Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet ennyi? Tanulj! Dolgozz...

Az élet ennyi? Tanulj! Dolgozz! Tanulj! Dolgozz! Tanulj! Dolgozz!

Figyelt kérdés

Sosem elég senkinek semmilyen teljesítmény. Mindig fejlődjek, legyek jobb, amit eddig tettem nem elég. 40 éves vagyok. Már vannak betegségeim, amik korlátoznak. Most már eldobható lettem?


Akkor miért nincs eutanázia? Az legalább emberséges lenne.

De ez az állandó félelemben és bizonytalanságban tartás elveszi a maradék életerőt is!



#multinacionális vállalat #Magyarországon jobban teljesít #Life-long-Learning #Teljesítmény értékelés #Sosem elég!
2021. jan. 23. 12:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Kb ugyan ezt érzem én is igaz én 22 vagyok,előttem az élet ugye ahogy mondják,mehetek rabszolgának hurrá de jó,sajnos nem tudok választ adni csak tudd hogy veled vagyok.
2021. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
19%
megfelelési kényszert kezeltesd és akkor élvezed a munka-tanulás körforgást.
2021. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
54%

A te életedet úgy alakítod, ahogy akarod. Ez a te döntésed, te felelősséged. Ha nincs igényed a szórakozásra, színházba, moziba járásra, a te döntésed. Ha nem akarsz könyveket olvasni, utazni, kulturális intézményekbe menni, a te döntésed.

Az is a te döntésed, hogy lesz..rod az egészségedet, nem foglalkozol vele.


Az élet nemcsak annyi, hogy tanulj és dolgozz.

2021. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
36%
Számomra pl ez is szórakoztató. Szeretem a kihívásokat, meg is őrülnék, ha úgy kellene léteznem, hogy nem érek el többet "ma" , mint "tegnap".
2021. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
76%
Az élet annyiból áll, amennyit beleteszel. De igen, ezt akarják elhitetni, hogy csak ebből a kettőből áll, pedig játékra is szükség van. Sőt arra, hogy tudj gyerek maradni, aki még a napfénynek is örül, mert akkor leszel boldog, ha azt is észre tudod venni, amiért hálás lehetsz!!
2021. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Közhelyes "te döntésed" az, amikor hátulról beléd rongyol egy nyerges vontató, miközben a pirosnál állsz.


Közhelyes, hogy az én döntésem, hogy amikor én teljesítek, a munkahelyen azt nem díjazzák, de aki egész nap játszik munka helyett, azt igen.


Az is az én döntésem, hogy jó voltam tanárnak, de abból annyi pénzem sem volt, hogy lopni kellett az ételt, hogy ne éhezzek, míg mérnökként 4x annyit keresek, ami már legalább nem csak egy negyed szoba bérlésére elég, hanem. Egy teljes 35nm és saját használatra alkalmas garzonra is és a rezsi és bérlet befizetése után és a munkába járási költségek után most jó 80 ezer marad kajára es egyébre egy hónapban.


Ez is az én döntésem, igen.

Nem fogom élvezni sem a munkát, sem a tanulást, ha annak az a következő szintje, hogy kevesebbet keresek és több energiámat viszi el.

2021. jan. 23. 13:01
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
Én szeretek tanulni. A munkát még nem tudom, de a tanulással nincs bajom.
2021. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%
Már akinek, van aki meri élvezni is.
2021. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos igen, ennyi az egész. Tanulj - dolgozz - házasodj - nyomj ki egy két gyereket - dolgozz halálodig.

És ha valakit ez nem tesz boldoggá akkor az egy milyen semmitérő ember.

Könnyű azzal dobálózni, hogy "az az élet amit beleteszel!" meg "azt csináld amit élvezel!", de könyörgöm, ezt nem lehet megtenni. Pusztán a létezésért fizetni kell, pénz nélkül nem lehet élni. Most mondhatom én, hogy engem az tesz boldoggá ha az erdőben sétálok és könyvet olvasok, de ebből nem lehet megélni! Jó ha napi egy órát tudsz tisztán azzal foglalkozni amit szeretsz, milyen élet ez?

Szinte lehetetlen olyan munkát találni amit igazából szeretsz. Az emberek többségének ez egyszerűen nem adatik meg.

2021. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
28%

Nem. Nem ennyi az élet. Nekem Jézus segített és a belévetett hit adott reményt. Én úgy érzem, ha minden nap hittel és remménnyel tudsz felkelni akkor egy boldogabb és teljesebb életet tudsz élni legyél akármilyen anyagi helyzetben.

Ismertem, kb. veled egykorú nagyon gazdag embert, olyat aki semmiben nem szűkölködött anyagilag, mégis eggyikk pillanatról a másikra eldobta magától az életet... Keress hitet és reményt és akkor találsz boldogságot, úgy gondolom ehhez kell igyekezni, hogy az ember ne inogjon meg az életében és ne kerüljön az ördögi csapdába.

2021. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!