Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell nyelvvizsga a...

Miért kell nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

A mai napon találtam egy kérdést, ami arról szólt, hogy egy csávó (meg ugye több is) megkapta a diplomáját nyelvvizsga nélkül. Ott volt egy kis komment háború stb.

Felmerült bennem a kérdés. Miért kell nyelvvizsga a diplomához? Érvek, ellenérvek. Ha rajtad múlna, Te nyelvvizsgához kötnéd a diploma kiadást?



2021. jan. 9. 18:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

"mi értelme van nyelvtudással cseszegetni azt, aki egész nap adatokat pötyög be egy számítógépbe?"

Nem azt cseszegetik, aki már adott, hogy adatokat pötyög be, hanem azt, aki új, ismeretlen munkavállalóként kopogtat be valahova, hogy adják neki az állást. Ahhoz, hogy ilyen munkát hosszú távon tudjon végezni valaki, szükséges a kitartás, monotóniatűrés, stb., amikről nem tudhatja a potenciális munkáltató, hogy megvannak-e az illetőben. Ha viszont fel tud mutatni egy nyelvvizsga-bizonyítványt, az azt is jelenti, hogy van benne kitartás, stb. ami az adott munkához kell, így hihetőbb, hogy valóban jól fogja tudni végezni, érdemes őt felvenni.


"A magyarországi munkáltatók jelentős hányadának az erre a válasza nagyjából, hogy "csak", - mert érdemi értelme nincs az általuk támasztott követelmény rendszereknek!"

Vagy csak mert nem akarják azzal tölteni az idejüket, hogy mindenkinek egyesével elmagyarázzák, hogy mit miért tesznek, amikor az ilyesmit pl. itt, a gyk-n is kiderítheti, aki akarja.

2021. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
52%
Ezek szerint a gyárakban a szalagok mellett napi x órát dolgozók mind felsőfokú angollal-némettel ácsorognak... Ugyan már! Teljesen feleslegesen görgetnek tömegek elé akadályokat sok esetben! A jelenleginél sokkal több ember tudna dolgozni, ha nem túlélő show-kat szerveznének számukra "felvételi interjú" köntösben a munkáltatók. Nem egy embert ismerek, aki 1000-szer rátermettebb bármelyik munkára, mint egy olyan, akinek van 30000 különböző papírja - és folyamatosan okoskodik inkább, mint hogy a munkájával törődne. Igen, 2000 körül gyakorlatilag törölte az akkori munkaügyes kompetenciájú teljes réteg azt a fogalmat, hogy rátermettség. Mindenütt a kib..tt papír még akkor is, ha ferde utakon került megszerzésre! Három évet öltem abba, hogy angolul makogjak! HÁRMAT! És mindezt csak azért, hogy a vizsga után SENKIHEZ, SOHA, egyetlen szót ne szóljak többet a munkám folyamán, - s mindezt úgy, hogy a munkáltatóm emelte UTÓLAGOSAN követelmény szintre a nyelvismeretet. Ha szerinted ez normális, hogy ezért költségekbe versz, stresszben tartasz embereket és külön elfoglaltsággal csonkítod meg a szabad idejüket, akkor valami nagyon nincs rendben ebben a világban! Mondom: arra nem volt szükségem a vizsgák után, hogy egyetlen pohár vizet kérjek valakitől a tanult angol nyelven! Elvettek három évet az életemből teljesen feleslegesen! Az én nyelvadottságaim nagyon rosszak, de ha csak egy évet is rabolsz el valakinek így az életéből, az sem normális!
2021. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
37%

Baszki elvettek 3 évet az életedből? Bentlakásos nyelviskolában éltél?

Attól még, hogy te nem használod a nyelvet, a szellemi munkavállalók nagy része igen. Alig-alig van már olyan cég a versenyszférában, aki nincs valamilyen formában határontúliakkal kapcsolatban. Arról nem is beszélve, amit többször leírtunk; egy értelmiségitől elvárható, hogy a területén bővítse a tudását, life long learning, azt meg be kell látni, hogy nem vagyunk piacvezetők semmilyen területen.

