Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy szerencsétlen lúzer vagyok?

Egy szerencsétlen lúzer vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, anyámmal és testvéremmel élek albérletben.

23 évem alatt nem sok semmit értem el eddig, van egy szakmám (gépiforgácsoló és CNC gépkezelő) amit utálok és már nem is értek hozzá, ezen kívül van érettségim. Jelenleg Kiadványszerkesztőnek tanulok egy esti okj-n, még ez az év van belőle, nagyon tetszik és érdekel is ez a szakma, de úgy tanítják ahogy... Nincs pénzem, se munkahelyem, azt se tudom mihez kezdjek az életben. Nagyon szégyelem magam miatta, de eddig még nem dolgoztam sehol, egy éves munkaügyis tanfolyamon voltam még érettségi mellett, de annyi.

A munkakereséssel egyébként is bajban vagyok, elég nehéz elmagyarázni. Nagyon félek az egésztől valamiért, egyedül kilépni a nagyvilágba...

És mielőtt valaki mondaná, nem vagyok lusta, anyám vállalkozásában annyit segítek amennyit csak tudok, viszont ebből egyenlőre nincs bevétel.

Egyre jobban el vagyok keseredve, párkapcsolatom még nem volt, barátom nagyon kevés van, szinte minden napom a négy fal között telik, mindent összevetve az egész életem egy darab sz@r.

Sokszor vagyok depresszióhoz közeli állapotban, időnként az öngyilkosság is eszembe jut.

Tudom, hogy egyébként teli van ilyen kérdésekkel a gyakori, nem akarom magam sajnáltatni, de egyszerűen nincs kinek elmondanom. Nagyon érdekelne mások véleménye, esetleg aki kicsit magára ismer, aki hasonló helyzetben van/volt, mit tud hozzászólni, tanácsolni.

Köszönöm szépen, ha elolvastad!



2020. nov. 16. 01:50
1 2
 1/20 anonim válasza:
96%
Ez egy ilyen generáció. Idő kell még neked. Sportolj valamit, nekem segített.
2020. nov. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Mindened meg van ami a boldogsághoz kell. Azért vagy lúzer, mert nem értékeled ezeket. Sorolom: egészséges vagy, van kezed, lábad, nem vagy pl vak, van édesanyád, tudsz dolgozni, van mit ennetek, stb. Ennek ellenére szarnak tartod az életedet. Próbálj meg másképp gondolkodni, szedd össze a tökeidet, és küzdj egy kicsit, meglásd rögtön nem fogod magad lúzernek érezni.
2020. nov. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Alkalmi megoldásnak szerintem jó lenne ha pl valamilyen futár melót vállalnál pl rész munkaidő vagy napi bejelenőssel.

Emberekkel találkoznál tudom az elején még furcsa mint sok más dolog de aztán megszokod és simán tudsz majd velük beszélgetni is igaz nem sok időd lesz rá csúcs időben,biztosan lesznek szép csajok is ezt állíthatom 🙂 lehet barátság de kapcsolat is a későbbiekben pl aki heti rendszerességgel rendel akár többször is,oké lesznek furcsa emberek is de hát muszáj látni a dolgokat szerintem.

Nem tudom merre felé él de futárt mindenhol keresnek akár csak ha be ugrás az is jó,3 nap meló után 3 nap pihi van de ez változó,azt gondolná az ember milyen egyszerűek a dolgok eléggé fárasztó.

Lehet csinálni bicikli, motor,autóval, az a legjobb ha adnak neked járműt nem a saj@tot kell koptatni ami sok esetben úgy már nem éri meg.

Gps a barátod lesz,ragd sorba a címeket mert az nagyon fontos.

Heti pár nap szerintem oké lenne neked,amúgy is ezt is ki kell próbálni nem?

Lesz melód,pénzed,kollégák, emberek akiknek viszed a kaját.

Legjobb érzés mikor pl adnak rendesen borravalót is.

Szerintem próbáld ki, veszteni valód nincs, esetleg azt mondják mint nekem lassú vagy és? az eleje már pedig ilyen.

