Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell nyelvvizsga a...

Miért kell nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés

A mai napon találtam egy kérdést, ami arról szólt, hogy egy csávó (meg ugye több is) megkapta a diplomáját nyelvvizsga nélkül. Ott volt egy kis komment háború stb.

Felmerült bennem a kérdés. Miért kell nyelvvizsga a diplomához? Érvek, ellenérvek. Ha rajtad múlna, Te nyelvvizsgához kötnéd a diploma kiadást?



2021. jan. 9. 18:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

"melyek azok a diplomák"

Tökmindegy, mit írna valaki, úgyis tudod előre, hogy mit válaszolnál rá, nem? ;-) Írd le nyugodtan: annak is van idegen nyelven szakirodalma, azt is érteni kell, különben nem leszel elég naprakész.

2021. jan. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%

#21

Ezzel mi a probléma?

2021. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi, igazad van, ha így gondolod. De akkor nem tökmindegy, hogy melyik diplomákról mondja majd mindjárt valaki, hogy na azokhoz szerinte nem kell nyelvvizsga? :)
2021. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 remetdol ***** válasza:

"Tökmindegy, mit írna valaki,"


Nem "valaki"! A kérdező mire gondolt

2021. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyetértek, hogy szükség van idegen nyelv ismeretére, mert sajnos mi Európában elég rosszul állunk ilyen téren.

Én a rendszerrel nem értek egyet, ill. szerintem a nyelvoktatás színvonalával van a baj itthon, ugyanis nyelvvizsgához kötik a diplomát úgy, hogy normális nyelvképzés a felsőoktatásban nincs hozzá, e mellett általános és középiskolákban sem a legszínvonalasabb nyelvoktatást nyújtják (tisztelet a kivételnek).

Én azt vezetném be, hogy egyetemen/főiskolán is kéne tanulni egy idegen nyelvet, és abból is szigorlatot tenni, ami felérne szintben egy nyelvvizsgával. Csak ugye sajnos ezt nem fogják megvalósítani, mert akkor nem dőlne a lé a nyelviskoláknak a tanfolyamokra és a vizsgákra befizetett pénzből.

2021. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"mert akkor nem dőlne a lé a nyelviskoláknak a tanfolyamokra és a vizsgákra befizetett pénzből"

Az biztos, hogy iszonyat biznisz az egész. :(((

2021. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!