Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes így használ...

Szerintetek helyes így használni a nevemet, ha külföldön - külföldi embereknek mutatkozom be?

Figyelt kérdés

Adrienn-nek hívnak, viszont a magyart nem beszélő emberek nem tudják kiejteni a nevemet megfelelően és picit zavaró. Legtöbbször elfelejtették a nevem vagy más nevet mondtak helyette (még akkor is, ha interneten írtunk egymásnak). Most, hogy külföldön fogok élni hosszabb ideig, ezért jutott eszembe ez az ötlet:


Szóval, azt találtam ki, hogy Aida-nak szólítsanak majd az újabb emberek. Elvileg ez az egyik becenevem az internet szerint. Mennyire jó ötlet? Nem lenne ez egy kicsit becsapás/hazugság a részemről? Vagy csak mondjam, hogy ez egy becenév és csak szólítsanak így?



2021. jan. 10. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjak kimondani azt, hogy Adrien? Ertelmi fogyatekosokkal szoktal beszelgetni? Az angol nyelvben is van ilyen nev, nem ertem. Szerintem neked szimplan csak jobban tetszik az Aida nev.
2021. jan. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
nem gaz, en is szoktam alicet mondani az aliz helyett kulfoldieknek
2021. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Milyen országban élsz? Német nyelvterületen élek és van Adrienn nevű barátnőm aki szintén itt él. Simán kimondják a nevét.
2021. jan. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

13: lehet, hogy a kérdezőnek az nem tetszik, hogy esetleg angol nyelvterületen "édrien"-nek ejtik ki a nevét...? Nem árulta el....


De akkor sem értem, hogy ebben mi a szörnyű. :-D

Ugyanúgy megmondhatná neki, hogy A-val ejtsék, mint ahogy a másik nevet megmondja nekik...

2021. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!