Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincs esélyem...

Mit tegyek, ha nincs esélyem "normális" életre?

Figyelt kérdés
Sajnos évek óta benne vagyok egy ördögi körben, ami leginkább a napról-napra élésről szól. Soha nem volt félretett pénzem, a lakhatásom mindig megoldott volt, mások jóindulatának köszönhetően, de ennyi. Van pár darab ruhám, semmi más ingóságom nincs. Mindig volt munkám, de sajnos többnyire kihasználtak, kevesebbet kaptam, mint ami járt volna, volt, hogy egy kolléga dézsmálta a kasszámat, és a főnök tőlem vonta le a heti 10-20-30 ezreket, meg hasonlók, bejelentve egyik munkahelyemen sem voltam, ez rendszeresen a háziorvosnál derült ki, hogy TB-m sincs. Most egy ideje a koronavírus miatt (is) nincs munkám, semmilyen bevételem, a páromékkal élek, az anyjának van munkája, így jut nekem is egy-egy tál étel, de mennék innen, mert mindenki azt hiszi a környezetünkben, hogy erőszakkal eltartatom magam, és nem akarok dolgozni (pedig munkalehetőség nincs a környéken)...Valamit tenni akarok, nem akarok örökké csóró lenni, de mivel 8 osztályom van, nemigen fogok többszázezret keresni kb. soha. Már sötét gondolataim is vannak egy ideje, hogyan kellene kijutni ebből a körből. Adósságaim is vannak (kb. 300 ezer, TB tartozás, meg ilyenek). Alap dolgokat sem engedhettem meg magamnak soha, és ezt iszonyat igazságtalannak érzem.
2020. nov. 29. 20:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Budapesten is van több olyan munkahely, ahol biztosítanak szállást is. Nyomdákban is pl. Nem egy álommeló, de rengeteg nő dolgozik ott, simán végrehajtható munka. Be leszel jelentve, aztán fizetik a TB-det is, az adósságod meg majd letornázod idővel.


Sehol nem fogsz 8 általánossal annyit keresni, hogy egybe letudd az adósságaidat, de valahol el kell kezdeni.

2020. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát tesóm osztrákban egy hónap alatt letudott egy 300k-s adósságot. Semmi nyelvtudással, jó szállással és normális munkaidővel. 1500+borravaló(kb 200). Azt megjegyezém, hogy ezzel a melóval akkora mázlija volt, hogy csak néztem, pedig én már 3 éve dolgozok külföldön és az elején kő keményen szívtam XD Ismerőse ajánlotta be, aki régen ott szezonozott.
2020. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!