Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki, aki már elvégezte az...

Valaki, aki már elvégezte az orvosit vagy éppen orvosi egyetemre jár le tudná írni őszintén, hogy mivel jár? Milyenek az egyetemi évek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 23:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok harmadéves . Másodév végén megcsúsztam és ott akartam hagyni az egészet a francba. Lelkileg ki voltam, síró görcseim voltak, alig ettem, sehova se jártam . (Előtte néha elmentem bulizni és rendszeresen futni, stressz levezetésére tökéletesek nekem). Pszichológushoz is jártam . Ezt az évet sokkal jobban tűröm . Simán veszem az akadályokat (átlagban 2-7/8(hétvégén) órát tanulok szorgalmi időszakban , vizsgaidőszakban 10-12t). Mon nem éri meg dokinak lenni az tény , de a norvégoknál már igen .
2021. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
A tanagyag mennyisége vagy mi miatt voltál ki?
2021. febr. 13. 16:42
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de ami nagyon nehéz, hogy esélyed sincs mindent tudni. Az alapfelállás az, hogy van a hivatalos tankönyv, bármi ami benne van kérdezhető vizsgán, és hiába tanultál nagyon sokat, hiába értél végig a tételeken, lazán bármikor meg lehet buktatni.
2021. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Utolsó: Te is orvosira jársz? Ha igen, mennyi szabadidőd van? A sok tanulás később tényleg meghozza az eredményét?
2021. febr. 13. 16:51
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Én már 5 éve végeztem, háziorvos szakorvos vagyok. Hááát ami az eredményt illeti, ha ügyes vagy legálisan is nagyon jól lehet vele keresni, hálapénz már szerencsére nincs. Az, hogy megéri-e... hát a franc tudja. Én nem vagyok boldog, de nem a szakma miatt.
2021. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim válasza:
100%
Én is orvosira szeretnék menni, de ezeket olvasva nagyon megijedtem,a legtöbb embernek tényleg ilyen rosszak a tapasztalatai? :(
2021. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Már én is :/
2021. febr. 13. 17:20
 28/39 anonim ***** válasza:
60%
Hát őszintén, a fizu nettó millió, amire majd szakorvosként reálisan szerintem lehet majd számítani, maga az egyetem viszont nehéz, és sok lemondással jár, ráadásul hosszú, utána rezidensképzés sem éppen kellemes. Családot lehet mellette alapítani, de azért nőként mondjuk sebészként választani kell család és karrier között. Háziorvosként vagy mondjuk rheumatológusként ez kevésbé probléma. Férfiként a pártalálás lehet probléma, mert az átlag orvostanhallgató lány kb. egyszerre képzeli magát Afroditének és Athénének és az egója a kettő négyzete, másokkal meg nehéz ismerkedni, mert egész nap az egyetemen vagy.
2021. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a tananyag rohadt sok és bármibe bele tudnak kérdezni , ha éppen olyan kedve van a vizsgáztatónak. Anatómia szigorlatom előtt a gyakorlat vezetőm mondta ezt nekünk , hogy hölgyikéknél az is számít, hogy a ciklusuk melyik napján vannak....Én az anatómia miatt készültem ki. Kegyetlenek a vizsgáztatók. Az az alap, hogy simán megaláznak és elveszik az önbizalmadat. Szerencsére ebben az évben ilyennel már nem találkoztam . Vannak pozitív élményeim is. Dicsértek vizsgán , kívántak többször sok sikert, kifejtették , hogy miért leszek jó orvos .:) szóval próbáljátok meg! És csak utána hagyjátok fel.(ha akarjátok )
2021. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Ami még probléma, hogy mire önállóan tudsz dolgozni, az háziorvoslás esetén is minimum 9 a többi szak esetén 11 év, az egyetem kezdésétől számítva. Nagyon hosszú idő, utána szakorvosként egész jók a lehetőségek, de addig el kell jutni.
2021. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!