Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy: "Szeretle...

Mit jelent az, hogy: "Szeretlek, lehet, hogy rosszul, de szeretlek"?

Figyelt kérdés
Lehet valakit rosszul szeretni? Vagy ha valakit szeretnek, akkor az mindenképpen fogja is érezni, hogy szeretik?

2021. jan. 14. 09:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szóval...Lehet valakit úgy szeretni, hogy ő nem érzi úgy, hogy szeretem, mert nem egy a szeretetnyelvünk.

Az én elsődleges szeretetnyelvem a minőségi idő, a másodlagos pedig az érintés. Tehát ha a másik nem szán rám véleményem szerint kellő időt, nem bújik, hanem vesz nekem egy csokit vagy sütit vagy elvégez helyettem valamit, az nekem nem azt kommunikálja le, mint aminek ő szánta. Nekem ez inkább lesz kellemetlen, mint jó.


Konkrétan a párom a minap vett nekem egy sütit, engem neg elkapott a düh, hogy komolyan?! Egy süti, aztán mehet is wow-ozni? (Nem szóltam miatta)

Aztán mondta, hogy hát ment a boltba és meg akart lepni, mert szeretem ...

2021. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel a szeretetnyelv elmélettel, hogy ez is csak egy definíció, amit valami pszichológus(ok) vagy egyéb szakemberek kreáltak, de belerakhattak volna más pontokat is, a definíció az nem feltétlenül maga a valóság, végül is csak rajtunk embereken múlik, mit hogyan definiálunk vagy minek milyen nevet adunk. Nekem a kérdésben említett illető maga mondta, hogy talán rosszul szeret, és nem tudok ezzel mit kezdeni. Csak azt érzem, hogy nem esik jól. Talán nem is kellene ezen ennyit filóznom, csak egyszerűen olyan emberekkel körülvenni magamat, akikkel egy hullámhosszra tudunk kerülni, hívjuk bárminek is azt, amit adni tudnak, és amit adni tudok nekik (szeretetnek vagy nem szeretetnek).
2021. jan. 19. 05:24
 13/14 anonim ***** válasza:
az én szeretetnyelvem a lepontozás:) Aki erről ir azt lepontozom, igy fejezem ki, hogy szeretem őt.
2021. jan. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
:)
2021. jan. 20. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!