Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincs esélyem...

Mit tegyek, ha nincs esélyem "normális" életre?

Figyelt kérdés
Sajnos évek óta benne vagyok egy ördögi körben, ami leginkább a napról-napra élésről szól. Soha nem volt félretett pénzem, a lakhatásom mindig megoldott volt, mások jóindulatának köszönhetően, de ennyi. Van pár darab ruhám, semmi más ingóságom nincs. Mindig volt munkám, de sajnos többnyire kihasználtak, kevesebbet kaptam, mint ami járt volna, volt, hogy egy kolléga dézsmálta a kasszámat, és a főnök tőlem vonta le a heti 10-20-30 ezreket, meg hasonlók, bejelentve egyik munkahelyemen sem voltam, ez rendszeresen a háziorvosnál derült ki, hogy TB-m sincs. Most egy ideje a koronavírus miatt (is) nincs munkám, semmilyen bevételem, a páromékkal élek, az anyjának van munkája, így jut nekem is egy-egy tál étel, de mennék innen, mert mindenki azt hiszi a környezetünkben, hogy erőszakkal eltartatom magam, és nem akarok dolgozni (pedig munkalehetőség nincs a környéken)...Valamit tenni akarok, nem akarok örökké csóró lenni, de mivel 8 osztályom van, nemigen fogok többszázezret keresni kb. soha. Már sötét gondolataim is vannak egy ideje, hogyan kellene kijutni ebből a körből. Adósságaim is vannak (kb. 300 ezer, TB tartozás, meg ilyenek). Alap dolgokat sem engedhettem meg magamnak soha, és ezt iszonyat igazságtalannak érzem.
2020. nov. 29. 20:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Barátaim nincsenek nagyon, egy olyan barátnőm van, akivel rendszeresen beszélek, de messze lakik. A párommal soha, semmiről nem lehet beszélni, elvan a maga kis világában, én meg már egy jó ideje el akarok innen menni, de ugye soha nem tudtam pénzt félretenni arra, hogy fussa kaucióra egy albérlet esetén.
2020. nov. 29. 20:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy gyárba felvesznek szalagra 8 általánossal is. A mentalitásodon változtass, légy határozott, állj ki magadért, ne hagyd, hogy kihasználjanak. Csak azt lehet kihasználni, aki hagyj magát.

Légy pozitív. Ha örökké csak negatív vagy, akkor ezt is fogod visszakapni.

2020. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A környékünkön nincs egy gyár sem. Egy faluban élünk az isten háta mögött.
2020. nov. 29. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Az cumi
2020. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Budapesten lattam gondnoki allasokat es lakast is adtak volna. A kertet kellett gondozni meg a javitasokat intezni,szerelot hivni ,fogadni stb. Ilyet keress.
2020. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy nőként alkalmaznának-e egy ilyen munkára. Nyilván nehezebb feladatokat nem tudok elvégezni, meg persze a gondok miatt a fizikai állapotom is a béka popója alá került.
2020. nov. 29. 20:17
 7/12 anonim válasza:
Vannak állások ahol munkásszálást is biztosítanak, olyat kell keresni.
2020. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És azzal mivel lesz jobb? Attól ugyanúgy egyedül leszek, és alig tudok majd megélni, mert azt a rengeteg adósságot törleszteni kell. Olyan munkát meg nem fogok találni, ahol fizetnek 3-400 ezreket. Semmi értelme kínlódnom már. Késő
2020. nov. 29. 20:35
 9/12 anonim válasza:
beszélsz esetleg angolul vagy németül alapszinten?
2020. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje elkezdeni németül tanulni. Én világ életemben bukdácsoltam belőle, de mára erős B2-es szinten vagyok. Nálam is nagyon rossz volt az anyagi helyzet, ez motivált. Munkaügyin keresztül nincsenek most német tanfolyamok? Ott kapsz támogatást is, nyolc osztállyal tuti bevennének. Szerintem nyárra lemegy a korona mizéria, mert jön az oltás, utána pedig beindul az osztrák vendéglátás. Ott nagyon jól lehet keresni, remek kitörési lehetőség lenne. Addig meg vállalhatsz konyhai kisegítő munkát, akár tanfolyam mellett is(részmunkaidőben) , ha akad a környéken, ez sokat jelentene álláskeresésnél. Én ezt csinálnám a helyedben, jobb ötletem nincs.
2020. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!