Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a vélemenyetek merre halad...

Mi a vélemenyetek merre halad a világ? gender választás, lmbtq nyomulás?

Figyelt kérdés

Minden fajta rossz indulat nélkül kérdem szerintetek milyen irányba tart a világ? Két példával találkoztam hírekben plussz egy saját ami bennem kérdéseket ébresztett:1. usaba lett egy elnöki rendelet, miszerint a középiskolákban azok a fiúk akik lánynak érzik magukat - csupán annak kell magat érezni - öltozhetnek női őltözőben és indulhatnak a lányoknak kiírt sportversenyeken.

2. Egy 10 éves kandai kisfiú ( ha jól emlekszem az adatokra) beperelte a szüleit mert nem választhatott magának gender típust.

3. Azonos neműek örokbefogadása jó ötlet?

Ehhez csak annyit hogy személyes tapasztalat, hogy volt egy elvált anyának 3 lánya. Az anya a lányainak kis koruktól kezdve az súlykolta, hogy az összes ferfi egy bunko, egy szennyláda minden férfit ki kell használni, csak pénzüket szedjék el tőlük. És most mind a 3 lány 16 év felett van és mindhárom leszbikus lett.


Nah most én tiszteletben tartom mindenki identitását és vonzódását illetve szerelmi életét is. Maximalisan elfogado vagyok. Ugy gondolom, egy meleg embert is ugyanazok a jogok illetnek meg mint a heterot, egeszen a gyerek vállásig gondolom ezt. Itt megtorpanok és nem tudok dönteni.

Kérdezném mindenkitől merre tartunk? Normális ez? Hogy sodrohatunk ebbe a természet ellenes irányba? Vagy csak én lennék maradi? 2 éves gyerekem miben nő majd fel?

Még mindig fejlettebb a nyugat mint kelet? Néha elbizonytalanodom.


2021. febr. 14. 23:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
38%

És az amerikai példa? Fiúk a lányöltözőben? És aki csak így akar kukkolni?

Vagy, ha nem kukkolni akar, tényleg lánynak érzi magát, ezért zavarban van a fiúöltözőben, oké neki jobb a lányöltöző. És ha a többi lányt zavarja egy fiú jelenléte, az senkit nem érdekel?

2021. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
36%

#30


Igen ,igaz.


[link]


"People found guilty of hate speech face a fine or up to a year in jail for private remarks, and a maximum of three years in jail for public comments, according to the penal code."


Ide vezet a szabadságnak nevezett szélsőliberalizmus.

2021. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
57%

Itt volt témába illő kérdés, ahol kiakadtak azon, hogy azt a szót írtam transzi. Azért írtam így, mert lusta voltam leírni a teljes szót ezt ki is fejtettem,de így is elkezdtek megsértődni.

Egyből jöttek, hogy nekik milyen szörnyű életük volt stb.

Kitértem rá, hogy akkor kérdezzék meg az idősebb meleg generációt, hogy ők miként szenvedtek, mert koncentrációs táborba kellett menniük azért mert melegek. Utána beszéljenek a szenvedésekről, mert az idősek a mai problémáikért kiröhögnék őket.

A reakció az volt, hogy úgy válaszoltak mintha ezt a mondatot észre sem vették volna, csak nyomták tovább az önsajnáltatást és boomernek neveztek -.-"

Ezek után viszont miért is sajnálnám őket.

Most már az a normális(és ezt nekik is írtam), engem lerasszistáznak amiért kijelentem, hogy szeretem a "Tíz kicsi néger" című könyvet, míg a másik csoport "I'm gay" feliratú pólóval büszkén végigsétálhat az utcán,de őket ezért már nem merik leszólni bezzeg(a könyves sztori megtörtént eset).

Szomorú ha az ember szabadsága ennyire korlátozva van és még szomorúbb, hogy ez szerintük teljesen helyénvaló. :(

2021. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoztam eddig a kérdéssel, de mert annyira előtérbe került ez a téma, kíváncsi lettem, mi ez az egész. Megpróbáltam utánanézni a neten, mi az az LMBTQ, meg a 200 nemi identitás, de továbbra sem világos. A szokásos nemi identitástól eltérőek csoportját takarja, ennyit értek, de hogy lehet ebből 200? És ha jól értem, van pl. olyan is, hogy valaki kutyaként szeret viselkedni, vagy kisbabaként, és nem egyszerűen arról van szó, hogy ez egy játék, hanem benne foglaltatik a szexualitás is? Vagyis pl. kutyaként éli meg a szexualitását?
2021. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim válasza:
68%

Én zaciban nőttem fel, pedig örökbefogadható lettem volna, csak nem kellettem senkinek, mert mire az örökbefogadható státuszt megkaptam, már óvodáskorú voltam. Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy az intézetnél minden jobb. Márpedig sok meleg/leszbikus pár elfogadna idősebb gyereket is, mert tudják, hogy milyen, amikor ket sem fogadják el mások. Úgyhogy inkább lett volna 2 apám vagy 2 anyám, minthogy a mostani nyomorult életem.


