Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a vélemenyetek merre halad...

Mi a vélemenyetek merre halad a világ? gender választás, lmbtq nyomulás?

Figyelt kérdés

Minden fajta rossz indulat nélkül kérdem szerintetek milyen irányba tart a világ? Két példával találkoztam hírekben plussz egy saját ami bennem kérdéseket ébresztett:1. usaba lett egy elnöki rendelet, miszerint a középiskolákban azok a fiúk akik lánynak érzik magukat - csupán annak kell magat érezni - öltozhetnek női őltözőben és indulhatnak a lányoknak kiírt sportversenyeken.

2. Egy 10 éves kandai kisfiú ( ha jól emlekszem az adatokra) beperelte a szüleit mert nem választhatott magának gender típust.

3. Azonos neműek örokbefogadása jó ötlet?

Ehhez csak annyit hogy személyes tapasztalat, hogy volt egy elvált anyának 3 lánya. Az anya a lányainak kis koruktól kezdve az súlykolta, hogy az összes ferfi egy bunko, egy szennyláda minden férfit ki kell használni, csak pénzüket szedjék el tőlük. És most mind a 3 lány 16 év felett van és mindhárom leszbikus lett.


Nah most én tiszteletben tartom mindenki identitását és vonzódását illetve szerelmi életét is. Maximalisan elfogado vagyok. Ugy gondolom, egy meleg embert is ugyanazok a jogok illetnek meg mint a heterot, egeszen a gyerek vállásig gondolom ezt. Itt megtorpanok és nem tudok dönteni.

Kérdezném mindenkitől merre tartunk? Normális ez? Hogy sodrohatunk ebbe a természet ellenes irányba? Vagy csak én lennék maradi? 2 éves gyerekem miben nő majd fel?

Még mindig fejlettebb a nyugat mint kelet? Néha elbizonytalanodom.


2021. febr. 14. 23:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
11%
Nos, erről lemaradtam. Bár arról már korábban is olvasni lehetett, hogy készülnek átsorolni. De nyilván nincs ennek köze ahhoz a politikai jellegű, szélsőliberális agendához, ami szerintetek nem is létezik. Nyilván ezért volt rózsaszínre világítva a Bank of England pár hete. Nyilván ezért büntetik Norvégiában másfél év börtönnel a magánbeszélgetésekben (!!!) elhangzó transzfób kijelentéseket. Sajnos az a helyzet , hogy amit ti szabadságnak és egyenlőségnek hívtok, valójában az egész nyugati világban a tradicionális értékek erőszakos elnyomását jelenti. Nem csak szexuális vonatkozásban persze. Szerencsére a környező országokban még nem, ahogy nálunk sem, de sajnos az EU törvényjavaslataival vagy épp a külföldről pénzelt "civil" szervezetek, jogvédő irodák (akik ugyancsak propagálják a szexuális kisebbségeket) ellen nem lehet demokratikus úton fellépni. Ezért én támogatom az illiberális eszközökkel történő elnyomást, sőt még fokoznám is például a Pride betiltásával első körben. Én nem mondom, hogy toleráns vagyok, ezt ti szeretitek állítani magatokról, természetesen fals módon.
2021. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
61%
Az elfogadásba, az egyenlő jogokba beletartozik az is, hogy örökbe fogadhatnak és házasodhatnak. Úgyhogy nem, nem vagy elfogadó. Bírom, mikor így kezdődik egy mondat, hogy elfogadom, DE... :D. Ezzel-meg azzal a feltétellel, és ír egy féloldalas kisregényt, hogy mit nem fogad el a DE után. Nyilván csinálja a 4 fal között, és ne akarjon magának semmit, amit egy hetero ember, családot sem. A kérdező szebben fogalmazott ennél, nem is őt bántom ezzel, de eléggé elterjedt ez a mentalitás, valljuk be. Én hetero nő vagyok, de azt gondolom, hogy hagyjuk egymást élni, ne foglalkozzunk ilyen piti dolgokkal, és igen, jobb hely lesz a világ, ha ilyen szempontból egy liberálisabb irányba haladunk, és szabadabban éli meg a szexualitását mindenki, a gyerekek is látnak ezt-azt mintának. Csomó frusztráció nem lenne, ha társadalmi bélyegek nélkül kisérletezgetne mindenki kamaszként, fiatal felnőttként és megélné a szexualitását, hovatartozástól függetlenül, de tekintve, hogy a heteró szexet is mennyi tabu övezi, és hogy hogy néz ki a szexuális felvilágosítás gyerekeknek/kistiniknek akár a suliban, akár amit a szülő nyújt, így ez nyilván még jó sokáig elképzelhetetlen. És talsn ez a legkisebb probléma, hogy mit csinálnak meg mit mondanak a liberálisok meg az lmbtq közösség. Messze vagyunk mi attól, hogy ez számítson.
2021. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
az biztos, hogy nem az a normalis hogy ket azonos nemű egy csaladot alapitson. Elhetnek szabadon ahogy akarnak, de kar beallitani, hogy ez a szabadsag ha anarchia van. Ezek az erzekenyitesi kampanyok ugy tudjak befolyasolni fiatalkoruakat amik szamukra es szamomra is hatranyos. Ebben idoszakban ők nagyon befolyasolhatoak.
2021. febr. 15. 14:31
 24/40 anonim ***** válasza:
79%
De mégis mi hátrányuk származna abból, ha befolyásolják őket ebbe az irányba? Elárulom, hogy az emberek túlnyomó többsége heteró lesz, amíg világ a világ, és vágyik majd saját utód nemzésre. De vannak mások is, nagyon sokan, akik így vagy úgy, nem követik ezt a mintát. És mindig is voltak ilyen beállítottságú emberek, kb. Pont ilyen arányban, mint ma, annyi hogy bele voltak kényszerítve a “normális” keretekbe, nem dönthettek szabadon. A gyerek nem lesz attól meleg, hogy lát melegeket, illetve ha érzékenyítjük különböző kisebbségi csoportok felé. Nekem attól semmi nem lesz rosszabb, hogy ezeknek a csoportoknak könnyebb és szebb lehet az élete.
2021. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

