Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire vannak jelen az...

Mennyire vannak jelen az összeesküvés-elméletek, áltudományos nézetek, álhírek a családotokban?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben azt vettem észre, hogy a szüleimet(50+) nagyon behálózták az összeesküvés-elméletek, álhírek és áltudományos nézetek. Sajnos napi szinten 4-5 órát néznek ilyen videókat az interneten. Lényegében már minden beszélgetés erről szól. Ezek a videók gyakran önellentmondásosak. Főleg orvosi, egészségügyi kérdésekkel foglalkoznak, de gyakran néznek politikai-gazdasági jellegű "előadásokat" is. Az utóbbihoz a szakmám miatt értek, és azt látom, hogy az összefüggések, amelyekről beszélnek (pl. EU néhány szakpolitikája) egyáltalán nem fedi a valóságot. Az orvosi témakörökhöz viszont egyáltalán nem értek, de gyanúsnak találom azokat a videókat, amelyek szerint nincsenek is betegségek, hanem a testünk rosszul rezeg ilyenkor. Néhány ilyen videót én is megnéztem. Arról van benne szó, hogy ha valamira sokat gondolsz, az bekövetkezik, bevonzzuk az életünkbe. Nekem kicsit hihetetlennek tűnik. Tagadják a vírus létezését, holott ők is tudják, hogy a szomszédságból néhány idős embert kórházba kellett vinni komoly légzési nehézségek miatt. Gyanakodnak a védőoltásra is.


Régen nem voltak ilyenek, azt látom, hogy ezek a videók káros hatással vannak rájuk. Sokkal jobban örülnék, ha valami sorozatot néznének vagy filmeket, amiről ők is tudják, hogy kitaláció.


Ti tapasztaltatok már hasonlót a családotokban?


2021. jan. 19. 19:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Orbán kedves hangja megjelenik a képernyőn, apám már magyarázza is, milyen jó hogy rá szavazott, mert olyan jó dolgokat mond. Az már túl magas dimenziós gondolkodás neki, hogy ha Fideszes csatornát néz, akkor a Fideszről mindig jót fog hallani, és ezért tűnik olyan jónak.
2021. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Egy ember nagyon nyomja nálunk, egy másik csak részben, a többiek helyén vannak (még).
2021. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!