem fognak járkálni, de -kevesebb- járkálásra lesz lehetőség, mint eddig és ez a lényeg!!


A vásárlás részéhez nem tudok hozzászólni, mert amit lehet, online intézek. Holnap jön a nagybevásárlásom, amit úgy intézek majd, hogy 2 hétig azt se kelljen.

2020. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
67%
Én is próbálkoztam az online rendeléssel anno, de összességében tízezrekkel többet fizettem, mintha elmennék személyesen és körbenéznék. A 4.000 forintos mosóport is 2.000-ért veszem meg ha úgy van, szóval nálam az nem vált be sajnos.
2020. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!