Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Konfliktus megoldási készséget...

Konfliktus megoldási készséget könyvekből meglehet tanulni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 16. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Némileg igen. De ez sokösszetevős dolog. Például lehet tanulni stratégiákat, amik segítenek abban, hogy ha inzultálnak, hogy a legmegfelelőbb reagálni vagy hogy érdemes egy vitát mederben tartani, hogy ne fajuljon személyeskedéssé. Viszont ehhez türelem kell és hideg vér. Ha ezt nem tudja elsajátítani az illető, akkor biztos ki fog zökkenni és minden józan megoldás használhatatlanná válik.
2020. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Igen, de csak ha àtülteted gyakorlatba.

Engen pl az exem terrorizalt mindig kritizàlt lehordott a szülei elött is ha megdicsert valaki rögtön megcáfolta hogy nincs igaza stb.

En a pszichikai bàntalmazàsrol olvasgattam hogyan ne legyünk àldozattipusok mert azok automatice amugy vonzzàk is magukra a bajt.

Szoval abban többfele variacio van arra, hogyan hàritsunk el támadàst. Es nekem bejött.

Ötletek voltak amikor tàmadnak:

-Mérd fel elötte megéri e neked bele akarsz e folyni a vitàba vagy elengeded (pl ha beszol egy csöves felesleges lenne vele leàllni vitatkozni ugye. Szoval azert nem mindegy mibe fektetsz energiat)

Igy en GYAKRAN alkalmaztam azt hogy jatszottam tovabb a jokedvü hülyét mint aki félreértette nem értette éppen mit mondtak es beszeltem tovabb önfeledten pl az idöjarasrol, mosolyogva dalolva jokedvvel. A màsik gyakorta nem ismételte meg, hagyta inkabb, hogy màs vizekre evezzünk.


-màsik pl az elterelés. Teljesen màsrol kezdesz beszélni elgondolkodtatod lekötöd az agyàt. Pl amikor mellettem neki àllt flörtölgetni ami megalàzo volt es stb simàn feltettem neki akàr kiszámolos kérdèseket is. Aztan a szembelevö csaj meg csak pislogott hogyhogy lesz.rja öt a baràtom es Velem kommunikàl.


-vagy ötlet volt a könyvben még, ha tàmadnak mondj valami banàlis baromsàgot vissza, pl ram szol hogy àlla a hajad hogy nézel ki jesszus? En vissza:màjusi esö aranyat ér...ezen neki àll agyalni es ezzel megzavartad.


- vagy a humor. Mikor poent csinalsz abbol amivel tàmad es megnevetteted. Pl nàlam amikor elkezdett vergödni a zuhanyzon hogy elmegy a melegviz milyen sz.r nàlam lenni es àlltam ott és néztem es mint egy jo anyuka aki a kisgyerekének csinàl fürdövizet, elkezdtem ezzel szórakozni, hogy segitek, igy kell a csapot kinyitni tudod azzal müködik a boyler jaj nehogy megfàzz aztàn itt nekem. Aztàn àlltam még ott tétovàn hogy segithetek még valamit nehogy baj legyen :D

Ezen speciel röhögött mint atom.


De szoval pàr év alatt sem valtozott meg nekem öt éveken àt kellett igy "kezelni", idegileg engem kicsinàlt az hogy mindenben azt keresi miben kritizàlhat mikor miert szoljon be. Egyszerüen fáradhatatlan volt.

2020. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*nekem őt éveken át
2020. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A konfliktus kezelési készséget lehet tanulni. Könyvből is, de értelemszerűen gyakorolni kell, mire feltudod ismerni az adott helyzeteket és menni fog ezek kezelése élesben is.
2020. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Ja és a kövi barátomnàl viszont nagyon bettett az olyan hogy ö viszont magasabb szinten űzte bőven az ilyesmiket.

Pl megbàntott én eltereltem ugy tettem mint aki nem értette el akartam legyezni, erre odajött hozzàm közel ès a szemembe nézve megismételte!

Ez màr nem véletlen hirtelen forro fejü megbàntàs volt mint àltalàban az exnél, hanem velejéig teljesen szándékos célzottan fájdalmat okozo megbàntàs.

Es aztan gondolkodtam azon mi célja lehet ezzel hogy fájdalmat okozzon miert nem egyenesen beszél ha vmi baja van velem, erre mivel ugye igy nem volt reakciom a pislogàson kivül semmi, a megbántàst elkezdte fokozni sulyosbitani. Es amugy minden lepergett rola mindig, barmit is reagàltam vissza.

Ö nagyon erös hozzàm képest. Megesz reggelire. Szoval ö is csak ex

2020. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

5, szerintem gondolkozz el azon miért vonzol ilyen férfiakat. Ajánlom Tisza Kata: Most című könyvét, elég korrekt választ kapsz belőle.

Az ilyen bántalmazó kapcsolatokban nem jó taktika a hárítás és saját magad felemésztése hosszútávon. Tudatosan kell tervet építeni a menekülésre és mihamarabb meg is lépni.

Tanulj az eseteidből.

2020. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ezt csak a gyakorlatban lehet. A könyvek sokszor köszönőviszonyban sincsenek a való élettel. És abban nem készítenek fel az illető további reakcióira.
2020. nov. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

6# de hisz irtam. MERT áldozattipus vagyok. Anno gyerekként bàntalmaztak stb teljesen elnyomhato ember lettem. A személyiségfejlödésem sérült. A gyerekkori traumàkat nem lehet csak ugy kitörölni mert arra epült fel az egész gondolkodàs. Ha vki csak legyint egyet en mar automatice kisebbre huzom magam össze.

Az ilyen könyvek is arra tanitanak hogyan VISELKEDJÜNK ugy hogy ne jöjjön ez le ne làssa meg az áldozatot bennem a màsik. Azaz viselkedes magatartas testtartàs azaz külcsin amire gyurnom kell. Mert több evtizedes berögzödéseket az agyi idegpàlyàkon, azaz uj személyiséget nem fog kibogozni tudni senki.


De köszi az ajànlàst.


En azota is vonzom az ilyen ffiakat. Söt. Sajnos ök is fognak meg ráadásul tudattalan(!) akik dominàsak.

2020. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Es szerintem ök is sérültek es a dominànsak is tudattalan keresik a masik felüket az àldozatot..
2020. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ami még érdekesség csak kikívànkozik. Èrdekes hogy a legtöbb exem sitten is volt. De értsd ugy hogy akivel random gyerekkoromban is megismerkedtem es gyerekszerelem volt az most felnöve bent ül..

Aztan lecseréltem az életem kimentem külfödre uj szomszedok emberek ismerösök mindenki ÚJ az elsö srac akivel jàrtam akkor szabadult amikor én kimentem.ö ezt nem is tekintette veletlennek.szerinte ez a sors.

Aztan szakitottunk. Hàt a következö szerelem szintén hasonlo csak öt bevitték mellölem ezert let vége.

Es aznap szabadult mikor összejöttünk a fordulonapunkon.


Vonzom a bajt egyszerüen.

Most nincs barátom..eddig sikerült fejlödnöm még..

2020. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!