Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki, aki már elvégezte az...

Valaki, aki már elvégezte az orvosit vagy éppen orvosi egyetemre jár le tudná írni őszintén, hogy mivel jár? Milyenek az egyetemi évek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 23:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Te mennyi idős vagy most?
2021. febr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Szegény motivációkkal feltüzelt végzősök akik beadták a jelentkezésüket orvosira és most ezt a kérdést olvassák....
2021. febr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Én elvégeztem az egyetemet de 2 év rezidens munka után otthagytam. Az egyetem is szar meg stresszes volt és a rezidens munka minimálbérért is. Az egészségügyben (is) minden a pénzről és a hatalomról szól. Jött egy lehetőség, teljesen mást dolgozok.
2021. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
88%

Fú, hát idei végzősként ezt olvasni egyszerűen elkeserítő. Én mindig is orvos akartam lenni, valószínűleg ezért egy kicsit elfogultabb is vagyok, de úgy érzem, hogy sikerült ide annak a pár orvosnak/hallgatónak hozzászólnia, akik benne vannak abban a nem tudom én hány százalékban, akik pályaelhagyók. Az, hogy ez az egész kinek éri meg, a motivációjától, és ambícióitól függ. Hogyha csak egy pályát keresel, nem tudod mi akarsz lenni, nem vonzz különösebben semmi, de úgy vagy vele, hogy elmész orvosnak, akkor valószínűleg (valószínűleg, nem pedig törvényszerűen!) vagy megbánod, és ott hagyod, vagy az lesz életed legjobb döntése, nem igen van átmenet. Én személy szerint azért szeretnék orvosnak menni, mert gyermekkorom óra elég nagy belelátásom van az egészségügybe, és nekem tetszik a gyógyítás, diagnosztika maga. Sok ember elmegy orvosira, mert tetszik neki a biosz és a kémia vagy esetleg a fizika, és ezt választják, mert mondjuk a továbbtanulási kvízükben kijött.


Én azt mondanám neked, hogy nézd meg, hogy mi a motivációd, mi miatt akarsz orvos lenni. Hogyha csak azért, hogy pénzt keress, vagy esetleg, hogy elmondhasd, hogy ott van a dr. a neved előtt, esetleg hasonló indíttatásból, akkor én nem javasolnám neked a pályát.


VISZONT! Hogyha te tényleg orvos szeretnél lenni, megtetszettek az orvosi munkák, esetleg a mentőzés, vagy egy bizonyos szakterület, és te tényleg elhivatott vagy, tudod, hogy ezt szeretnéd, csak a körülmények bizonytalanítanak el, akkor én azt javaslom, hogy ne aggódj, és nyugodtan próbáld meg! Aki tényleg orvos akar lenni, és hajlandó tenni is érte, általában le is diplomázik.


Remélem, hogy kicsit tudtam segíteni, és nem csak a negatívabb hangvételű hozzászólások maradnak meg.


Akárhogy is döntessz, sok sikert!

2021. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó azért meghallgatnám öt-tíz év múlva is a véleményed. Ugyanis szigorlóként rohadtul nem látsz még bele az egészbe.
2021. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
En vagyok a Karoly Egyetemes drogdiler csavo (elso valaszolo). Nem tudom, hogy Magyarorszagon mennyit keresnek az orvosok, de ketlem, hogy ez szakorvos tobbet kapna, mint 1000-1500 euro. Ha csak a penzert csinalod, akkor nem eri meg, nem is fogod birni. Ha gyerekkorod ota erre keszulsz, akkor viszont nem erdemes feladni az almaidat, annyira nem veszes, mint amilyennek mondjak. Hajra!
2021. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 évet jártam orvosira Prágában. Én hagytam ott, mert a sok stressz miatt gyomorfekélyem lett (elég súlyos volt) ráadásul a kollégiumban történt pár dolog, ami elvette a kedvem az emberek megmentésétől. A csoporttársaimra pedig a sznob kifejezés gyenge is lenne, ráadásul egy idő után, főleg az idősebbeknél vettem észre, hogy amolyan isteneknek képzelik magukat. Én ebből nem kértem.
2021. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Sajnálom, van itt olyan is, akinek pozitív tapasztalata van/volt az egyetemmel kapcsolatban?
2021. febr. 11. 14:05
 19/39 Sssaszem ***** válasza:
59%
Kedves Kérdező! Milyen orvos leszel?
2021. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, nekem pozitív eddig az egész (4.félév). Nyilván még alig láttam valamit, de az anatómia szigorlat se volt olyan szörnyű mint amennyire elmondják, és igazából ha valaki tényleg odateszi magát, és küzd az egészért, nem lesz semmi baj :)

Hidd el, hogy egyén függő, hogy ki hogy viseli az egészet, és ki hogy éli meg. Nem kell, hogy a negatív vélemények elvegyék a kedved, nem tudni, hogy akinek nem sikerült, annak IGAZÁBÓL miért nem sikerült.

Kedves 12.esek ne keseredjetek el, ha igazán akarjátok, minden rendben lesz !!

2021. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!