Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldre költözéshez mennyi...

Külföldre költözéshez mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni az országból. Most egyetemre járok, de nem hiszem, hogy a szüleim tudnak ebben támogatni, mert a testvéreim is egyetemre fognak járni. Meg nem akarom nagyon őket terhelni. Mennyi pénz kell ahhoz, hogy kiköltözzek? Arra gondoltam, hogy, egyetem után itthon dolgoznék, úgyis le kell dolgoznom a képzés idejét, hogy ne kelljen visszafizetni a tandíjat, és ezalatt összegyűjtenék némi pénzt. (Egyetem mellett nem szeretnék dolgozni, nem hiszem, hogy bírnám.) Mennyi kell ehhez? Van esélyem? Akik kiköltöztek, ti amikor elmentek, akkor hová mentek és kb mennyi spórolt pénzzel?

2020. dec. 21. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A családom 1,5 millió forinttal indult el, közel egymillió volt kibérelni a lakást, ahol laknak, aztán jött a covid, a "biztos munkalehetőség" tolódott, kellett egy "kis" kölcsön. Tehát 1,5-2 millió alatt ne gondolkozz azon, hogy kiköltözöl bárhova is, de egy ideig úgysem fogsz kimenni az országból, nyugodj meg. Sőt lehet !ár többé senki nem fog menni sehova, mert a covid hiszti nem fog alább hagyni soha, ezt már elég sok fejes megmondta.
2020. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Annyi pénz, amennyiből ki tudsz venni egy albit, és fenntartani magad míg megjön az első fizetés. 1-2 millióból már simán ki lehet indulni. Persze kevesebből is.
2020. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én au pairnek mennék ki a helyedben. A lehető legegyszerűbb módja a hosszú távú kiköltözésnek. Egy csomó mindenben segít a család, akiknél laksz. Ha nem vagy olyan szinten nyelvileg, akkor nyelvtanfolyamra járatnak, segítenek bankszámlát nyitni meg egyéb dolgokat intézni, adnak szállást és teljes ellátást, és pénzt is kapsz, amit szinte teljes egészében félretehetsz. Egy darabig náluk vagy, aztán ha eljön az ideje, nekiállhatsz ott a környéken másik szállást és munkát keresni, aztán kiköltözöl tőlük. Jó esetben még utána is tartjátok a kapcsolatot és egy csomó mindenben tudsz tőlük tanácsot kérni.
2020. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát én azt hittem, hogy ilyen 10-20 milliókra van szükség, de akkor megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 21. 14:43
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 én szeretnék egyből a diplomám által nyújtott szakmában elhelyezkedni, de köszönöm a választ. Remélem összejön, ha nem, akkor meg maradok.
2020. dec. 21. 14:44
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Kb 2 milla.

De ha eleinte csak szobát bérelsz, akkor mérsékelhető.

2020. dec. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit takar az, hogy "külföld". Közép-Ázsiában pl. magyar viszonylatban nézve fillérekből meg lehet élni, Ausztráliában viszont több milliós kezdőtőke sem elég. Mindkettő külföld.
2020. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát Európán belül gondoltam. Tudom, hogy itt is nagy különbségek vannak, de még nem tudom biztosan hová akarok kimenni.
2020. dec. 21. 16:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8 éve jöttem ki Németországba. Full csóró voltam, az akkor tavalyról megmaradt 100 euróssal ültem fel a gépre. Hotelben dolgoztam, kaptam szállást, kaját.
2020. dec. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!