Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha azt mondom, nem akarok...

Ha azt mondom, nem akarok gyereket, valaki pedig erre azzal jön, hogy "bezzeg ha anyád is így gondolkodott volna", én pedig bevallom, hogy pont anyám is azt tanácsolta, hogy erre a világra ne vállaljak gyereket, akkor miért lesz hirtelen kuss?

Figyelt kérdés
Ennyire futja a családpropagandának, hogy lefagy, ha egy gyerekes nő is ellene beszél?
2021. jan. 25. 09:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

"Bezzeg ha anyám így gondolkodott volna, akkor legalább nem kéne hallgatnom az idiótákat, akik mások dolgába ütik az orrukat"


Az ilyeneket le kell tojni magasról. Anyud gyereket vállalt és most itt vagy, szuper. Te ettől még nem tartozol senkinek semmivel, és azt csinálsz ami neked jó. Ha nem szeretnél gyermeket, akkor nem lesz, ennyi.

2021. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
44%

Aki nem akar gyereket, az ne vállaljon. Ezt mindenki maga döntse el. Gondolom nem is lenne szerencsés olyan anyuka gyerekének lenni, aki amúgy nem akart gyereket, csak valahogy becsúszott a poronty.

Magánvéleményem: nem ismerem anyukádat, de ha így beszél, akkor az megmagyarázza a te frusztrációdat is.

2021. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy szeretne e gyereket vagy sem. Anyukám 40 évesen elköttette magát, úgy, hogy akkor már 20 voltam, igaz egyke, de ő több gyereket nem akart és nőgyógyászati problémái is voltak, de azért nem tudom hányszor kérdezték meg tőle, biztos-e a döntésében.

Egy fiatal is dönthet úgy, hogy nem szeretne gyereket, erre van egy csomó fogamzásgátló módszer. Majd olyan párt keres magának, aki hasonlóképp vélekedik. Lehet, hogy később már megbánja, lehet, hogy nem, ez olyan döntés, melynek a következményeivel tisztában kell lenni.

Nekem is van olyan 30 éves ismerősöm, aki nem szeretne gyereket. Ő magának takarékoskodik, hogy ha bármi történik, akkor tudjon fizetni gondozót/szoc.otthont/ temetést. Ezt sok embernek furcsa elfogadni.

2021. jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%

Fuu, de rosszul vagyok ettől a mai világban dumától:D

Úgy hangzik, mintha háborúk, járványok, terrorizmus rázná meg az országot, katonák járják az utcákat, semmi munkahely, éhezés stb.

Közben meg arról van szó, hogy fel vannak háborodva, mert a segíjbő nem jönnek ki hatan meg az önkormányzat is csak egy 60 m2 lakást adott:D

2021. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
#2 Előbb vagyok mások demagóg anyjától frusztrált, mint a sajátomtól, ha ez megnyugtat. Anyukám azért mondja ezt, mert képes volt belátni, hogy a gyerek idő és pénz és rengeteg lemondás. Emellett ismer engem és tudja, hogy az az életvitel, amit ő vállalt a nővéremmel, majd rá 15 évre velem is, nem való nekem. És reálisan látja a mai világot, az ingatlanárakat, az oktatást, mindent. Ezért is aoar lebeszélni róla. Ő még el tudott minket indítani az életben tisztességesen, megfelelő háttérrel, megfelelő időráfordítással, még életében adott vagyonnal. Nélküle nekünk egy normális élet csak 40 éves korunkra jött volna össze. És nekünk már nagyon nehezen menne ugyanannyit ráérni a gyerekeinkre, mint ahogy ő maradt otthon és tanított minket egészen az óvodáig, nekünk már nagyon nehéz lenne a gyerekeinknek lakást adni és szerinte aki nem tudja ezt tisztességesen csinálni, az jobb, ha nem csinálja, helyette nem szenved legalább, hanem éli az életét, mert az mindenkinek egy van. Szerinte nem normális szülő az, aki bölcsődébe vágja a gyerekét és egy szál bőrönddel kirúgja 18 évesen. Szerinte ez nem gyereknevelés, hanem felelőtlenség. Tudja, hogy mi is folyamatosan dolgozunk a párommal mindketten és késő délután érünk csak haza minden nap, ergo ha lenne gyerekünk, csak akkor látnánk. Ő egy ilyen életbe nem támogat gyereket. Ez nem frusztráció, ez realitás. Nincs szüksége mindenkinek hasat villantani.
2021. jan. 25. 09:59
 6/25 anonim ***** válasza:
8%

Ok, kihalásra felkészülni!

Isten lássa a lelkem, sem meggyőzni, sem kioktatni nem akarlak, sőt semmit nem akarok😄

Az 5-ös válaszodnak nagyon rossz hangulata van, lehangoló olvasni, amit írtál.

2021. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nem csípi a szemünket, hogy te nem akarsz "vemhes" lenni. Hiszen nem is tudtunk róla amíg nem tártad a világ elé😃 valamiért ez neked volt fontos, hogy mi tudjuk ezt. Mondom, a kávém előtt én még ezt nem tudtam, sőt azt sem hogy létezel, sőt azt sem hogy milyen démonokkal kell megküzdened nap mint nap😄
2021. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Gondolhattam volna, hogy ezen az oldalon is majd az ellőmasinák fogják a nyakamba önteni a szart és addig mocskolnak engem és anyámat is, amíg nem gondolom meg magam. Persze, mert majd ettől a mocsok stílustól és a folyamatos bántalmazástól meggondolom magam, mi? Aki ilyen hitvány szülő létére, az nem értem, mit vár. Jusson eszetekbe, amit itt műveltek akkor, ha a kis csimota felnő és hozzám hasonlóan nem akar majd gyereket. Jusson eszetekbe, hogy ilyen emberek terrorizálják majd őt is azért, mert másak a tervei... :) Szép új világ..
2021. jan. 25. 10:12
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, minek vitázol a kérdésen :) Nő létemre én sem vállalok gyereket, így döntöttem, senkinek semmi köze hozzá, hogy miért nem. Nem is állok le senkivel vitázni az ügyön, azonnal rövidre szoktam zárni a kérdést. Általában megsértődnek, de nem igazán izgat. Egyébként sem vagyok a korosztályom szíve csücske, ocsmányul néznek rám mindig a tenyészkancák az utcán. Nagyon sajnálom, hogy nekem jut időm magamra és az edzésre, de ugye, mivel a gyereknevelés az élet értelme, nem is tudom, mire olyan irigyek? :)
2021. jan. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ezaz, a nagy mintaanya mentális betegnek állít be mindenkit, aki másképp áll egy témához, mint ő. :D Ezt a példát mutatod a kölködnek is elfogadás terén?
2021. jan. 25. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!