Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a vélemenyetek merre halad...

Mi a vélemenyetek merre halad a világ? gender választás, lmbtq nyomulás?

Figyelt kérdés

Minden fajta rossz indulat nélkül kérdem szerintetek milyen irányba tart a világ? Két példával találkoztam hírekben plussz egy saját ami bennem kérdéseket ébresztett:1. usaba lett egy elnöki rendelet, miszerint a középiskolákban azok a fiúk akik lánynak érzik magukat - csupán annak kell magat érezni - öltozhetnek női őltözőben és indulhatnak a lányoknak kiírt sportversenyeken.

2. Egy 10 éves kandai kisfiú ( ha jól emlekszem az adatokra) beperelte a szüleit mert nem választhatott magának gender típust.

3. Azonos neműek örokbefogadása jó ötlet?

Ehhez csak annyit hogy személyes tapasztalat, hogy volt egy elvált anyának 3 lánya. Az anya a lányainak kis koruktól kezdve az súlykolta, hogy az összes ferfi egy bunko, egy szennyláda minden férfit ki kell használni, csak pénzüket szedjék el tőlük. És most mind a 3 lány 16 év felett van és mindhárom leszbikus lett.


Nah most én tiszteletben tartom mindenki identitását és vonzódását illetve szerelmi életét is. Maximalisan elfogado vagyok. Ugy gondolom, egy meleg embert is ugyanazok a jogok illetnek meg mint a heterot, egeszen a gyerek vállásig gondolom ezt. Itt megtorpanok és nem tudok dönteni.

Kérdezném mindenkitől merre tartunk? Normális ez? Hogy sodrohatunk ebbe a természet ellenes irányba? Vagy csak én lennék maradi? 2 éves gyerekem miben nő majd fel?

Még mindig fejlettebb a nyugat mint kelet? Néha elbizonytalanodom.


2021. febr. 14. 23:52
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
82%

"Ehhez csak annyit hogy személyes tapasztalat, hogy volt egy elvált anyának 3 lánya. Az anya a lányainak kis koruktól kezdve az súlykolta, hogy az összes ferfi egy bunko, egy szennyláda minden férfit ki kell használni, csak pénzüket szedjék el tőlük. És most mind a 3 lány 16 év felett van és mindhárom leszbikus lett."


Ez a személyes tapasztalat pont nem érv az egynemű párok gyermekvállalása ellen. Sőt ez inkább mellette szól, hiszen az általad említett 3 lány hetero kapcsolatból származik hetero szülőkkel. Tehát azzal nincs baj ha egyedülálló anyuka (vagy apuka) neveli a gyerekeket és úgy nem kapnak apa-(vagy anyaképet), de ha ezt már két anyuka vagy két apuka teszi akkor már vége a világnak. Pedig lehet ha ezeket a lányokat két anyuka nevelte volna (akiknek az ég világon semmi baja a férfiakkal, hiszen nincsen velük negatív tapasztalatuk), akkor nem nőnek fel ilyen ferfigyűlölettől izzó környezetben és sokkal egészségesebb felnőttekké válnak mint így.


Tehát szerintem ezt kéne megérteni, hogy nem a szexualitás orientáltságától lesz valaki jó vagy rossz szülő, vagy jó vagy rossz példa a gyereknek, hanem vannak emberek akik alkalmatlanok szülőnek és vannak akik nem. Ezért tartom butaságnak a potenciális szülők olyan tulajdonsága mentén történő szelektálását, ami gyermeknevelés szempontjából teljesen irreleváns.


A másik kettő pontoddal egyetértek, azok szerintem is elég durvák.

