Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire jött össze, amit...

Mennyire jött össze, amit fiatalabb korotokban gondoltatok?

Figyelt kérdés
Mármint voltak céljaitok, hogy ezt meg azt szeretnétek elérni és csinálni. Mennyire jöttek ezek nektek össze? Mi segített vagy hátráltatott benneteket a cél elérésében? Hogy éreztek most, hogy sikerült, vagy éppen nem?

2021. jan. 4. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem jött össze belőle.
2021. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit úgy mond kis koromtól nagyon de nagyon akartam azt ki tudtam próbálni munkából adódóan,most hogy ezen túl vagyok és nem jött be tanácstalan vagyok.
2021. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem voltak céljaim, se példakép.. bár lett volna. Sokkal előrébb tartanék, mint most.
2021. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerekkori célommal nem értek már egyet, szóval többségük nem is jött össze, mert mikor oda kerültem, hogy tegyek értük, már nem is arra vágytam. Amit viszont felnőttként kitaláltam, azt el is értem.


Orvos akartam lenni, végül mérnök lettem, mert rájöttem, hogy nem akarok emberekkel dolgozni közvetlenül és nem szeretnék ilyen időbeosztást.

Családot akartam két gyerekkel, végül rájöttem, hogy nem bírom a gyerekeket. De esküvőm volt és végülis ezáltal családom is van.

A kertvárosban akartam élni egy nagy kertesházban, de rájöttem, hogy nyűg onnan bejárni és a kertet fenntartani, így végül a belvárosban vettem lakást, ahonnan a legtöbb dolgot tömegközlekedéssel elérem



A színvonal ugyanaz, elégedett is vagyok, csak másban lelem már a boldogságom.

2021. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok nagy célom volt, de útközben letértem róla. A letérés sokkal jobb eredményeket okozott, mint reméltem volna. Sok dologtól mentett meg a "balszerencse".
2021. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak felületesen voltak átlagos elképzeléseim, inkább sodródtam, nem tudatosan építettem az életem. Jöttek hirtelen ötletek, azokat nagyrészt megvalósítottam, az átlagos elképzelések összejöttek, ház, család, stb. Talán a munkával kapcsolatban volt már elég korán határozottabb elképzelésem, az, hogy ne kelljen időre bejárnom, valahova, ahol a hülye főnök magyaráz. Ez nagyjából összejött, vállalkozó vagyok. Meg utazgatni akartam, az viszont nem jött össze. Most pénzem már lenne rá, csak időm nincs.
2021. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy ideig minden simán ment... aztán jött egy törés az életemben, és azóta nem motiválnak a régi célok. Csak sódródom .
2021. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vélhetően Aspergeres vagyok, ezért olyan 10-15 éves koromban nem is voltak még igazi álmaim, vágyaim, terveim. Bizonyos értelemben eléggé visszamaradott voltam (másban pedig már-már koravén, volt, amiben "komolyabb", szabálykövetőbb voltam, mint most) és a saját világomban éltem.


Olyan 16-17 éves koromban kezdtem ezt az egészet felfogni: "más" vagyok, saját világban élek, van, amin változtatni kell stb. Akkor viszont egyfelől kevesebb energiám maradt tervezgetni, másfelől féltem, harmadrészt tanácstalan voltam.


Később (19-kb. a mai napig) kétségbeesés jellemzett. Például mert a reál dolgok érdekelnek (szabadidőmben is olyasmiket olvasok, tegnap az ágyban is, ma reggel is, mindig), de a logikai készségem tré.


Nemcsak foglalkozásra nem volt tervem, hanem lövésem se volt, vajon milyen munkahelyem lesz, milyen életmódon, lesz-e férjem, lesz-e gyerekem (amúgy ez utóbbi már tinikoromban is megfordult a fejemben, hogy nem feltétlen akarok).


Tehát nem voltak úgy céljaim vagy hogy mondjam, így összejönni se tudtak.



Viszont még ennek ellenére se gondoltam volna, hogy ennyi nehézség, akadály, "csapda", átverés, zsákutca tarkítja a felnőtt élet útjait... Ennyire nehéznek rémálmaimban sem gondoltam, mint amennyire az.



28N

2021. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltak elképzeléseim, hogy mit szeretnék majd felnőttként dolgozni, hogyan szeretnék élni stb. Most felnőttként (huszonéves vagyok) azt érzem, hogy ugyan nagyon sok minden nem úgy alakult ahogy szerettem volna, de azért így sem rossz. Szerencsére már így fiatalon is sok csodálatos helyen jártam, láthattam a tengert többször is. Egyetemet is végeztem, mellette diákmunkákat vállaltam. Nem olyan szakra jártam, ahova gyerekként gondoltam, hogy fogok, de a döntés pillanatában ez volt a szimpatikus. Gyerek, férj még nincs, de még inkább amúgy is dolgozni és utazgatni szeretnék. Összességében tehát, más lett mint gondoltam, de így is jó.
2021. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!