Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri felvenni a...

Szerintetek megéri felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

Jövőre egyetemre megyek, és sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy a szüleim tudnának támogatni. Koliba mennék, de természetesen ezen felül is lesznek kiadások. A szüleim egy nagyon minimális összeggel tudnának támogatni havonta, viszont az nem lenne elég. A szak ahova szeretnék menni az elég húzós, és több ismerősöm is azt mondja hogy szinte lehetetlen dolgozni mellette. Nekem tervben volt hogy dolgozok, de azt meg nem akarom hogy akkor emiatt bukdácsoljak tantárgyakból, meg a tanulás rovására menjen. Akkor inkább normálisan, gőzerővel nekiülök tanulni és ráhajtok az ösztöndíjra. Tudom az sem valami sok, de egy kis kiegészítésnek jól jön. Nézegettem már a diákhiteleket, és erősen gondolkodom rajta, de nem is valami nagy összegben. A szakmám olyan lesz hogy azzal elég jól lehet majd keresni ha elvégzem, de akkor is félek felvenni mert azért elég sok embernek nagy mumus a diákhitel.

Mit gondoltok megérné felvenni egy nagyon minimális összeget? Vagy egyáltalán így a diákhitelről mit gondoltok?

Ui:tudom hogy még elég messze van, de azért el kell kezdenem lassan ezen is gondolkodni.


2020. dec. 2. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem egy rossz dolog ilyen helyzetben. Nem kell félni a hitelektől, ha ésszerűen veszi fel az ember.
2020. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Egy hitelt felvenni nem problémás, ha ésszel csinálja az ember és nem irreálisan magas összeget akar.
2020. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Hát én alapvetően inkább azt tanácsolom, hogy ne hitellel indíts, inkább az igenyeidbol adj le. Persze bizonyos szint alá nem lehet menni, de hány olyan evfolyamtarsam volt aki panaszkodott h nincs pénze, de minden nap büfére/ kínaira kifozdere ment a penze. És otthonról se kaptam :(

Főleg ha nehéz a szak és elhúzódik esetleg belebuksz (persze nem így kell hozzaallnk) akkor nagyon nyomaszto lesz még egy hitelt is magad előtt gorgetni.

Egyébként én is olyan helyzetben voltam amúgy mint te. Nyári szünetben meló ezerrel és felretettem azt a pénzt. Az egyetem vége már nem volt olyan vészes és tudtam dolgozni is szakmában mellette. Egyébként végül egyszer muszáj volt egy felevig diakhitelt felvennem, de azt egy összegben vissza is tudtam fizetni.

2020. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5%
Egy ilyen világgazdasági helyzetben, mint ami most van, én biztosan nem vennék fel semmilyen hitelt. Nem túl bölcs döntés.
2020. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2020. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon pozitív dolog, hogy a devizahiteles eset óta így állunk a hitelekhez. De a hitelekkel önmagában nincs probléma, az az emberekben keresendő. Régen is hitelből vettek az emberek házat, csak annó volt stabil munkahelyük és tudták ezt finanszírozni. A devizahitel meg egy eléggé kockázatos dolog volt, csak ezt a bankok igyekezték eltitkolni, egy átlag ember pedig nem nézett utána jobban.

Manapság hitel nélkül házat venni még egy középosztálybeli se fog tudni, de még egy új autót sem, és nem csak itthon van ez így, hanem világ legtöbb országában. Arról ne is beszéljünk, hogy a világ összes pénzének a legnagyobb része nem is létezik, csak hitelek formájában:D szóval a hitel az a barátod tud lenni, ha utána nézel a dolgoknak, tájékozódsz a kockázatkról (és mérlegeled őket), meg van/lesz egy biztos állásod/szakmád.


Inkább úgy tekints erre, hogy megér-e neked 3-5millió hitelt a jövőd. Ha tényleg szereted a szakmád és a minden álmod lenne, hogy ezzel foglalkozz, akkor ez egy teljesen reális ár, hiszen az életed legnagyobb részében ezzel a dologgal fogsz foglalkozni. Ha viszont csak azért szeretnéd megcsinálni, hogy legyen egy diplomád és majd várod a csodát, akkor szerintem érdemes ezt átgondolni.

2020. dec. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!