Fárasztó de szerintem élvezhető,fogd fel egy kihívásnak,sok sikert. 🙂

Koronától pedig ne félj,én pl nem kaptam el és a kollégáim sem.

2020. nov. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

A kettes válaszával egyetértek.

Annyit még hozzáfűznék...

Van egy jó szakma a kezedben.Igen, értem, hogy nem szereted.

Mégis azt javaslom, hogy egy kicsit szedd össze magad és indulj el abban az irányban. Jó szakma, rendes fizetést adnak érte. Nem kell szeretni, csak egy kicsit belerázódni. Emberek közt lennél, új dolgokat tanulnál és el tudnád tartani magad.

Mellette tanulhatnád azt a szerkesztősdit, bár nem sok jövőt jósolok neki, hiszen kiadvány manapság egyre kevesebb van és ezzel elhelyezkedni, megélni nem tudom mennyire lehetséges.

Egész életemben nem sok olyan munkám volt amit tényleg szerettem volna az elején.

De fontos volt hogy megéltem belőle, hogy tanultam új dolgokat és megtanultam küzdeni, emberekkel együttműködni és ezek mind hozzáadtak az életemhez.


Mellette kerestem az utam, az új lehetőségeket és ez jól lekötött.


Minél tovább húzod a munkakezdést, annál nehezebb lesz.

Persze, most nehezebb munkát találni, de erre törekedj.

Ha ma lennék fiatal és nem lennének lehetőségeim, akkor egy olyan gyárat keresnék, ahol nem kell magas képzettség, van 3 műszak és megoldott a szállás.

A dunántúlon sok ilyen van.

Lehet hogy nem egy álom munka szalag mellett éjszakázni, de 150-200 nettót megkapsz. Ebből azért jól ki lehet jönni ha a lakhatás ingyen vagy olcsón van.

Az ilyen cégeknél nem nehéz kiemelkedni, ha kicsit is ambiciózus vagy. A nagy cégek hajlandóak befektetni a jó munkaerőbe és te még igazán fiatal vagy.

Sok ember közt dolgozni, elfogadni a dolgozók közti hierarchiát, megtanulni beleállni konfliktusokba, állástfoglalni ,véleményt nyilvánítani, magadért kiállni, helyén kezelni a dolgokat csak úgy tudsz, ha emberek közt vagy. Otthonról, könyvekből, netről nem fogsz tudni megtanulni élni.

Olyan ,mint a jogsi... Ki kell menni a forgalomba rutint, magabiztosságot szerezni, mert a garázsban otthon ezt nem tudod megtenni.

Próbáld meg a dolgokat pozitív oldalról megközelíteni ,az ilyen fajta szemlélet sokszor segít elviselni, ha valami nem a legjobb, de nem is elfogadhatatlan.

2020. nov. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják az előttem szólók. Az élet nem fog bekopogtatni hozzád, neked kell kimenni az életbe. Kezdetnek vegyél elő egy papírt és írd össze, hogy mik a pozitívumaid, mi mindenhez értesz. Tudom az első reakció az hogy semmi. Tessék megerőltetni magad és gondolkodni! Tedd ki valahová a szobádban és ha eszedbe jut valami menet közben írd rá. Hidd el, egyre jobban fog menni. Ha úgy érzed, hogy kész vagy írj rám. És menj emberek közé!
2020. nov. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Miert tanulsz kiadvànyszerkesztönek ha ugy sem leszel az?


Elöször munkat kell nezni aztan ahhoz a sulit

2020. nov. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Most lúzer vagy. Idővel összejönnek majd a dolgok és röhögni fogsz az egészen.
2020. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
68%
A 2 .nek nincs igaza. Senki se tudna egy apró panelházban szinte barátok nélkül élni. Megértem.
2020. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
A 8.vagyok. Főleg nem az anyával. Ennyi erővel annak is örülhetnek ha bántalmazták.
2020. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
8.vagyok. Úgy értem hogy ha rendes az anyukája még akkor is egy idő után kell a magánélet.
2020. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!