Mikor a rendszerben betöltöd a 18-at, kvázi kiraknak a semmibe, vagy ritkább esteben utógondozott leszel, ami annyi támogatással jár, hogy mellette nyugodtan éhen is halhatsz. Nincsenek szüleid, akikhez hazamenj a hétvégére, nincsenek szüleid, akiket felhívhatsz, ha bajba kerülsz, nincsenek szüleid, szóval a kortársaiddal szemben tudod, hogy te örökölni sem fogsz soha semmit...


Szóval mélységesen megvetem ezt a mocskos álkeresztény bandát, akik most még több gyereket taszítottak a jövő nélküliségbe, hogy nem kerülhetnek melegekhez/egyedülállókhoz.

2021. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
79%
Engem a 17 évnyi gyermekotthonos pályafutásom alatt kb. 30-40 nevelő nevelt, ebből 2 volt férfi, azok sem voltak ott sokáig. Úgyhogy aki meg arra hivatkozik, hogy anya-apa szerep kell a gyereknek, annak üzenem, hogy felnőttem így is, heteroszexuális vagyok, de soha életemben nem volt egyetlen felnőtt sem körülöttem, akihez kötődni tudtam volna, vagy huzamosabb ideig az életem része lett volna. Aki szerint ennél rosszabb egy azonos nemű párnál, annak kívánnék egy intézetis gyerekkort, aztán majd gyorsan megváltozna a véleménye ;)
2021. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
15%
Ha rossz az intézetben, akkor az intézeti rendszert kell fejleszteni, nem odadobni a gyerekeket másoknak. Ez tüneti kezelés.
2021. febr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
92%

37

Mit értesz az alatt, hogy “odadobni?”

Az intézet semmilyen esetben sem ideális légkör egy gyereknek hosszútávon, teljesen mindegy, mennyire van fejlesztve. Nyilván minél jobban, annál jobb, de ugye azt te sem gondoltad, hogy az intézet hosszútávon opció kéne hogy legyen rendes állandó család helyett...márpedig a heteró házasok csecsemőt akarnak, többnyire fehéret és egészstégeset, már aki eljut egyáltalán odáig és nem csinálja végig helyette a 46. Sikertelen lombikot. Nagyon kevés olyan heteró gyermekre vágyó van, aki nem ragaszkodna foggal körömmel a sajáthoz, vagy az örökbefogadás emiatt már eleve egy kompromisszum, egy lemondás...így akkor legalább legyen kicsit ilyen meg olyan az a gyerek, hogy úgy tűnjön, mintha...míg a melegeknek, tartósan egyedülállóknak ez az egyetlen esélye a családdá válásra, ők boldogan fogadnák a 3 évest is, mert fel sem merül, hogy saját legyen. Viszont sajnos vagy sem, a nők úgy látom, megoldják valahogy, donorral leginkább. Férfiaknak ez sem jut, mivel a béranyaság illegális, és jól is van ez így. A rendszernek ezeken kívül még az is a buktatója, hogy a biológiai szülők nem mondanak le a kicsiről, ezáltal nem lesz örökbeadható. Ezen a melegek sem tudnának segíteni, de azon igen, hogy a “szelektálás” talán kisebb lenne.

2021. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
12%
Az intézet nem ideális , valóban, de az azonos nemű szülőkhöz kerülés sem, tehát utóbbi nem lehet válasz az előbbire, és ebből kifolyólag akkor inkább próbáljuk meg az előbbivel kapcsolatos gyökérproblémákat kezelni.
2021. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Az egyértelmű, hogy az intézetnél sokkal jobb, ha akár azonos nemű, akár egyedülálló szülők/szülő mellett nő fel a gyermek, feltéve, hogy szeretik és rendesen gondoskodnak róla.

Én egy csomó hetero pártól is elvenném a gyereküket, mert nincs náluk jó helyen.

Viszont, ha egy hetero pár akar örökbe fogadni, mindenképpen őket részesíteném előnyben a homo párral szemben, mert a gyereknek sokkal jobb, ha heteroszexuális szülők mellett nőhet fel, mert ez a normális.

2021. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!