#24


Neked nem, mert liberális vagy, de képzeld, vannak másként gondolkodó emberek is.

2021. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:
85%

#25


Mert a másként gondolkodó embereknek miért lesz rosszabb attól, hogy egyes embereknek nem keserítik meg az életét?

2021. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
13%

#25


Mert van közerkölcs és vannak társadalmi konvenciók. A vallásos, a konzervatív emberek (és bizony ők vannak többségben az országban) értékrendjét sérti a transzneműség intézményesítésének nevezett elmebetegség, sérti az azonos nemű pártok gyereknevelése, és az is, hogy egy szintre helyezzük a hetero és a homo párokat.

2021. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
62%

Én akkor sem tartom szabadságnak, hogy csak az lehet szabad, aki más nemzetiségű, más nemi szerepet vállal fel,de közben aki ezzel nem ért egyet (és nem szemtől-szemben, hanem csak magában mormogva nem ért egyet), az máris el van nyomva, megkövezik, hogy rasszista/homofób(mi ez ha nem egy más fajta rasszizmus?), képesek kiközösíteni csak mert mást gondol. Pont azt teszik most az LMBTQ tagjai velünk heterókkal, mint amit a heterók csináltak velük annak idején, hisz nem lehetünk saját magunk és nem élhetjük meg a szabadságunkat már gondolatban sem. Az egyetlen különbség az, hogy míg a melegek fellázadhattak és meghallgatták őket, addig mi még egy buszon sem beszélhetünk erről.

Amit a mai emberek csinálnak szörnyen álszent, mert a múlt sérelmeire támaszkodva engedik meg maguknak, hogy ugyanúgy megsértsenek minket ahogy annak idején őket és azt állítják ez nem ugyanaz és, hogy demokrácia van és szólásszabadság. Hol szabadság az, ahol már azért leszólnak, hogy miért nem örülök annak, hogy Ariel a hableány afroamerikai lesz a filmben? XD

Ha már ilyen apró dolognál leszedik a fejem, az minden csak nem szabadság és elfogadás.

2021. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
61%
28 amiről te beszélsz, az a túlzott polkorrektség és cancel culture...totálisan nem tartozik az elfogadás témakörébe, hogy nem lehet erről vagy arról beszélni, mert megbélyegeznek. Szerintem a konzervatívoknak is meg lehet a saját véleményük, sőt, az is kéne, hogy számítson... de a törvényhozóknak akkor is az egyenlőség felé kéne billeniük, és a személyes undorukat, meg vallási preferenciájukat nem belevinni ebbe. Az meg egyenesen nem igaz, hogy itt keresztény többség van... kirekesztő, megbélyegző, korlátolt és megnondó, kivagyi emberek többsége van, akiknek a nagy része nem is vallásos, csak amikor arról kell papolni, ami neki szúrja a szemét. Mikor templomba kell járni, meg imádkozni, meg szeretni felebarátodat, akkor úgy látom, sehol nincsen az Isten, meg Ádáméva az Àdámbéla helyett...
2021. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Tényleg igaz ez a norvég példa? Nem mondhatják el a véleményüket? Magánbeszélgetésben?!
2021. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!