A rátermettséget párhuzamba állítani a nyelvtudással nettó baromság, két külön kompetencia és nincsen összefüggés köztük

2021. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%

Ez bizonyos szempontból hasonlít a jogosítványhoz: nincs vidéki jogosítvány és külön városi jogosítvány. Annak is kell ismerni a villamossal való találkozásra vonatkozó szabályokat, aki sose látott villamost és pl Siófokon vizsgázik.

Így nincs adatrögzítő diploma sem. Ha valakinek adott diplomája van, az összes azzal betölthető állás betöltésére jogosítja.


Jogszabály meg azért kötelez rá, mert nemzetgazdasági érdek, mert a magyarok jelentős része lusta, és ennek hiányában a töredéke tanulna csak nyelvet, és akkor nem jönnének a külföldi befektetők, mert nem tudnák megértetni magukat. Itt nem a diákok kényelme a szempont, hanem, hogy fejlődjön a gazdaság.

2021. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12%
Na igen, a jogszabály! Érdekes, hogy magyar jogszabályokat képesek azért hatályba léptetni, hogy egyre alacsonyabb szintre alázhassuk magunkat olyan emberek előtt, akik vendégmunkások, ide küldött pribékjei, rabszolgahajcsárjai a multiknak! Tulajdonképpen ez így rendben is van! -Szerintetek! Ha külföldre megyek, veszek magamnak térképet, összeszedek számos, hasznosnak vélt dokumentumot, ismereteket gyűjtök a helyi szokásokról, és megtanulom a legalapvetőbb, "túlélő" fogalmakat, tőmondatokat a nyelvükön. Nem várom el tőlük, hogy magyarul beszéljenek hozzám. Én vagyok a vendég, - én alkalmazkodom! Nem értem, hogy ez miért csak számomra logikus! Ezek szerint eléggé paradoxon helyzet alakult ki, - már ami az illegális migrációt illeti, mert a pastu nyelvet nem tették kötelezővé - eddig!
2021. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%
#15: Kanyarodjunk vissza az egyik első válaszomra. Egy 10 millió alatti, európai mércével nézve leszakadó országban élünk, a nyelvünket nem beszéli más. Nem várhatjuk el, hogy a multi tanuljon meg magyarul. Ő az olcsó munkaerőért jön ide, ezért van munkád, amiből ide írhatod a hülyeséget. Gondolom, ahol erősebb alkupozícióban vagy, ott te is elvárod, hogy a másik fél tegyen meg mindent azért, hogy megértse mit szeretnél tőle.
2021. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%

"Nem értem, hogy ez miért csak számomra logikus! "


Én értem. Mert hibás a logikád, és a képnek csak egy részét nézed.

2021. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
26%
Komolyan, mi olyan nehéz abban, hogy valaki legalább egy középfokon tudjon angolul? Onnan pedig csak egy kis ugrás a felsőfok.
2021. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Ha külföldre megyek ... megtanulom a legalapvetőbb, "túlélő" fogalmakat, tőmondatokat a nyelvükön. Nem várom el tőlük, hogy magyarul beszéljenek hozzám. Én vagyok a vendég, - én alkalmazkodom! Nem értem, hogy ez miért csak számomra logikus!"

A munkavállaláshoz kapcsolódó nyelvtudás-elvárás nem külföldre menésről szól: te nem mész sehova, az információ viszont idejön (az interneten keresztül, például), és itt, helyben kell tudnod kezdeni vele valamit, ha bizonyos pozíciókban akarsz dolgozni. Ha gyári szalagmunkás akarsz lenni, ahhoz nem kell, így van. Az is egy opció, és akkor nincs ilyen gondod.


"a pastu nyelvet"

Gyakorlatilag az angolról szól az egész. Márpedig az megkerülhetetlen bármilyen területen is dolgozzon valaki.

2021. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 remetdol ***** válasza:
55%
Még mindíg nem lett megadva, melyek azok a diplomák, amikhez az első választási lehetőség szerint nem kellene nyelvvizsga. Konkrétan melyek azok?
2021. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!