Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek baj van velem ha...

Szerintetek baj van velem ha ez miatt nem akarok?

Figyelt kérdés

A családomban úgy nőttem fel, hogy apám csalta az anyám.

Folytonos veszekedés stb...

Ez miatt szerintem nem tudok bizni a saját kapcsolatomban a másikban így szerintem sose lesz kapcsolatom.


Kiskoromban mindig azt mondogattam nekem lesz majd 4 gyerekem és imádni fogom őket.


Most, hogy felnőttem nem akarok gyereket mivel én se normális normák közt nőttem fel és félek, hogy így nem tudnám neki azt a normális egészséges lelki fejlődést biztosítani.


Más is van így aki hasonló okokból nem akar?



2020. dec. 7. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Olvasd el a "Mégis mondj igent az életre! Viktor E. Frankl" könyvét.
2020. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Anyám 19 évesen szült egy bele erőszakolt házasságba, apám hol jelen volt az életemben hol nem, a nagyszüleimtől csak lelkiterrort kaptam. Most 20 éves vagyok, szeretem a nevelőapukámat, jóban lettem az apámmal, imádom a mostohaanyumat és persze anyukámat is, nyáron lesz az esküvőm a párommal és alig várom, hogy gyermekeink legyenek. Te nem a szüleid reinkarnációja vagy. Attól, hogy ők sok hibát elkövettek neked még lehet boldog párkapcsolatot és lehetsz szerető szülő is!! Ez legyen a szemed előtt 😊
2020. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Érthető ez a hozzáállásod, de kár volna a saját életedet lehúzni a WC-n a szüleidé miatt.


Te nem vagy egyenlő a szüleiddel. Tudatosan képes vagy felülírni a családi mintákat.


Fejleszd önmagadat, és hamar megtalálod azt a lelki egyensúlyt, amikor már nem kell ilyentől tartanod.

2020. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Én például azért nem akarok mert egyszerűen nem tudok olyan tudást át adni neki amivel jobb,sikeres,okosabb lehetne.

Másrészt az életem nagy részét anyukámmal éltem 6 éves koromtól hétfőtől-péntekig vagy szombatig csak anya volt,hétvégén volt csak apukám de akkor sem volt sok ideje mert ide-oda rángatták a szülei és kellet neki a pihenés is,ezért kb azt sem tudom milyen egy igazi családi élet?

Hiába próbált hétvégén irányítani apa olykor nagyon más volt mint anya.

Most így belegondolva nagyon is fáj ez számomra hogy nem voltunk egy rendes család,ez még mindig hiányzik.

Azt sem tudom hogy apa ez idő alatt meg csalta e anyát?

Szerintem jobb is ha nem tudom,minimális mintám van arról milyen is egy apa?


Egy gyerek is nagyon sok felelősséggel jár,még magamért sem sikerül felelősséget vállalni addig másért sem tudok.

Nagybácsi szerepben vagyok,ami szerintem elég is,nem tudok sajnos egy olyan kapcsolatot sem el képzelni nagyon ahol gyerekeim vannak.

Többször el hangzott már tesómtól az a mondat hogy legyek én a keresztapa,de egyszerűen nem megy,felelősségnek érzem és szerintem az is,nem csak dolgokat kell neki vásárolnia ennél szerintem sokkal többet kell neki adni én legalábbis ez érzem,azt mondjuk zsarolásnak érzem a tesóm részéről hogy ha én nem vállalom el akkor senki sem lesz az neki a keresztapja, ott van a sógorom testvér de egyszerűen engem akar.


Sajnos ez van,ezen már nem tudunk változtatni de a jövőn még igen.

22F

2020. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem el kene engedned a múltat, az már nincs. Vége.

Enged el hogy új életet kezd egy olyan fiúval aki tisztelni es szeretni fog téged. Nem mindenki olyan mint ő, de azért vigyázzni kell.

Ha folyton a múlton járnak a gondolataid, sosem leszel boldog.

2020. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!