Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most mit kezdjek magammal,...

Most mit kezdjek magammal, hogy ismét online oktatás lesz?

Figyelt kérdés
Abban reménykedtem, hogy a tavaszi félévre már visszatérünk a jelenléti oktatáshoz és akkor minden visszaáll a rendes kerékvágásba. Erre megkaptunk az értesítést, hogy a következő félév is online indul. Teljesen magamba zuhantam. Már március óta itthon vagyok, amióta átálltunk távoktatásra és engem mostanra már nagyon megvisel ez a helyzet. Minden nap órákon keresztül a monitort kellett bámulni, indokolatlanul sok plusz feladatot kaptunk és a vizsgákról nem is beszélve, szerintem az oktatás színvonala is jócskán a jelenléti oktatás minősége alatt volt, kiraktak a kollégiumból, távol vannak a barátaim, most minden zárva van, egész nap egyedül vagyok itthon, nem találkozom szinte senkivel sem... ez mind csak egyre jobban frusztrált, már nem tudtam aludni sem, meghíztam, fájt a szemem, folyton kimerültnek éreztem magam, szorongtam, nem tudtam koncentrálni és tanulni sem, sokat sírtam. Idő közben a barátaimat is elveszítettem, munkám nem volt, a tanulás nem ment és a tárgyaim nagy részét is elbuktam, szóval kb. minden tönkrement. Pszichológushoz is járok emiatt, de nem hiszem, hogy ez egyhamar segítene. Abban bíztam, hogy lassan vége lesz ennek az időszaknak és akkor az majd segít, összekapom magam. Viszont most, hogy nem mehetünk vissza az egyetemre, már előre félek a következő félévtől és nem tudom mit csináljak most.
2021. jan. 15. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Hallgasd meg ezeket,és ne a lepontozások alapján ítéld el a dolgokat,veszíteni való abból,hogy ezeket megnézed nincs.

Brian Tracy vonzás törvénye a gyakorlatban

Brian Tracy hét lelki törvény.... ez egy sorozat

2021. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Attól még találkozhatnál osztálytársakkal, ha suliba nem is kell bemenni. Sajnos a felnőtt élet ugyanilyen: bezárva a munkahelyre, vagy home office-ba, jóval szűkebb társaság, mint egy iskolai közeg. Az ember élete a munkahely és az otthona közt telik el, nem ismer meg új embereket. Ez ellen lehet tenni, de plusz energiát kell fektetni ezekbe a kapcsolatokba. Ha visszaindul is a jelenléti oktatás, a munkahelyen ugyanezzel a problémával fogsz szembesülni.
2021. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezdj el mozogni otthon, járj el többször sétálni napközben. A barátaidat csak úgy nem tudod elveszíteni, lehet ők is úgy érzik magukat mint te most. Online tudtok beszélgetni és ezt fokozni is lehet, például bekapcsoljátok a kamerát és úgy beszélgettek, vagy valami online társasjáték vagy egyébbel (skribbl) játszotok alkalmanként.


Az oktatás részét abszolút átérzem, én is jobban szerettem a jelenléti előadásokat, gyakorlatokat. Emiatt kevésbé voltam rendszerezve, nem igazán tudtam, hogy nappal van-e vagy éjszaka. Muszáj voltam határidőnaplót és napirendet magamnak.


Engem is kezd már zavarni, hogy nem tudok elmenni 8 után sehova, nincs mozi és beülni se tudunk sehova egy italra.


Neked kell változtatni, hogy jobb legyen, úgyhogy tegyél érte, és kitartást!

2021. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Együtt érzek, én is egyetemista vagyok. De a barátaimmal mindig megoldjuk, hogy találkozzunk, jövőhéten is fogunk és videochatelni is szoktunk. Tudom, milyen a vizsga időszak én is totál depis voltam, sírtam, frusztrált és rettentő fáradt (alig aludtam többet 4-5 óránál) voltam stb, már a 2-esnek is örültem. Azonban, a mozgás sokat segített levezetni a feszültséget. Ha van kutyád, akkor vidd el sétálni legalább 1 órára, vagy menj el futni, edz otthon. Nekem segített, lehet Neked is segíteni fog. A barátaidnak meg dobd be hogy mit szólnának ha videochatelnétek. :)
2021. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudok találkozni a barátaimmal vagy egyáltalán csak online tartani velük a kapcsolatot, mert ők ezt valószínűleg nem szeretnék vagy nem olyan fontos számukra. Részben megértem. Most valóban mindent nehezebb megoldani (pl. nagyok a távolságok, kevés az idő, mindenkinek ott van a saját élete - tanulás, munka, család, kapcsolat stb.) és ők úgy látom teljesen jól el is vannak otthon (a családdal, barátjukkal/barátnőjükkel, valaki otthonról dolgozik, élvezik az online oktatást és kifejezetten örülnek neki). Ők például soha nem is kerestek engem maguktól. Az elején még próbálkoztam és kerestem őket én, írtam nekik, felhívtam őket stb., de aztán egy idő után már feladtam, mert már kezdtem magam hülyének érezni és nem is tudtunk jólesően beszélgetni. Megértem az ő helyzetüket is, de nevetségesnek tartom, hogy valaki pl. március óta egyszer sem tudta megoldani a találkozót vagy egy egyszerű videócsevegést is heteken át kellett szervezgetni. Nekem ez rosszul esett, és most már úgy vagyok vele, hogy akkor mindegy. Ezért írtam, hogy elveszítettem a barátaimat, mert tulajdonképpen most tényleg nincsenek.

Most a vizsgaidőszakban egy hangyányit jobban érzem magam, mert legalább megszűnt az egyetem okozta stressz. Elmegyek sétálni egyet, sorozatot nézek, festek stb., mert most legalább van időm ezekre. Viszont azt érzem, hogy az emberi kapcsolatok nagyon hiányoznak, hogy legyen valami mozgás-aktivitás-izgalom a mindennapokba, hogy hasznosnak érezzem magam stb., most is minden nagyon csendes, üres, monoton. Valamint még mindig érzem, hogy pl. nem tudok aludni, van bennem egy konstans szorongás és feszültség. Ráadásul, ha elkezdem a következő félévemet, akkor szerintem ugyanúgy fogom érezni magam, ha nem még rosszabbul.

2021. jan. 15. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!