Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire vannak jelen az...

Mennyire vannak jelen az összeesküvés-elméletek, áltudományos nézetek, álhírek a családotokban?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben azt vettem észre, hogy a szüleimet(50+) nagyon behálózták az összeesküvés-elméletek, álhírek és áltudományos nézetek. Sajnos napi szinten 4-5 órát néznek ilyen videókat az interneten. Lényegében már minden beszélgetés erről szól. Ezek a videók gyakran önellentmondásosak. Főleg orvosi, egészségügyi kérdésekkel foglalkoznak, de gyakran néznek politikai-gazdasági jellegű "előadásokat" is. Az utóbbihoz a szakmám miatt értek, és azt látom, hogy az összefüggések, amelyekről beszélnek (pl. EU néhány szakpolitikája) egyáltalán nem fedi a valóságot. Az orvosi témakörökhöz viszont egyáltalán nem értek, de gyanúsnak találom azokat a videókat, amelyek szerint nincsenek is betegségek, hanem a testünk rosszul rezeg ilyenkor. Néhány ilyen videót én is megnéztem. Arról van benne szó, hogy ha valamira sokat gondolsz, az bekövetkezik, bevonzzuk az életünkbe. Nekem kicsit hihetetlennek tűnik. Tagadják a vírus létezését, holott ők is tudják, hogy a szomszédságból néhány idős embert kórházba kellett vinni komoly légzési nehézségek miatt. Gyanakodnak a védőoltásra is.


Régen nem voltak ilyenek, azt látom, hogy ezek a videók káros hatással vannak rájuk. Sokkal jobban örülnék, ha valami sorozatot néznének vagy filmeket, amiről ők is tudják, hogy kitaláció.


Ti tapasztaltatok már hasonlót a családotokban?


2021. jan. 19. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Nálunk a józan gondolkodás a nyerő és természetes, hogy nem erőszakoljuk egymásra a nézeteinket sem a covid oltást. Meghagyjuk az ember önrendelkezési jogát és szabad véleményalkotási képességét tiszteletben tartjuk.
2021. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
66%

"Arról van benne szó, hogy ha valamira sokat gondolsz, az bekövetkezik, bevonzzuk az életünkbe"


Ez egy 19.századi amerikai elmélet amúgy, hülyeség

2021. jan. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Apám hozta fel vírus kapcsán ezt az oltóanyag+ chip dolgot, mikor megemlíttettem neki, h amerikában ezt hiszik, és rávágta, "hát igen, az is lehet, nem hülyeség". Én meg néztem rá.


Na anyám meg apám gondolja, hogy a vírus elindítása egy világ összefogása miatt indult el, a populáció csökkentésének érdekében.

Talán ez a legésszerűbb összeesküvés elmélet,amire azt mondom, hogy oké. De nem tartom valószínűnek,hogy mind a több ezer ország összebeszélt, hogy na.

2021. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Mivel a családom döntő része természettudományos területen dolgozik (orvosok, kutatók, mérnökök, stb.) így nem fenyeget bennünket ez a veszély.
2021. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

3vagyok


Alapvetően amúgy nem foglalkoznak ezekkel a dolgokkal. Szóval nem említik minden percben, kb vírus megjelenése óta 2x említették ezeket.

2021. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, azért, mert te valamiben nem hiszel, hü..lyeségnek találod, lásd vonzás törvénye, attól az még létezik. Az ember nem csak fizikális testből, hanem szellemből is áll. Rengeteg betegség lelki eredetű, ez bizonyított, nézz utána, nem vagyok hajlandó linkelgetni dolgokat.

Kérdező, honnan tájékozódsz? Mindenki tudja, hogy a média hazug, ha már néhány híre igaz, az már jó. Most miért gondolják mégis sokan, hogy amit a médiában hallanak, látnak hírek 100%-ban igazak?


„Volt járvány, de a média a tényeket eltorzítva, a sokszorosára felnagyítva mutatta be. A média lehengerlő lelki terrort alkalmazott…Minden orvos tisztában van azzal, hogy ha tönkre tesszük az embereket lelkileg, akkor azzal jelentős mértékben megnöveljük a betegségekre való fogékonyságukat….A fertőző betegségek nagymértékben vagy teljes mértékben pszichoszomatikus betegségek. Testi formában megjelenő, de lelki okokra visszavezethető betegség. A kifejezés a görög psziché, azaz lélek, és a szintén görög szoma, azaz test szavakból keletkezett. A Közegészségtan tankönyvből megtudhatjuk, hogy a járványok egyik legfontosabb mozgató ereje a félelemkeltés, a lelki terror, a bizonytalan jövőkép.


A mainstream média televíziói, rádiói, újságjai, kevesebb, mint egy tucat, egymással nagyon szoros szövetségben álló tulajdonosi csoport, család kezében vannak. Néhány család érdekei szabják meg, hogy milyen hírek kerülnek elénk. Az egész világsajtóról beszélek…Ha kikapcsolnánk a fősodor híreket közvetítő televíziót, rádiót, ha nem vennénk kézbe az ilyen újságokat, akkor a világ egycsapásra sokkal jobb, sokkal biztonságosabb, sokkal élhetőbb hellyé válna. A pszichoszomatikus tényező enyhülése miatt sokkal kevesebb lenne a betegség.”

https://www.youtube.com/watch?v=F9DfWixbRok&fbclid=IwAR1e5Ay..


Összeesküvés-elmélet? Vírustagadás? Miért gondolod azt, hogy amit tálcán eléd tesznek, az igaz?

Pl. a média ezt csinálja az emberekkel:

[link]


Eleve egy idős, beteg, legyengül immunrendszerű ember még egy kis megfázásba is képes belehalni, úgyhogy nem kell ide nagy tudás. Ez tény.


"Régen nem voltak ilyenek," Aham, akkor mit csináltak a táltosok, sámánok, varázslók, sőt, a papság?


Azért kérdező, mert te ilyen materialista vagy, attól még nehogy azt hidd, hogy mindent jól látsz és igazad is van.

2021. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező! És miből gondolod, hogy nem a szüleidnek van igaza?! Én örülnék, hogy nem a hazug fősodratú médiabaromságokat támogatnák, meg agybutító sorozatokat néznének. A legtöbb összeesküvés elméletről utólag mindig kiderült, hogy igaz.
2021. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Na arra kíváncsi lennék, hogy a 4-est miért kellett lepontozni... :-DDD
2021. jan. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Te a Kormánynak dolgozol, kedves kérdező?! Mert másképp nem tudom elhinni, hogy valaki annak örülne, ha a szülei agyát a média meg a napi bugyuta sorozat nevelné. Még jó, hogy nem az én gyerekem vagy. Anyósomék nem tudnak semmit, ők mindent elhisznek, amit a tévében bemondanak. Mennek is szépen oltatni, ahogy jó fityesz-birkákhoz illik. Nem beszéltem le őket. Te miért nem tartod tiszteletben azt, hogy a szüleid más véleményen vannak és más dolgokban hisznek?
2021. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
8-as,szerintem azért, mert azt a tévképzetet próbálja erősíteni, hogy egy tanult ember nem lehet okos és összeesküvés-elmélet hívő, pedig a kettő nem zárja ki egymást.. :)
2021. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!