Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1000ft-ot adni egy hajléktalan...

1000ft-ot adni egy hajléktalannak sok?

Figyelt kérdés

Ma adtam annyit egy normális hajléktalannak. Párom szerint, de jól megy...

Ott abban a pillanatban így gondoltam, szimplán kedvesség volt.


2021. jan. 9. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Jó egyszer nem, de nekem sok lenne pl minden héten adni... Aprókat dobálok inkább:)
2021. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem sok, ha te nem érzed annak.

Én 500 ft-ot adok hetente 2 normális hajléktalannak, felváltva. Egyik héten egyiknek, másik héten másiknak. Nekem ennyi fér bele. Ha több beleférne, többet is adnék.

Ha neked belefér, rendes dolog tőled.

2021. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Ők gyakran csoportokba szerveződve élik át a mindennapokat, még ha önállónak is látod őket, egyszerűbb a dolguk, ha közösségekbe tartoznak. Ennek az az ára, hogy amit szereznek, az is közös lesz. Ez még nem a koldusmaffia-féle dolog, egyszerűen csak maguknak "dolgoznak". Tehát te nem egynek adtál "sokat", ha vannak 5-en, akkor csak 2 kiló jut majd az emberednek. Ez jó is, meg nem is. Segítettél egyszerre 5 embernek, annál az egynél viszont csak az ötöde marad. Persze ő pont lehet full magánzó volt, de azért ez ritka. Most már nem nagyon adok nekik ingyen kp-t, inkább átveszek tőlük dolgokat, amikkel házalnak (pl konzervek, stb). Mindenkit nem tudok megmenteni.
2021. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Jó szívű ember vagy, én is szoktam és adni nagyon jó dolog. ::))

Ilyenkor mindig arra gondolok ,hogy ez egy jó pont számomra a halál után.

1500 szoktam adni max amenyi van nálam.

2021. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Éppen mentem az automatához pénzt levenni, ahogy beléptem ott állt a sarokba ( melegedett, odakint nagyon hideg volt) mondtam is neki hogy rám hozta a szívbajt, hogy áll a sarokban. Majd mondta jöjjön nyugodtan, nem nézek oda. Majd mutatta a 25ft-ját a kezébe. Reméltem nem rabol ki, ketten vagyunk a helységben, de mivel szoktam látni a városban ő nem az az emberre tapadós kunyerálós fajta. Az 1000res láttán könnybe lábadt a szeme adni akart puszit de mondtam elég a kézfogás is. Megköszönte.


Ritka amúgy hogy pénzt adok, aki normális annak kaját veszek vagy egy meleg kávét vagy teát.

2021. jan. 9. 18:33
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sok 1000 Ft EGY alkalomra. Nem gonoszságból írtam ezt, - egyszerűen csak tűzoltás a napi szinten összekéregetett pénz és nem tudsz annyit adni, annyi embernek, hogy elég legyen. Én évek óta nem adok pénzt senkinek - elvből, - de ehhez meg kellett történnie olyan eseményeknek is, hogy amikor ennivalót adtam egy-egy kéregetőnek, nem úgy viselkedett, mint ami normálisnak tekinthető, - arra meg nem vagyok kapható, hogy szeszkúrákat, kollektív dohányzó köröket finanszírozzak (már csak azért sem, mert én is anyagi okokból hagytam fel ezekkel a szenvedélyeimmel). Akinek kompetenciájába tartozna, hogy odafigyeljen az elesettek sorsára, az magasból tojik erre, - ne tegye ez a valaki az én felelősségemmé azt, amire ő gyakorlatilag csak felszedi a fizetését, - mindketten tudjuk, hogy nem a hajléktalanok kitiltása egy városból a gyógyír. Nem voltam mindig ilyen! Élt egy cigány származású hajléktalan a kapualjában annak a háznak, amelyben laktam régebben és volt, hogy szatyor számra nyomkodtam a kezébe konzerveket, télvíz idején, amikor belefagyott a pille palackjába a víz, vittem le neki, forró, citromos teát. -Vélhetően "barátnőjévé avatta" aznap éjjelre a forró flakont (a takarója alatt)!... :( Megváltoztam, mert bármit is csinálsz, egyre többen vannak, mindenütt ott vannak és egyre agresszívebbek!
2021. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Én nem adnák nekik. Menjenek dolgozni!
2021. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Nincs miért, ill. kiért "védőbeszédet" tartanom, az azonban igen szűk látókörű gondolkodásra utal, ha valaki nem tudja azt, hogy bejelentett lakcím hiányában senkit nem alkalmaz munkáltató Magyarországon, - mert feltétel a bejelentett lakcím. Ilyen apróságokról nem hajlandó tudomást venni maga az állam se, úgy hogy ne vedd személyes támadásnak a hozzászólásomat! (7#)
2021. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
Engem az zavart volna, hogy puszizkodni akar (vagy kezet fogni) alapból is, de járvány alatt...
2021. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
Én se szoktam adni. Van közmunka lehet menni.
2021. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!