2021. febr. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
22%
A bántalmazó szülőket elítélem minden további nélkül. A kettő között azonban óriási különbség van, és egy lapra hozni őket igen komoly és aljas demagógia. A bántalmazott gyerekeken a családsegítő, védőnői infrastruktúra kiépítésével lehet segíteni. A melegek pedig szépen maradnak gyerek nélkül.
2021. febr. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
26%
Nem kívánok neked rosszat, csak egy olyan gyereket, aki fiúnak születik, de lányként élne.
2021. febr. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
a 3 leszbi kislanyt csak azert hoztam fel mert van az a mondas, neveltetessel propagandaval nem lehet módosítani a sexuális orientációt. Ez is azt mutatja, hogy nagy valszínűséggel lehet.
2021. febr. 15. 07:03
 15/40 Sunshinedoll ***** válasza:
47%

Szóval nem értem. A meleg párok gyereknevelése természetellenes? Miért? Az állatvilágban számos példa van rá.

Tudod mire nincs példa és mi az, ami valóban természetellenes? Az, hogy felnőtt kifejlett emberek tehéntejet isznak, na az természetellenes.


De tudjuk, te toleráns vagy és mindenkit elfogadsz.

2021. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
71%

Én maximálisan támogatok minden LMBTQ törekvést, és szerintem tök jó, hogy erre tart a nyugati világ. Az, hogy neked van egy példád király, de semmit nem bizonyít, és tök irreleváns is. Ennyi erővel azt is ki lehetne belőle hozni, hogy a génjeik miatt lettek mindhárman leszbik (hiszen testvérek). Meg egy db példa ugye amúgy sem reprezentatív, így értelme sincs felhozni, mert csak ilyen illogikus okoskodás születik belőle.

A lombik sem természetes, a béranya sem természetes. Az sem természetes, hogy budipapírral törlöljük ki a seggünket. Az azonos nemű utódot gondozó egyedek mondjuk pont természetesek.

2021. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

utolso miert jo hogy erre tart?

Gondolom mert te is lmbtq tag vagy. En tenyleg elfogadok barkit, amig ram nincs rossz hatassal.

2021. febr. 15. 12:30
 18/40 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok tag, hetero és cisznemű vagyok.

Azért jó hogy erre tart, mert így egyre szabadabb a világ. Én egy olyan világban szeretnék élni, ahol nincs megkülönböztetés szexuális orientáció alapján. Rád miért van rossz hatással? Félsz, hogy beleszbülsz tőle? Örökbe akar téged fogadni egy meleg pár?

Ha mindenki a saját dolgával foglalkozna, és nem a melegekével, akkor nem lenne szükség az érzékenyítő programokra sem. Igazából a homofóbokban meg a nem vagyok homofób DE emberekben az a vicces, hogy panaszkodnak a "nyomulásra", de közben ők pörögnek folyton a témán. Hidd el, majd nálad (és nálam, és a fórumozóknál) hozzáértőbb emberek eldöntik, hogy lehessen-e örökbe fogadniuk, szóval neked itt semmiben nem kell döntened, mert nem osztottak lapot. Én sem formálok véleményt a legújabb agysebészeti innovációkról, mert nem értek a témához. A gyermekfejlődés lélektan ugyanígy egy tudomány, csak valamiért ebbe minden laikus úgy érzi, hogy beleszólhat, meg ő majd tudja, hogy mitől b.zulnak be a gyerekek.

2021. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
33%

#13


Ha netalán ilyen baromság eszébe jutna a gyerekemnek valaha (például pont a ti propagandátok miatt), akkor leülök és szépen elbeszélgetek vele, hogy a transzneműség egy mentális betegség. Egyébként hivatalosan is az identitás- és testképzavarok közé sorolja az orvostudomány. ;)

2021. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
88%

#19

"Azonban a homoszexualitáshoz hasonlóan az orvostudomány sokáig mentális zavarként tartotta számon, illetve patologizálták és gyógymódot próbáltak rá keresni. Akárcsak a homoszexualitás, a transzneműség is kikerült idővel minden mérvadó orvosszakmai kiadvány mentális zavar gyűjteményéből. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legújabb BNO-11 (Betegségek nemzetközi osztályozása) listájában a transzneműség mint “nemi inkongruencia” van jelen a szexuális egészség témakörben."

[link]

A kacsintósfejtől még nem lesz igaz amit írsz.

2021. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!