Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A grafikusokat és ezzel...

A grafikusokat és ezzel kapcsolatos szakembereket miért nem ismerik el?😅

Figyelt kérdés

Hisz mennyi dolguk van!

A tanoncok rengeteget gyakorolnak, nem elegendő az iskolai szakmai órák,mint a többi szakmai iskolában.+normál tárgyak.


Később meg egy kis pénzen kívül nem kapnak semmit. Nem lehet olyan nagy élet céljük, mint pl.a zenézeknek a díjak.


Az embereknek nem fontos a szépség. Pedig a mérnökök is építhetnek kívülről szép épületett, de belülről már a grafikus dolgozza ki. Legalábbis ki lehetne díszíteni.

A mérnököket persze elismerik, mondjuk egy grafikusból mérnök is lehet, de akk miért a mérnökön van a hangsúly mikor az csak épít a grafikus tervez.



Sry ha nem lett elég össze szedett.


2020. dec. 7. 22:10
1 2
 1/15 Metionin ***** válasza:
97%
Nem tudják mennyi tanulás és munka van egy-egy grafikai projektben, azért. Azt hiszik hogy egy logót vagy egy webdesignt pl. csak megskiccel az ember azt cső.
2020. dec. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az építőművész felel a belső designért. Mellesleg manapság mindenki ért az adobe programokhoz. Sosem tanultam, mégis tudom használni felsőfokon a photoshoppot, rengeteg anyagot készítettem már, könyvet is indesignban stb. stb. pedig az élelmiszeriparban dolgozom. Ez ma már alap
2020. dec. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha azt akarod, hogy elismerjenek, akkor csinálj egy saját weboldalat, bemutatkozással, referenciával, kapcsolatfelvétellel, stb.

Referencia: Ez nagyon fontos, mert az alapján tudják nézni, hogy milyen kreatív vagy, meg hogy tudsz-e nagyon bonyolultat csinálni, pl 3d féle design.


Ha csak saját cégnél vannak munkáid, akkor szerinted, honnan a faszból tudják hogy te csináltad? Felmutatod, megkeresnek és máris van vevő...

2020. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

mindenféle félamatőr, szir-szar látványtervezők is betegre keresik magukat.


mit szeretnél? legyen valaki világhírű, mert el tudja indítani a studio maxet?

2020. dec. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ennyierővel...


A színészek azért híresek, mert tudnak beszélni😅 komolyan egy 5 éves is lehet színész🙄


A grafikusoknàl az animátor szak sokkal csodálatosabb képet tud előállítani, mint a film. Az animátor megtudja jeleníteni, amit megálmodsz.

2020. dec. 18. 07:43
 6/15 A kérdező kommentje:
A studio max ot ha megnyitja sok munka követi...
2020. dec. 18. 07:44
 7/15 anonim ***** válasza:

2 - Volt egy nyomda, ahol az utolsó évemben olyanok munkáit javítottam (hogy nyomdailag feldolgozható legyen), akik azt hitték magukról, tudják "használni felsőfokon a photoshoppot". Aztán felmondtam. Ez nem egy szakma, hanem egy tucat, és nem egyszer tanulod meg, hanem folyamatosan fejlődsz benne, és még akkor sem tudsz mindent, amikor befejezed az aktív éveket, úgyhogy biztos megérted, mennyire degradálóra sikerült a hozzászólásod.

Kérdező: itt a legnagyobb elismerés, hogy a munkáid alapján megismerik a neved, és további megbízásokat kapsz, amiből pedig pénz lesz. Ha jó vagy benne, degeszre keresed magad. Ha bérért/fizetésért dolgozol alkalmazottként, sok esetben nem azért keresel rosszul, mert ez egy szar szakmacsoport, vagy te szarul csinálod, hanem mert gyökér a cég.

2020. dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: mert minden ember ugyanolyan mi? :) en meg már egy tucat grafikust láttam, akik nyomdában dolgoztak és egy petákot nem ért a munkájuk. Ezt nem lehet tanulni, ehhez érzek kell
2020. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 a válaszodra is már egy ideje keresem a válasz, köszi.
2020. dec. 18. 20:38
 10/15 A kérdező kommentje:
#8 neked is igazad van, csak h a nyomdaiaktól nem is kell sokat várni. Azok közül vannak akik nem is tanultak ilyet.
2020. dec. 18. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!