Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet ennyi? Tanulj! Dolgozz...

Az élet ennyi? Tanulj! Dolgozz! Tanulj! Dolgozz! Tanulj! Dolgozz!

Figyelt kérdés

Sosem elég senkinek semmilyen teljesítmény. Mindig fejlődjek, legyek jobb, amit eddig tettem nem elég. 40 éves vagyok. Már vannak betegségeim, amik korlátoznak. Most már eldobható lettem?


Akkor miért nincs eutanázia? Az legalább emberséges lenne.

De ez az állandó félelemben és bizonytalanságban tartás elveszi a maradék életerőt is!



#multinacionális vállalat #Magyarországon jobban teljesít #Life-long-Learning #Teljesítmény értékelés #Sosem elég!
2021. jan. 23. 12:45
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
83%

Hát számoljunk.

Egy nap töltesz kb 7 órát alvással. Van aki többet, van aki kevesebbet.

8 órát dolgozol.

1-3 órát töltesz a munkába oda-vissza utazással.

Mondjuk 2 órát töltesz táplálkozással, de a többség ennél többet.

3 - 4 órát töltesz takarítással, főzéssel, zuhanyzással, wczéssel, öltözködéssel, házimunkával. Ha van gyereked, háziállatod vagy mindkettő, akkor velük is foglalkozol.

Szóval a nap 24 órájából ezek után jó esetben marad 3, rossz esetben kevesebb, mint egy órád arra, hogy azzal foglalkozz, amit ténylegesen szeretsz csinálni. És akkor bele se számoltam az esetleges levelezős oktatást, művelődést, önkénteskedést stb.

Most erre mondhatjuk, hogy majd hétvégén bepótolja, de a hétvégéken is rengeteg teendője van az embernek.

Nagyon nyomasztó ebbe belegondolni.

2021. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

#31 Nagyjából. Csak a 8 óra munka inkább 10 és 8 van elszámolva. Az utazás oda vissza 2.5, De! Szerencsére országúti kerékpárral is ugyan annyi, mint autóval, ezért ott van 2.5 órából durván 1 óra élvezet 1.5 óra életveszély. Fél évente nem adja meg az elsőbbséget egy egy autó és havonta megelőznek és satuznak előttem, mert nem mérik fel, hogy 40el tekerek és nem Jolika néni vagyok a Hortobágyi Golyóálló Mucsa-bike-on, aki 10el döcög. Így megvan a napi izgalom is. Nekem kell a 8 óra alvás, csak mire el tudom kezdeni, addig a pereputty elviszi az időt! Ebben a mese olvasás hálás feladat, a mosás és a fogmosás és a pizsi nem az. 22 óránál tartok és akkor kaját csinálok - mondjuk azt szeretem erre 40 perc elmegy. Tanulni nincs sem idő sem energia. 1.5 óra úgy tűnik el, észre sem veszem. Szeritnem akkor bámulok és vegetálok. Munkában basszogatás és tanulj többet szabadidődben megy. A szabadságot nem adják ki mind és ki sem fizetik.


Váltani nehéz, mert akkor még kevesebb időm lenne és még többet kéne tanulni munka mellett.


Cégek valamiért szeretnek veszíteni és nem tanítanak munkaidőben.

2021. jan. 24. 10:48
 33/34 A kérdező kommentje:
Úgy látszik a kérdésben van valami, mert sokak válaszoltak és sokan sok oldalról közelítették meg.
2021. jan. 25. 14:30
 34/34 anonim ***** válasza:
68%

Az élet jóval több annál, mint amit a kérdésben megfogalmaztál, hogy dolgozz, tanulj, dolgozz, tanulj, dolgozz, tanulj!


egyél, kakálj, egyél, kakálj, egyél, kalálj!

igyál, pisálj, igyál, pisálj, igyál, pisálj!

2022. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!