Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem akar dolgozni azt...

Aki nem akar dolgozni azt hogy lehet rávenni?

Figyelt kérdés
Aki nem akar dolgozni azt hogy lehet rávenni?

2020. nov. 13. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Amíg valaki támogatja, sehogy. Legvégső esetben ki kell venni a segge alól a lakást is, vagy az ottmaradást a munkához kötni feltételként.

De ha leírsz néhány konkrétumot, talán jobban meg lehet közelíteni a problémát.

2020. nov. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy.
2020. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Kikényszerítés eszközével. Ezt csak a közvetlen környezete tudja kivitelezni az érintettel. Onnantól, hogy szembesítenek valakit azzal, hogy sok olyan dolog van az életében, amely NEM jár automatikusan, remény adódhat arra, hogy elkezdődjön az illetőnél a megvilágosodás folyamata. A kiszolgáltatottság 180 fokot is képes változtatni az emberi mentalitáson, gondolkodásmódon.
2020. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Meg kell tudni, hogy miért nem akar, és azon kell változtatni, ha van rá lehetőség.


Én például kiégtem abban a munkakörben, amiben dolgozom, más ritmusú cégekhez szoktam korábban, amikor ide jöttem, jónak tűnt, néhány év után viszont annyi változtatás történt a cégnél, hogy nagyon belassultak a folyamatok, engem pedig ez nagyon demotivál alapból, erre meg még rájött a pandémia és a hülyébbnél hülyébb cégvezetői döntések.


Aztán van az a típus, aki alapból lógós, de valakinek a valakije és nem lehet kirúgni.


Van olyan is, ez megint saját korábbi tapasztalat, hogy nem volt feladat, mi meg malmoztunk bent, viszont kellettünk a projektre, tehát a cég elviselte, hogy mi ott ülünk bent és várjuk, hogy legyen mit csinálni, és ezért fizettek is, viszont amikor jöttek a feladatok, akkor meg nagyon sok jött egyszerre, tehát a holtidő hosszú távon kiegyenlítődött.

2020. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy nem válasz,de csatlakoznék ehhez,mert a baráti társaságom és én is 3 éve próbáljuk rávenni a barátnőnket,hogy dolgozzon,mert 3 éve kirúgták a suliból sok hiányzás miatt és ha felhozom neki,hogy menjen,témát vált vagy kifogást keres.
2020. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem először az okát kell feltárni, ami lehet pl.: eü., mentális, stb. Ahhoz, hogy valaki dolgozzon (mert pl.: évek óta nem tette ezt), ahhoz fel kell készíteni, és csak utána lesz képes felelősségteljesen cselekedni.
2020. nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell a segge alá rakni a lakhatást meg a kaját.
2020. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy
2020. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Nagyban függ attól, hogy mi az oka!
2020. nov. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!