Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes így használ...

Szerintetek helyes így használni a nevemet, ha külföldön - külföldi embereknek mutatkozom be?

Figyelt kérdés

Adrienn-nek hívnak, viszont a magyart nem beszélő emberek nem tudják kiejteni a nevemet megfelelően és picit zavaró. Legtöbbször elfelejtették a nevem vagy más nevet mondtak helyette (még akkor is, ha interneten írtunk egymásnak). Most, hogy külföldön fogok élni hosszabb ideig, ezért jutott eszembe ez az ötlet:


Szóval, azt találtam ki, hogy Aida-nak szólítsanak majd az újabb emberek. Elvileg ez az egyik becenevem az internet szerint. Mennyire jó ötlet? Nem lenne ez egy kicsit becsapás/hazugság a részemről? Vagy csak mondjam, hogy ez egy becenév és csak szólítsanak így?



2021. jan. 10. 21:39
A kérdező szavazást indított:
Szerintem nem jó ötlet.
Nem hazugság, szólítsd magad úgy, ahogy akarod.
Nem baj, de szólj nekik, hogy ez csak egy becenév
40 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Semmi baj, külföldön élek és sok külföldi barátom van, így bár alapvetően Luca a nevem, valaki Lucy-nek, valaki Lucia-nak, valaki Lulunak hív. Az adott embernek könnyebb ezeket kiejteni, de tudják, hogy nem ez az igazi. Szerintem az a legjobb, hogy amikor először bemutatkoztok felajánlod, hogy így is hívhatnak, ha nekik kényelmesebb.
2021. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Milyen országban nem tudják kiejteni a nevedet?
2021. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nehezen tudom elkepzelni, hogy nem tudnak megjegyezni, hisz angolban is van Adrien nev.
2021. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha szellemi munkát végzel, levelezel, akkor nem. Baráti körben jó.

Egyébként az Adrienn nevet szerintem mindenhol ismerni kellene, esetleg más kiejtéssel, más írásmóddal.

Én Andrásként szoktam bemutatkozni és ha nagyon szenvednek, akkor mondom csak, hogy az Andrew magyar megfelelője, és akkor fel tudják dolgozni az infót és megtanulják magyarul is kiejteni nagyjából

2021. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
nekem is nemzetközi nevem van, de én az angol verzióját használom itt külföldön. nem akarom hogy mindenki szenvedjen a kiejtéssel akárhányszor hozzám akarnak szólni. párom (szintén külföldi) néha a magyar becenevemen szólít, mert megtanulta. de senki más
2021. jan. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Aida64 :D
2021. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nyelvben van az Adriennek valamilyen változata, elég fura hogy ne tudnák kimondani.

De hivathatod így magad, persze, de szólj, hogy csak becenév, nem az igazi. Hivatalos ügyekben az igazit használd

2021. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, milyen nyelvűeknek volt problémája a kiejt3ssel? Csodálkozom...
2021. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívatod magad, ahogy akarod. Szerintem még azt se kell minden esetben kiemelni, hogy csak becenév, mégis miért kéne? Sokan vannak így, hogy hétköznapi helyzetekben (akár munkahelyen is) egy rövidebb becenevet használnak, és csak hivatalos ügyekben az igazit. Külföldön meg ez még gyakoribb.


Amúgy az Adrienn elég jól használható név nemzetközileg, de ha egyszerűbbnek érzed az Aidát, és tetszik is, meg tudod szokni, akkor semmi akadálya. (Akár Ada is lehet, az még egyszerűbb :D)

2021. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
mond meg nekik az igazi neved utána kérdezd meg hogy szeretnének e helyette Aidának szólítani
2021. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!