Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1000ft-ot adni egy hajléktalan...

1000ft-ot adni egy hajléktalannak sok?

Figyelt kérdés

Ma adtam annyit egy normális hajléktalannak. Párom szerint, de jól megy...

Ott abban a pillanatban így gondoltam, szimplán kedvesség volt.


2021. jan. 9. 17:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

#10

Oda menjél te.

Egyébként már írták fentebb, hogy munkaviszonyhoz bejelentett lakhely kell, na ez nincs egy hajéktalanak, tehát nem veszik fel közmukára se!

2021. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Van Gyári munka, mellé jár munkásszálló! Nem akarásnak nyögés a vége.
2021. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez max. neked sok, attól függ,hogy milyen gyakran adsz. Ha minden nap, akkor az havi 30.000. Te tudud, hogy ez sok-e. A hajléktalannak nem sok, ha mindenki ennyit adna, akkor elég lenne.
2021. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%

Na álljon meg a menet.


Mi az hogy hajléktalanoknak az embereknek kell adni pénzt?



1. Van munkahely, mellé jár egy munkásszálló. Nem mindenhol, de ki lehet fogni (gyári munka)


2. Én tehetek róla hogy az utcán él? Abba nem gondoltok bele hogy az ő készülékükbe van a hiba? Most ne gyertek azzal mert elvették a házát stb. Nem mondta senki hogy vegyék fel a hitelt, s ha már felvették fizessék.


3. Nincs szakmája? Miért nem tanult? Egyébként erre is van megoldás. A munkaügyi központba van számtalan tanfolyam, egyetlen egy hajléktalanról nem tudok hogy elment volna.


4. Értem én hogy hajléktalan, na de bár azért a külsejét tegye már tisztává. Ugyanis a kosz nem azonos a szegénységgel. A kosz az igénytelenség legjava.


5. Nincs lakása: Van hajléktalanszálló, fürdés, mosás szempontjából. Itt megjegyzem hogy törvény nem tiltsa hogy elmenjen dolgozni úgy, hogy hajléktalanszálló az otthona. Ezt semmi nem tiltsa.


Számtalan lehetőség van az országba, ehelyett tengődnek az utcán. Összepisilik a közhelyeket. Össze szrják magukat. Fenyegetőznek, dolgozni nem akarnak, lopnak építkezésekről (igen, lopnak nálunk).


Le lehet pontozni, leszrom. A véleményemet akkor is leírom. Élősködnek a nép nyakán, adót nem fizetnek, tb-jük nincs. Amikor meg beviszi a mentő hogy ellássák, utána azt az ellátási költséget a tiszteséges adóforintjunkból vonják le. Szánalmas! Úgy hogy ne gyertek kifogásokkal, mert a sült galamb nem fog a szátokba repülni, ha egésznap nem csináltok semmit.


Erélyes üdvözlettel....

2021. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
14-es! Nem KELL adni(ezt nem is mondta senki) De valaki ad, néha én is. Amiket írtál, azokban végülis igazad van, de van olyan, hogy az ember elveszti a talajt. Gyenge, nem tud talpra állni és ez marad neki.
2021. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%
#15 Gyenge, elveszti a talajt.... Erre is van megoldás. Vannak karitatív szervezetek ahol élelmiszereket, ruhákat osztanak országosan. Ha lelkileg gyenge, akkor a Tb alapon lehet kérni pszchiátert, vagy pszichologust. Elveszti a talajt.... Még is hogy? Mikor a talajon áll, rengeteg a lehetőség. Egy baj van ezzel a pénz osztogatással! Akik adnak pénzt nekik, rászoktatátok hogy ha X ember add, akkor ha oda megy Y személyhez, ő is fog adni. Magyarul ez a ti hibátok. Ezért találnak meg állandóan az utcán. Vegzálják a jó népet.
2021. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Akik adnak pénzt nekik, rászoktatátok hogy ha X ember add, akkor ha oda megy Y személyhez, ő is fog adni."


Ez igaz, így alakult ki.

#15

2021. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ezek kéregetésből napi 20-30 ezer ft-ot is összeszednek egy nap, jobb, mint közmunkán szarakodni


de ha csak napi 10 ezret összeszed, már akkor is hülye lenne gyárba menni melózni


megvannak a manipulációs trükkjeik, hogy kiváltsák az empátiát az emberekből


én ezért nem adok nekik soha

2021. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy általánosítva igazak ezek. Biztos, hogy vannak kivételek.
2021. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 10 éve adtam 5000-ret is.
2021. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!